Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem, hogy elengedtem...

Jól döntöttem, hogy elengedtem a kutyusom?

Figyelt kérdés

Nehéz döntést hoztam meg ma. Elengedtem a 11 éves szuka labrador kutyusomat. Nagyon szerettem őt de már nagyon beteg volt, és az orvos is ezt javasolta. Küzdenem kellett volna meg vagy jól tettem hogy elengedtem és végett vetettem a szenvedéseinek? :( rákos volt, és alig bírt mar menni.


A másik kérdés hogy az orvos nem két injekciót adott neki, hanem egy nagyobb adag altatot. Szoktak így is altatni?


2015. jan. 24. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!

A leírásod alapján, igen, jól döntöttél! Már nem fog szenvedni!

A kérdésedre viszont nem tudom a választ!

2015. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mar nagyon gyenge, akkor az altatotol is elmegy, nem kell melleje mereg is.


Sajnalom a kutyusod. :(

2015. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Amikor a kutya már annyira gyenge, akkor van, hogy elég az altató injekció, mert attól is elpusztul, nincs szsükség a másodikra.


Sajnálom. De most már nem fáj neki semmi. Szerintem önzőség egy olyan kutyát magunk mellett életben tartani (vegetáltatni), csak azért, hogy velünk legyen, amikor neki már nincs öröme az életben.

2015. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól döntöttél.

Én 2 hete hoztam meg ilyen döntést, a szívem megszakadt, de nem lehetünk önzőek. Ha már állandó fájdalmai vannak, betegsége nem gyógyítható, állapota nem tehető fájdalommentéssé és nem élhet kutyához méltó életet, akkor el kell engednünk. Életem egyik legnehezebb és legfájdalmasabb döntése volt.

2015. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Jól tetted, legalább nem szenvedett többet. De szép, 11 évet élt, labradorhoz méltóan.
2015. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdező!


Te is pontosan tudod,hogy jó döntést hoztál,csak a lelked akarod ápoltatni ezzel a kérdéssel...nyilván jól esik egy ilyen lelki trauma után olvasni,hogy mennyire megfelelő döntést hoztál...

Elég lett volna a második kérdésed feltenni és ennyi...

Bye

2015. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

"Kedves" hatodik!

Neked talán nem esne jól, ha valaki írna neked pár kedves szót, ha el kellett volna engedned egy közeli barátodat?

Nem kéne belerúgni valakibe, aki gyászol! Ha nem tetszik a kérdés, nem kell rá válaszolni!

2015. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

ma 19:56

Döntöttél már így valaha? Nem hiszem.

A több évtizedem alatt volt ilyen döntésem. És hiába volt látható, orvos és józan ész által csak ezt a megoldást kínáló helyzetem, mindegyiknél a mai napig felrémlik bennem, jól tettem-e? Aki ezen simán átlép, az fakír.

2015. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Jól döntöttél!


Én még jó sok éve, mikor még kiskorú voltam, nem akartam a kutyusom elengedni.

A szüleim végül is rám hagyták. De sajnos a kutya valszeg szenvedett, és én a mai napig nem tudom magamnak megbocsájtani, hogy így lett (nem akartam a kutyát elaltatni, hanem azt szerettem volna, hogy minél tovább velem legyen)

De végül elment.


Ennek már közel 20 éve, de nem tudom feldolgozni, nem tudom magamnak megbocsájtani, hogy nekem az volt a legfontosabb, hogy éljen a kutya.


Tehát TE sokkal jobbat tettél! Ne bánts magad a legjobbat tetted!

2015. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Adrenalin!


Kérésednek megfelelően le is pontoztalak. Szívesen, bármikor.


Kérdező: jól döntöttél. Kitartást.

2015. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!