Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon mohón eszik...

A kutyám nagyon mohón eszik mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már próbáltam hogy azt hogy ha gyorsan eszik elveszem és később vissza adom neki,de nem hatott. Mit tegyek?

(Border collie ha ez segít.)

Előre is köszi a válaszokat



2015. jan. 26. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
agyy neki egész pulykát azt nem eszi meg mohon
2015. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha naponta csak egyszer eteted, akkor add oda neki ugyanazt a mennyiségű kaját kétfelé elosztva, mondjuk reggel a fél adagot, és délután a másik fél adagot. Akkor így nem fogja magát olyan éhesnek érezni.
2015. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én nem akarok neki 1 egész pulykát adni naponta de az adagos jó ötlet köszi mindkettőtöknek:D


Még küldhettek ötleteket hátha az egyik jobb mint a másik.

2015. jan. 26. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én szüleim kutyájának vettem mohóság elleni tálat. :-)


[link]

2015. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

És bevált nektek ez a tál? Mert az enyém ugyan úgy csak nyeli befelé az ilyesmi tálakból, így szétszórom neki, úgy azért nem tud tíz szemet egyszerre felszippantani.


Ne vedd el tőle, mert akkor meg azért fog gyorsabban enni, hogy nehogy elvedd és ne tudja befejezni.

2015. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lassabban eszik, mert ugyebár kénytelen kiszedegetni az ételt a "kövek" közül. Egyébként ugyanúgy fal. Ha tehetné, egész nap csak enne.
2015. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mostani kutyám is hajlamos a mohó zabálásra, egy régi kutyás könyvben olvastam, hogy ez ellen annakidején úgy védekeztek, hogy egy nagyméretű követ raktak a tál közepére,akkorát amit a kutya már nem tudott a szájába venni, így nem tudta befalni a kaját!

Ebből kiindulva én ezt úgy oldottam meg, hogy belerakom az egyik labdáját a táljába, rá a tápra, lényegében bevált. Még kölyök kutya, 4 hónapja etetem így, de csak most kezd rájönni ha kiveszi a labdát jobban hozzáfér a kajához, lassan kőre kell cserélnem a labdát.


Azt viszont tényleg ne csináld semmiképp, hogy elveszed előle, attól csak még gyorsabban fog enni!

2015. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YaniHUN válasza:
17%
Szerintem nyald meg és adj neki kutyatápot hogy megegye
2015. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Ne etesd xd
2015. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be - szintén border -, hogy egyrészt kétszer etetünk (reggel fél6-kor és délután fél6-kor), másrészt pedig a "mohó korszakban" egy etetés alatt mindig apró adagokat adtunk neki. Mondjuk ha táppal eteted, akkor 5-10 szemet adsz neki, meg eszi, majd néz rád és vár. Megint adsz, néz és vár. Így megtanulja, hogy nem kell sehová sem sietnie. És igen, ha kétszer adsz neki egy nap, akkor kevésbé lesz éhes. Viszont semmiképp se vedd el tőle a kaját, az a lehető legrosszabb, mert ezzel pont arra ösztönzöd, hogy minél előbb egye meg, mert bármikor elvehetik előle. Kitartást és türelmet az átszoktatáshoz.
2015. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!