Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg betegesebbek a fehér...

Tényleg betegesebbek a fehér kutyák például bolognese, havanese?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szaporítótól vannak, nem szűrték le a szülőket betegségekre, és nem vigyáz rájuk a gazdájuk, akkor igen.

A felsorolt fajtákat egyébként a szaporítók előszeretettel gyártják, ezért gondolják sokan, hogy betegesebbek.

2015. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Quasar07 ***** válasza:
0%
A fajtatiszta kutyák fogékonyabbak a betegségekre. Állítólag, én ezt hallottam.
2015. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó! A "fajtatiszta" kutyák azért fogékonyabbak a betegségekre, mert a szaporítók agyon gyártják a kutyákat, nem foglalkozva azzal, hogy milyen a szülők immunrendszere, hordoznak-e öröklődő betegségeket! Csakhogy ezek nem fajtatiszta kutyák, hisz nincs tk-ük! De persze z átlag embernek 2 vizslához hasonlító kutya pont ugyan olyan vizsla, hiába az egyik tk-es, tenyésztőtől, szűrt szülőktől származó, jó idegrendszerű kutya, a másik pedig egy szaporított, tk nélküli, akár beteges kutya!


Kérdező! Attól függ, hogy milyen fajtára gondolsz. Sajnos a westi tényleg betegesebb, mint a többi kistestű terrier. A boxereknél és bull terriereknél sem hiába tilos a fehér színű egyedeket szaporítani, mert gyengébb az immunrendszerük és gyakori a vakság, süketség. De például egy szamojéd vagy svájci fehér juhász teljesen egészséges, már ha jó helyről veszel egyet. A bichonok is egészségesek, persze szintén ha szűrt szülőktől, tenyésztőtől veszel kölyköt, nem pedig egy sufniból, szaporítótól.

2015. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen.Még az embereknél is így van. A túlzottan fehér bőrűek fogékonyabbak a betegségekre, mint a kreolbőrűek, de most Európán belül értem. Mint ahogy a B vércsoportúak a legellenállóbbak.
2015. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!