Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamasz komondor farmagasságábó...

Kamasz komondor farmagasságából meg lehet-e állapítani a végleges marmagasságát, ami egyenlőre alacsonyabb kb.3-3,5 cm-rel, mint a farmagassága? Szóval annyi (olyan magas marban) biztos lesz-e mint a farmagassága? Marban alacsonyabb komondor nincs?

Figyelt kérdés
Most 9 hónapos múlt, febr. elején 10 lesz és még mindig alacsonyabb a marmagassága mint a farmagassága.A nehéz mérések közepette az azonban látszik, hogy a farmagasságával már meg lennék elégedve már most, de a marmagassága azért nem túl nagy, kan létére. Olyan 73,5-74 cm-nek lehet mérni most marban.(min.73 cm).Tudom hogy kb.1,5 éves korukig nőnek csontozatban főleg, de megnyugtatóbb lenne tudni már most, hogy a farmagasságához biztos, hogy "fel" fog nőni!

2015. jan. 25. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz minden bizonnyal fel fog nőni, egy szintben lesz a mar és a far.

A 73-74cm mar nem rossz egyébként. Az átlag kan méret 75cm, kb. ennyi lesz a te kutyád is. Max. 1-2 centit fog még nőni, ha most 9 hónapos.

2015. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nagytestű a növekedés ideje alatt nem egyenletesen nő, hanem hol az eleje, hol a hátulja van feljebb. Vagy utoléri az eleje a hátulját felnőtt korára, vagy ilyen marad. Létezik süppedt mar. Ez általában küllemi hibának számít.
2015. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az tudom, hogy KAJ-oknál pl. megengedett és viszonylag gyakori a süppedt mar, de komondornál én még nem láttam ilyet és nagyon remélem, ha már most sokan dícsérik , akkor nem is lesz ilyen!!Mit lehet tenni, hogy biztos ne legyen süppedt marmag.-ú a kutya? Gondolom semmit...Mitől függ , hogy utoléri vagy süppedt mar.mag-ú lesz egy komondor?
2015. jan. 26. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:

A genetikától függ.

Ritka az ilyen kutya, amelyiknek alacsonyabb a marja.

2015. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!