Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutya jobb...

PimpEsNeha kérdése:

Szerintetek melyik kutya jobb választás? Németjuhász, rottweiler vagy border collie? Miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most én kérdezek! A spagetti a jobb választás, vagy a lecsó???
2015. jan. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Semelyik, mindkettő hizlal, a spagetti a szénhidrát miatt, a lecsó a zsír miatt... szóval kérdező, írd le, hogy milyen okból szeretnéd tartani a kutyit, letudod e normálisan fárasztani..etc egy collienak eszméletlen sok foglalkozásra van szüksége, annak ellenére, hogy milyen kis pici :) nekem is van kettő és én fáradok el mire mindkettő kis döginek a "kívánságait" teljesítem
2015. jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

3-as!


Szerinted miért kérdeztem a két kajáról?? Istenem... Kb. annyira lehet megmagyarázni, hogy melyik a jobb, mint azt, hogy melyik kutya a "jobb". De mégis mire???? És hányszor fogja még ma ezt megkérdezni és hány fajtát csap még hozzá?

2015. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 3-as válaszoló egyszerűen csak vette a poént. :)


És igen, ha ennyire nem tudsz dönteni kérdező, vagy ennyire csak a divat számít neked, akkor egyik fajta sem "jobb választás" neked. Mind a három munkakutya. Tudod mivel járnak? kapából minimum 100.000 ft a vételár, majd életük végéig, de minimum idős korukig minden hétvégét a kutyasuliban, edzésen fogtok kezdeni. Eleinte persze még meg kell tanulnod kezelni és kontrollálni egy ösztönerős, kemény vagy épp érzékeny kutyát, majd ha ÖV fajtád van, akkor a neki való tréningen, ha pedig bc-t választasz, akkor egy számára jó sport edzésén. Ezt számold ki, hogy mennyi is havonta, de örülj, ha 20.000 ft alatt megúszod. És minden nap szépen ki kell menni velük sétálni és tréningezni. Ezek munkakutyák, munkát igényelnek! Vállalod ezt? Egyáltalán végig gondoltad, hogy mit is akarsz?

2015. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi van itt ma, mindenki kutyás kártyázni akar? Ez egy tízes, az meg csak nyolcas, akkor az nem kell?

Nincs jobb, meg nincs rosszabb. Hozzád illő van, meg nem hozzád illő. Ismerd meg a fajtákat, meg magadat, és válassz. Meg rögtön kutyasulit is, ha kérhetem, mert egyre furcsább ötleteid vannak :D

2015. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Miért/milyen célból kell a kutya? Családba lesz, vagy csak ketten lesztek? Dolgoznál vele ( vakvezető. szolgálati munkakutya, terápiás okok miatt, )vagy csak hobby kutya lenne, családikedvenc?
2015. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ne amiatt vegyél kutyát, mert épp van valamiféle divat! Nekem azért van angol bulldogom, mert jómagam is délig alszok, továbbá a munkám miatt nem is tudnék foglalkozni egy nagy mozgásigényű kutyával!

Estig dolgozok, ő egész nap alszik. Egy Cane vagy pitt pl. szétszedné minden délelőtt a lakást, de ő csak alszik. Igyekszem vele esténként többet foglalkozni mindig - de néha jobban örülök, ha csak a lábamnál horkol, mint épp most.

Olyan fajtát keress, ami tud alkalmazkodni az életedhez!

2015. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell. Ebből kettő kemény munkakutya, az egyik meg sportkutya inkább.

(egyébként a kérdéseket ki lehet emelni, nem kell ötvenszer feltenni...)

2015. jan. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!