Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám más kutyákk...

Agresszív a kutyám más kutyákkal, mit tehetnék vele? Kétségbe vagyok esve, azt sem tudom miért kezdte ezt el? Valaki?

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 01:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Na szóval, 3 éves kan kutya, ivaros még.


2,5 éves koráig abszolút semmi gondja nem volt idegen kutyákkal, nyugodtan jártunk kutyás társaságba, volt, hogy 20 kutyával rohangált egyszerre. Kiskorában félt az idegen kutyáktól, olyan 7-8 hós korában kezdett bátorodni. Amúgy kicsit ideggyenge kutya, alacsony az ingerküszöbje - hamar összeesik, agility edzéseken is folyamatosan, mindent pozitívan kell nála megerősítenem. Ha nem teszem, 2-3 rosszul csinált ugrás, én nem jutalmazok, mivel a rosszat nem kéne, a kutya elvonul és vége, lefekszik. Nagyon nehezen oldom fel, de már megtanultam, hogy kell.


Na szóval úgy fél éve, először csak morogni kezdett más kan kutyákra. Az izgága, pálya szélén vonyító, idegbetegen ugató kutyákat egyenesen utálja. Kisstartolni nem szokott, hogy megtámadja a kutyát, de ha odamegy hozzá egy másik kutya, pláne kan, egyből borzol, befeszül, felemeli a farkát. Szerintem bestresszel, és agresszióval rendezi a dolgot.


Hogy tudnám ezt kezelni nála, nem muszáj haverkodnia, de szeretném gond nélkül elengedni ha kutyás társaságban vagyunk. Mert így mindig pórázon tartom, nehogy feszkó legyen. Nekem elég volna annyi, ha kihátrálni a dologból és rámbízná.

2015. jan. 25. 01:11
 2/9 anonim ***** válasza:

Menj el egy olyan kutyasuliba, ahol foglalkoznak viselkedési problémákkal, mert ezt így látatlanban nem lehet megmondani.

Én amúgy arra tippelek, hogy csak hülyít téged a kutya, ilyen nincs, hogy ő bestresszel, mert nem kap jutalmat... :D Vagy a motiválhatóságával (is) lehetnek gondok, alapból vagy képzési hiba miatt, túl gyorsan haladtok és ezért nem érti, mi van, és ezért hibázik, vagy te hibázol a felvezetésnél, vagy csak simán nem veszitek elég játékosra a figurát, esetleg ideges leszel a hibázástól, de olyan nincs, hogy egy kutya jutalom nélkül ne szeretne együtt játszani a gazdájával. Ott valami nagy bibi van. Menjetek ezzel suliba.

2015. jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és látszólag ennek nincs köze az agresszióhoz, de valójában nagyon is sok lehet. Ha nincs rendben a falkasorrend, bármi előjöhet a kutyán. Annak a jele lehet az is, hogy nem hajlandó dolgozni, ha nincs belőle közvetlen haszna. Ha túlfélted, mert szegény olyan kis ijedős, jajnemszabadfegyelmeznimertösszetörik, az simán okozhat ilyet. De mondom, látatlaban nem kezdek el erről okoskodni, ezek mind csak tippek, menjetek szakemberhez :)
2015. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hidd el nem hülyít, ezt a kutyát úgy hoztam haza 4,5 hónaposan, hogy konkrétan semmivel nem lehetett motiválni. Ha leraktad A pontba, akkor A pontban maradt egész nap, mint egy kő. Kaját is csak immel-ámmal fogadta el, emberrel interakcióba nem lépett. Hidd el, ismerem a kutyám nagyon jól. És képes így összetörni, ha nem kap megerősítést. Igen neki öröm dolgozni, de a végén muszáj megdícsérnem, vagy kedvesen szólnom hozzá, hogy jááááj semmi baj.

A kutyaiskolákról meg annyit, hogy voltam egy hagyományosban és tükrösben is....

Sehol nem javult a helyzet. "Adj szájkosarat a kutyára, és akkor már nem tud harapni ha elengeded" - volt a válasz a hagyományosban. A tükrös... hát ott meg sikerült szét stresszelni, az amúgy sem túl erős idegzetű kutyát

Gondoltam próba-cseresznye, rákérdek itt, mert sokszor olvasok érdekes megoldásokat, és jó ötleteket.


Nálunk falkasorrendi problémák marhára nincsenek, a kutyámat erős vadászösztönei ellenére, bárhol és bármikor letudom hívni. HA mondjuk pórázon van, és közelít a kutya és ő morog, egy pisszenés és már bámul fel rám. Bárhol tudok vele szabadon, póráz nélkül sétálni, 2 cm-re el nem mozdul.

