Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszalad, nem érdekli mit...

Elszalad, nem érdekli mit mondok. Hogyan neveljem le erről?

Figyelt kérdés

A kutyámmal általában a réten szoktunk sétálni, póráz nélkül. Minden nagyon jó, behívható, más kutyákhoz engedély nélkül nem megy, figyel rám. Egészen addig, amíg meg nem lát valami nyulat vagy egyéb vadat. Ott vége, elindul, hiába tiltom, hiába hívom vissza, elrohan, sokszor be az erdőbe, nem is látom, csak a nyakörvének a csörömpölését hallom. Hiába kiáltozok neki, nem jön, csak ha már elvesztette az érdeklődését a vad iránt.

Nem megyek utána, mert akkor csak tovább rohan, de mikor visszajön, nem büntethetem meg, mert nem azzal köti egybe, hogy elrohant, hanem hogy visszajött. Tehát általában nincs következménye a dolognak, sétálunk tovább.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám erről lenevelni, mert nekem se jó, és neki se, ha a séta további részét idegesen sétálom le, mindkettőnkön meglátszik.

Egyébként majdnem négy éves németjuhász szuka, én meg majdnem 14 éves lány vagyok. Ezenkívül más probléma nincs vele olyan, amit nem tudnám, hogyan kell kezelni, és már azokról is kezd leszokni.



2015. jan. 24. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Tuti receptet nem tudok. Én jó erősen rászólok a kutyára. Néha átszöknek a tyúkok a baromfi udvarról. Mikor kimegyek, akkor a kutya felbátorodik és neki akar futni, hogy elkapja.

Ilyenkor tényleg erélyesen, határozottan rászólok és elterelem a figyelmét. Én rászólnék, elterelném a figyelmét, ráadnám a pórázt és odébb sétálnék. Vagy: rászólnék, ül, póráz, jutalomfalat, séta.

2015. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy hiába szólok rá, tojik a fejemre, esélyem sincs ráadni a pórázt, vagy továbbsétálni vele.
2015. jan. 24. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként engedelmes, akkor csak egy ötletem lenne, amiért persze le fognak pontozni meg fikázni, de ebben az esetben akkor is jó megoldásnak tartom: az elektromos nyakörv. Ha a vadászathoz néhányszor hozzátartozna az áramütés igen kellemetlen élménye, az valószínűleg sikert hozna, és hamarosan elég lenne csak szóval megállítanod.

Ha ezt túl drasztikusnak találod, akkor egy nagyon hosszú vékony pórázzal, zsinórral kéne sétálnotok, ami egyébként szabad mozgást hagy neki, de ilyenkor vissza tudnád vele fogni.

Azért lenne nagyon fontos, hogy megakadályozd, hogy vadat űzzön, mert bármikor kilőhetik a vadászok a vadat űző kutyát, azt pedig nyilván nem szeretnéd.

2015. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem egy olyan nagy erdő, hogy vadászok is lennének. Utca végén kb 100 méter széles, inkább hosszúságra nagy. Inkább attól félek, hogy valami esetleges csapdába lép, vagy kimegy az utcákhoz és elütik.

Köszönöm a tanácsokat, bár szerintem először a hosszú pórázt fogom kipróbálni, nem szeretnék elektromos nyakörvhöz folyamodni.

2015. jan. 25. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Viszel magaddal valamit, amivel baromi nagy zajt tudsz csapni és kizökkenteni (duda?), vagy hozzávágsz valamit a kutyához (vizespalack, bot,notesz.. pl.)amikor nekiiramodik.
2015. jan. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Kavicsokkal megtöltött vizespalack jó erre a célra?
2015. jan. 30. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!