Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a tápok elég jók egy...

Ezek a tápok elég jók egy kiskölyöknek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy egy Royal canin vagy egy Acana puppy táp elég jó-e egy kb 40 kilósra kifejlődő 8 hetes kölyöknek? Tudom, hogy vannak jobbak, de kb ilyen árban engedhetem meg magamnak a tápot. Ez szerintetek elég jó ahhoz, hogy normálisan fejlődjön egy kölyök? Most ez közép kategóriásnak számít amúgy?
2015. jan. 26. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Royalt ha egy mód van rá, ne etess, főleg nagy testűvel. Próbáld ki a Brit, Josera, Panzi Fit Active tápokat; még olcsóbbak is, ha jó helyről rendeled, de jobb az összetételük.
2015. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a Royal canin nem olyan jó, de vajon miért? Régebben mindenki azt mondta, hogy az a legjobb stb, és milyen tökéletes. Érdekes, mert ahonnan az előző boxerem volt, ott a tenyésztő ajánlotta, hogy váltsunk arra, mert milyen jól fog fejlődni a kutya. És hogy napi egy-két kaki lesz tőle. Hát lehet, hogy szépen fejlődött, de nem napi 1-2, hanem napi 7-8 kaki volt tőle. Mást nem tapasztaltunk. Tehát akkor a royalt kerüljük. Mondjuk most máshonnan fogom venni a kölyköt, de tápról még nem beszéltünk, még csak most lesz a kölyök kiválasztása. Majd rákérdezek, Ő mivel etet.
2015. jan. 26. 09:33
 3/8 HUN_Sector ***** válasza:

Decathlon, vadászati osztály, Solognac Junior. Olcsó, magas hústartalmú, kb 7000ft/10kg, francia.


De a teljes összetevő lista: Dehydrated chicken protein (22 %), dehydrated animal proteins (18 % including 12.6 % chicken), corn, wheat, chicken fat (with tocopherol preservative), rice, corn gluten, dehydrated apple, yeast, hydrolysed chicken protein, salmon oil, plant extracts (rosemary, cloves 150 mg/kg), mannanoligosaccharides (150 mg/kg), fructooligosaccharides (100 mg/kg), yucca Schidigera extract (80 mg/kg). Analytical content Raw protein: 28.0%, Fats and oils: 18.0 %, Raw ash: 6.5 %, Raw cellulose: 2 %, Calcium: 1.6 %, Phosphorus: 1,1 %. Micro-nutriments: Iron (iron (II) sulphate (monohydrate)) (E1) 72 mg, Zinc (zinc (II) sulphate (monohydrate)) (E6) 83 mg, Manganese (manganese (II) oxide) (E5) 35 mg, Copper (copper (II) sulphate (pentahydrate)) (E4) 15 mg, Iodine (calcium iodate) (E2) 0.65 mg, Selenium (sodium selenite) (E8) 0.2 mg. Amino acids: 125 mg DL-methionine, 25 mg L-lysine. Additives per kg: Nutritional additives Vitamins: Vitamin A (E672): 18000 IU, Vitamin D3 (E671): 1800 IU, Vitamin E (alpha–tocopherol): 500 mg. Technological additives EC approved antioxidants and preservatives. Metabolisable energy: 4,100 kcal/kg.

2015. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkereskedésben azt mondták, hogy asszem Lengyelországban gyártják azt a Royalt, ami itt a boltokba kerül, és hogy ott a gyártásnál valamit nagyon elbaltáznak, viszont a márka nevéből meg elélnek, szóval annyira nem érdekli őket a dolog. A gyártótól talán lehet venni rendes német gyártmányt is, az nem gáz, de itthon alapveőten a lengyel az, amit leemelsz a polcról. Szóval az eredeti márka még lehet, hogy jó, csak maga a termék nem, ha ennek így van értelme :)
2015. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

A royalt én nem ajánlanám. Akkor inkább a josera kids, nagytestű kölyköknek való, nagyon jó táp!


Acanáról azt hallottam, hogy több kutya nem bírja, de ki kell próbálni.

2015. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

A Brit prémium (sima, csirkés) egész jó. A Brit care lazacos és a bárányos is.


Panzi Fit active szerintem elég gagyi.

2015. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Acana rendben van, a puppy large változatát ajánlom. Royalt nem ismerem.
2015. jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Wolfsblut, Orijen, Acana sorrenben válogass. Ezek megbízható forrásból származó alapanyagokat tartalmaznak.
2015. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!