2015. jan. 25. 08:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég összetettnek hangzik, el kéne mennetek végre egy rendes suliba :) Az egyszerűbb problémákat meg tudják oldani a nem rehaborientált sulik is, de ha valami olyan van, amihez tényleg érteni kéne hozzá, a legtöbben becsődölnek.
2015. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy van valami különösebb oka, hogy ivaros a kutya?
2015. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem az jó ha rászólsz egyből abbahagyja a morgást. igen, valószínű hogy nem szereti ha odamennek hozzá, mert fenyegetésnek veszi. próbálj olyan kutyahavert keresni neki, aki nem rohanja le, akihez ő mehet oda, valami abszolút barátságos szuka vagy kölyök kutya kellene. bátorítsd hogy menjen oda hozzá, szagolja meg, jutalmazd ha barátságosan viselkedik. ha ilyen lerohanós típusú kutya közelít felétek, én általában úgy oldom meg, hogy falkavezérként én megyek előre, én "ismerkedem" először a kutyával, őt meg a pórázzal magam mögött tartom. általában ezzel lemegy róla a feszkó. ha meg a másik is balhézni akar, könnyebben meg tudod fogni, míg a gazdája odaér. ha mindketten pórázon vannak, párhuzamosan sétáljatok, ne meresszék egymásra a szemüket.
2015. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nálunk nagyjából ugyan ez a helyzet, lassan 3 éves Labrador keverék kan. Kisebb korában minden kutyához oda futott, játszott, barátkozott, aztán így hogy kezdett ivarérett lenni, egyre jobban kezdett máshogy viszonyulni. És ekkor jöttek a gondok, voltunk rendezvényeken és az egyiken "megtámadott" engem egy német juhász. A megtámadás abból állt hogy játszottam egy kistestű kuttyal, kis yorki-val, a kutyák bekerített helyen vegyesen szabadon, mindenki futkozott játszottak, aztán a német juhász (akivel előzőleg egy csomót sétáltunk, beszélgettünk a gazdival) oda jött hozzám, (ő amúgy valami tanítás alatt álló rendőr kutya vagy mi)és gondolt egyet és megpróbált bele kapni az arcomba, de csak a hajamat kapta el, ettől az én kutyám teljesen bepörgött 1000 er jött oda, volt is balhé, alig tudtuk szétszedni őket. Azóta minden kutyával bizonytalan, már nem lehet szabadon engedni más kutyák közt, de gondolom érted miért. Voltunk kutya suliban, próbáltak nekünk segíteni, kutyák közé szoktatni, annyit értünk el vele, hogy kölyök és szuka kutyák közt normális, de a kanoknak minden habozás nélkül neki megy. Valószínűleg (mivel a támadó is kan volt) átváltott ilyen uralkodó módba, amelyik kutya nem hódol be neki...... Én ha egy másik kutyát meg szeretnék simogatni, ha egy másik eb oda jönne hozzám, lehet szuka, kölyök vagy kan, fenyeget, befeszül, viszont ha én megyek oda egy másik kutyához, tehát mi kezdeményezünk akkor nem csinál semmit.

Szerintem is mindenféle képen menjetek szakemberhez, mert sokat tudnak segíteni. De próbálj arra is visszaemlékezni, nem e volt valami rossz élménye, mert attól is lehet. De viszont azt is olvastam/mondták hogy vannak kutyák amelyek nagyon "kanosak" és ettől is lehet. Úgyhogy sok oka lehet hogy miért csinálhatta, de én látszatlanban arra tippelnék (ha nem volt semmi egyéb) hogy egyszerűen csak felnőtt, ivar érett lett, és túl "kanos" (nem jut eszembe a megfelelő szó...) de ez persze saját vélemény és mondom így konkrétumok nélkül ezt nehéz megmondani, meg hát amúgy is nem vagyok kutya doki, úgyhogy ne nagyon adj a véleményemre, csak gondoltam leírom a Mi esetünket, hátha mégiscsak segít. :)

2015. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak agresszió problémák a befogadott kan kutyámmal. 1 évesen hoztam el, imádott minden kutyát. Aztán 2-3 hónap múlva elkezdte támadni a kan kutyákat, végül pedig mindegyiket, nagyon idegesítő időszak volt.


Megoldás: rengeteget vittem kutyatársaságba (egy összeszokott futtatós közösség, de gyakran jönnek totál ismeretlen kutyák). Póráz nélkül futkározhatott, a rossz viselkedést (borzolás, morgás) már csírájában elfojtottam, rászóltam, odébb küldtem. A jót pedig folyamatosan dicsértem. Ha összekapott egy kutyával (főleg, ha ő kezdte!!)), elvittem, leszidtam, lenyugtattam, majd újra összeengedtük őket. Mivel kaptak az imént szidást, sokkal visszafogottabban közeledtek egymáshoz, normálisan szaglászták egymást na és AKKOR rádicsértünk a normális viselkedésre.


Ha meg láttam, hogy továbbra is idegesíti a másik kutya és kényelmetlenül érzi magát a közelében, akkor kicsit odébb hívtam és foglalkoztam vele vagy mentünk egy másik kutyához játszani akivel jobban megvan az összhang.


Utálja a boxereket. Ma mégis 4 boxer társaságában nagyon szépen viselkedett. Igaz, csak egyikükkel volt hajlandó játszani, inkább a vizslákkal haverkodott, de nem volt balhé, aminek nagyon örülök :)


Szerintem a kutyád azért agresszív, mert ez a módszer vált be neki. A nem kívánatos kutya lekopik! Ha tiltod a rosszat és megmutatod neki, mit vársz helyette, na akkor fog javulni a kutya :)

2015. febr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!