Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy ezek után...

Lehetséges, hogy ezek után még kijönne egy macskával?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves német juhászkutyám. Mindig voltak macskáim, de amióta van a kutya, az utolsó macskámmal olyannyira nem jöttek ki, hogy a cicát végül elajándékoztuk. A dolog ott bukott el, hogy az első találkozáskor a macska végigszántotta a kutya orrát, még mindig megvan a helye. Komolyan nyúzták egymást, a kutya kergette a macskát, a macska meg szemtelenkedett a kutyával. Azóta a kutya üldöz minden macskát. Egyébként a macska volt előbb, a kutya érkezett utána.

Most viszont elérkeztem arra a pontra, hogy nagyon hiányzik egy cica. Szerintetek, ha egy ilyen kutya mellé fiatal (2 hónapos) cicát hozok, elfogadják egymást?



2015. jan. 26. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már felnőtt/növendék a kutya, akkor már nem valószínű, hogy összeszoktatható, azt kölyökkorban kellett volna, ami úgy tűnik, nem sikerült :/
2015. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült úgy, hogy a szintén németjuhászomat egy k. kövér kandúr kétszer úgy megmarta, hogy azt hittem, kikaparta a szemét. Megjegyzem, a kutya nem kergette, nem ugatta, csak úgy simán odament egy kerítéshez, az a r.hadék meg kitámadott! Mármint a macska. Na onnantól azt hittem, a kutyám macskagyűlölő lesz. Érdekes, mert azt a macskát mindig felismerte, és szerintem meg tudta volna ölni. Mégis, mikor 2 éves korában hoztunk egy 3 hós cicát, össze lehetett vele szoktatni. Persze nem egyből ment, hanem fokozatosan, fegyelmezni kellett erősen. De megérte, mert 2 hét múlva már egymás mellett aludtak. Szóval hogy ha le tudod tiltani dolgokról, akkor menni fog.
2015. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor megmarta a macska, még kiskölyök volt.
2015. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előbb macskátok volt, hoztatok egy kutyát amivel nem jött ki jól, és ezután a macskát ajándékozzátok el? Ez igen. Inkább nem minősítem a dolgot.
2015. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!