Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy férfit hamarabb tekint a...

Egy férfit hamarabb tekint a kutya falkavezérnek mint egy nőt?

Figyelt kérdés
Ha mindkét fél egy erős, határozott fellépésű személy, és ugyanannyit törődnek a kutyával.
2015. jan. 26. 21:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem nézik az emberek nemét, emiatt nem hiszem, hogy egyenes arányosságban lenne a kettő egymással.

Egy ember hajlamosabb egy férfit előbb "falkavezérnek" tekinteni, de ez igazából emberfüggő, tehát ez sem igaz mindenkire.

2015. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Csak abból indulok ki, hogy sokszor egy családi kutyánál az apa a falkavezér, vagy egy párnál a férfi.
2015. jan. 26. 21:42
 3/27 anonim ***** válasza:

Azt tekinti falkavezérnek akit jobban tud tisztelni. Tapasztalatból mondom. Párom elhozott fél éve menhelyről egy tacskó keveréket, és a kutya az első perctől kezdve rám volt kattanva. Én voltam a zatyaúristen. Miért? Van otthon egy kaukázusim, nem az első kutyám, és tudom hogy kell velük viselkedni. Párom ezt még csak tanulja, de már dolgozunk az ügyön :)

20L

2015. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Sok családi kutyánál az van, hogy a nő többnyire kényezteti a kutyát, a férfi pedig többnyire neveli (vagy legalábbis határozottan lép fel). De ennek semmi köze a nemekhez a kutya szemszögéből.


Az én párom imádja a kutyámat, ölelgeti, rohangásznak a kertben, kajáltatja (erről még le kell szoktatnom :D), de a kutya sokszor nem hallgat rá, mert nem tudja komolyan venni, a párom meg ráhagyja. Ezzel szemben ha én kérek tőle valamit, akkor nagyon ritkán van olyan, hogy az a valami nem kerül végrehajtásra, mert nem hagyom rá és ezt tudja jól.

2015. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

A mi esetünk azért érdekes, mert pont, hogy nem foglalkozunk ugyanannyit a kutyával.

Mikor hozzánk került kb fél évig 80%-ban csak én foglalkoztam vele, az azt követő 4-5 hónapban ez az arány párom javára fordult, majd 4 hónapig szinte 100%-ban csak én foglalkoztam vele, majd azóta (kb 4 hónapja) kb fele-fele arányban foglalkozunk vele.

A foglalkozásba beleértem az etetést, sétáltatást, játékot, túrázást, kutyasulit, gyakorlatilag mindent.

25 éves nő vagyok, a kutyám másfél éves kan és kezdetektől én vagyok a falkavezér, még akkor is ha napokig rá sem nézek.

(Egyébként munka miatt változik így az arány, férjemmel egyeztetve mindig van aki foglalkozik a kutyával).

2015. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

ezt sok minden befolyásolhatja, de általánosságban elmondható, hogy a férfiaknak van egyfajta hatarozott kisugarzása, meg ugye erőteljesebb a hangjuk

ezeket a kutyák alapból megérzik, a falkában is hím a vezér tehát általában őket jobban tisztelik alapból

de ezen változtathat a bánásmód

pl ha egy nagydarab férfi gügyög a kutyához és kényezteti, de nem neveli, akkor a kutya kevésbé. fogja tisztelni őt, mint azt a nőt, aki mondjuk alacsony, vékonyhangú, de ennek ellenére határozott fellépésre képes, ő fegyelmezi a kutyá és. sétáltatja, eteti, a kellő szilárdsággal

2015. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A kutyák nem nő/zsidó/cigány gyűlölők, így nem ez alapján döntenek.

Nálunk pl. én mint EGY EGYSZERŰ NŐ foglalkozom a kutyával a legtöbbet, én etetem az esetek 99%-ban, én nem csak simogatom, hanem következetesen rászólok, és nevelem, úgyhogy nálunk én vagyok a falkavezér.


Tehát vagy az én kutyám buta, vagy nem a kőkorban él, ahogy az "emberek".

2015. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"Sok családi kutyánál az van, hogy a nő többnyire kényezteti a kutyát, a férfi pedig többnyire neveli (vagy legalábbis határozottan lép fel). "

Jó vicc :) Ez nem nemfüggő, inkább azon múlik, hogy ki a "kutyásabb" a családban. Ahol a nő, ott a pasi tutujgatja agyon a kutyát. És őket aztán ezerszer nehezebb lebeszélni erről, és elérni, hogy "férfiasan" lépjenek fel a kutyával szemben, tartassanak be szabályokat, meg hasonlók. Nőket könnyebb meggyőzni, ők hajlamosabbak kipróbálni dolgokat, és rácsodálkozni, hogy jé, működik; a férfi szerint meg általában hülyeség az egész, és nyunyurgatja tovább a kutyát, amíg a család többi része próbálja nevelni.

2015. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl apum állandóan tutujgatja a kutyákat,mindent megenged neki.Semmi tekintete nincs a kutyák felett egy 5 kg-os kutya simán ki játssza :D


Én 22 éves vékony,alacsony lány vagyok mégis több tekintélyem van a két kutya felett mint bárkinek a családból.De jó részt én vagyok az aki neveli ,szabályozza őket. Így érthető,hogy engem tekintenek vezetőnek. Azokat a családtagokat akik csak kényeztetik úgymond csak falkatagnak tekinti,szóval rájuk nem hallgatnak. Itthon speciel bárki szól mennek,mert azt hiszik kaja van,de kint csak én tudom őket behívni,na meg még húgom.


Nem az számít egy kutyának milyen nemű vagy,hanem mennyire vagy jó vezető

2015. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nekem szerint nincs kutyám, nem is volt soha, csupán érdekel a téma.

Azt mondjátok, hogy nem szabad agyon tutujgatni a kutyát, és szabályozni kell, ez alatt mit értetek? Mármint mi számít tutujgatásnak? Ha a kutya odamegy, hogy ő simit kér és Ti azt megadjátok az kényeztetésnek számít? Csak akkor simogatjátok ha Ti akarjátok? Mivel lehet egy kutya tiszteletét kivívni úgy, hogy azért szeretgetve is legyen? Milyen az, amikor valakinek határozott a fellépése?

2015. jan. 26. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!