Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a rottweiler vagy...

PimpEsNeha kérdése:

Szerintetek a rottweiler vagy a németjuhász jobb választás? Miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezt neked kell tudnod. Hogy melyik fajta az, amelyikkel el tudod képzelni az együttélést.
2015. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát kinek melyik, ugye. Akinek a roti jobb, annak az, akinek a német juhász, annak meg az :D
2015. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Mire kell a kutya, mit tudnál nyújtani a kutyádnak, és miért ezeket a fajtákat választottad?
2015. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Az attól függ, milyen szempontból kérdezed. Kicsit bővebben...
2015. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
18%

Nemetjuci,szerintem az a legszebb fajta.Nekünk az egyik német a másik belga juci,ja és van még egy csivava.

A mémet juci megbizhatobb és gyerekszerető.

2015. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
nekem már 20 éve csak rotim van. jelenleg is 4 db. imádom őket, más fajtára nem cserélném le őket. teljesen normálisan viselkednek, a gyerekekkel is, jó házőrzők is, ha beengedem a lakásba őket, akkor bent is tudnak viselkedni.
2015. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A roti! Nagyon ember szertő, és tényleg nagyon jó házőrző.

De foglalkozz vele!

Vidd mindenhová! Vásárolni, sétálni, kirándulni, vagy akárhová, a lényeg, hogy foglalkozz vele!

Legyél szigorú és következetes de mellette igazságos!

2015. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mire/miért kell a kutya (azon kívül, hogy családtag!), illetve, hogy mennyi kutyás tapasztalatod van.


Nekem rotim van, számomra ő a 'number 1' személyvédő kutya és mivel zűrös környéken élünk, ezért választottam ezt a fajtát.

2015. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nincs, és nem is volt németjuhászom, se rottweilerem. Nincs tapasztalatom velük, de szimpatikusabb a rottweiler, nekem olyanom lenne ha lenne. Kinek ez, kinek az. Személy szerint nekem a németjuhász nem a favourite, talán, mert minden utcában legalább lehet találni egyet, és az ismerőseim mind a németjuhászt valami "csodakutyának" tartják.
2015. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Az a helyzet, hogy ezt senki fia nem fogja tudni neked megmondani, főleg úgy, hogy személyesen nem ismerünk! Azt sem tudjuk volt e már kutyád, ha igen milyen fajta, milyen volt a viszonyotok stb.


Van akinek nem való rottweiler, még ha magáról az ellenkezőjét is hiszi! Sajnos ismerek több embert is aki úgy gondolta, hogy elbír egy rotival, és volt akire én is azt mondtam volna, hogy alkalmas rá, de kiderült, hogy nem. Persze az sem mindegy, hogy milyen vérvonalú a kutya,egy munkára tenyésztett kanhoz komoly határozottság kell, míg egy hobby szukával sokkal könnyebb az élet.

A német juhász simulékonyabb, kezelhetőbb, akár első kutyának is jó.


Egy biztos, komolyan fontold meg, mert rossz választás esetén szenvedés lesz mindkettőtök élete!

2015. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!