Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abban kérek segítséget hogy...

Abban kérek segítséget hogy Labrador fajtájú kutyámnak megakarom tanítani hogy elvigyen egy kosarat a megadott személynek hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezd azzal, hogy a kosarat megfogja és vigye oda hozzád, vigye melletted. Majd én azt csinálnám, hogy adok a másik embernek jutalomfalatot, hogy miután hívta a kutyát és ő oda is vitte a kosarat, ő jutalmazza meg ezt a viselkedést. Persze érdemes rágyúrni, hogy tudjon dolgozni idegenekkel is a kutya, ne csak veled.
2015. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eloszor apport tanitasa. Ebbol lehet mar az, hogy mikozben van a targy, kuldod a celszemelyhez, aki kozben hivja. Ha atadta a targyat, akkor az illetotol jutalmat kap. Kesobb mar hivnia sem kell, csak te kuldod o meg jutalmaz. Ezt meg kell ismetelni mindenkivel, akinek kuldeni szeretnel.
2015. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

(Józsihoz kell vinni a kosarat)

Egyszer tanítanám a "fogd" és "vidd" parancsot

Illetve a "Józsihoz" utasítást. Ezt úgy csináltam, hogy megálltunk kartávolságra, és amikor elhangzott a "Józsihoz" illetve a "Gazdához" (nálunk más nevekkel) utasítás a megfelelő ember falatot adott. A távolságot lassan lehet növelni. Nekem egy hét után a kutya látótávolsága (pár száz méter) volt a határ. (Az első két utasítást nem tanítottam, mert a cél a gyors fárasztás volt, de meg fogom próbálni)

A dolog esélyes, mert láttam olyat, hogy kutyát bérházból kiküldtek egyedül az újságoshoz (ronggyal betekert fülű kosár az aljába ujságpapír, alatta az újság ára)

2015. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nálunk az újság már rég megvan a postás rögtön a kutya szájába agya kinyitja az ajtót és leteszi a kanapéra majd becsukja maga mögött az ajtót egy ronggyal


szerintem ezután azt tanítom meg hogy pörölye le alábánt mielőtt bejön:D

2015. jan. 30. 16:58
 5/5 A kérdező kommentje:
*törölje
2015. jan. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!