Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédba költözött egy...

A szomszédba költözött egy pereputty, rengeteg macskával, nekem egy nagytestű kutyám van, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

15 éve itt élek ezen a településen, van egy 9 éves kb 50 kilós német juhász keverék kutyám.

Beköltözött a szomszédba egy finoman szólva nem egy géniusz társaság, 2 hapsi, 1 nő, 2 gyerek felosztásban, pár házzal odébb a család többi tagja, nagymama, lánya, stb.

Amúgy nem c..ányok, de nem is Magyarok.

2 éve jöttek ide, kb 20 macskával, meg valamilyen kiskutyával, mi már régóta sétáltatjuk a környéken a kutyánkat, de egyből ahogy idejöttek, nem tetszett nekik, hogy nem lehetnek teljesen szabadon a macskáik, a kis kutyájuk rendszeresen az utcán sétál.

Most ideköltöztek a mellettünk lévő üres házba a társaság fele, tegnap már egy macska volt a kertünkben egy fa alatt, a kutyánk meg már ölt meg macskát így...:(

Szeretem a macskákat is, semmi bajom velük, de az idióta szomszédokkal nagyon is van.

Szinte provokálnak minket, és már többször beszóltak idős anyámnak. Hogy lelövik a kutyát, feljelentenek, stb...

Kerítés van, de egy macskának nincs akadály.

Marad a költözés?



2015. jan. 27. 07:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a macskát a ti kertetekben öli meg a kutya, az az ő felelősségük. Miért hagyták felügyelet nélkül kóborolni?

A kutyájukat pedig el lehet vitetni állatvédőkkel, ugyanis veszélyeztetik azzal, ha önsétáltatja magát. Le kell fotózni, szólni közjegyzőnek.

A panaszukat se értem. Ha a macska a kutyátok közelébe se megy,és fordítva, miért ne mászkálhatna szabadon? :D

A fenyegetőzést rögzíteni kell, és fel lehet jelenteni őket. A kutyára vigyázzatok! :)

2015. jan. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem kell költöznötök.


Alapból kiindulva, ha valaki elköltözik valahová, felméri a terepet - jelen esetben ezeknek a szánalmas idiótáknak is fel kellett volna mérniük a terepet, mi szerint: kutya van a szomszédban, tehát ide nem költözhetnek.


Megtették mégis. Nem ti vagytok azok, akiknek alkalmazkodniuk kell, hanem ők azok. Ti itt éltetek már már 15 éve, egy konkrét, másfél évtizedes életed van, amibe ezek az őrültek most beleavatkoztak.


Mindenképpen tiéd a jog, hogy élj bármilyen lehetőséggel. Én annyit tudok mondani, nagyon nagy állatpárti vagyok, szívesen vonulnék börtönbe csak azért, hogy félholtra kínozhassak valakit, aki bántott egy állatot. Úgyhogy ha megtudnám, hogy az állataimat ki bántotta, belegondolni is szörnyű, mit tennék vele.


Azt tudom ajánlani - ennél ésszerűbb megoldás nem jut az eszembe eme szituációt illetően -, hogy az önkormányzatnak kell szólni. A macskák szeretni valóak, aranyosak, stb, de ezek az emberek az együttélési szabályoknak NEM MEGFELELŐEN élnek, és amúgy is, "Ne hogy már nektek kelljen alkalmazkodni!". Ha valóban ennyire szánalmasan idióták ezek az emberek, jelentsd az önkormányzatnál őket, hogy félted a kutyádat, és ők többször megfenyegettek, mondd el az önkormányzatnál, hogy félted a kutyádat, és kötelességük tenni valamit ez ügyben, mert te mégis csak 15 éve élsz ott, ők meg két éve - arról a tortán lévő habról nem is beszélve, hogy ezek nem Magyarok... ennyi.

2015. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

A macskákat is szabályozzák tudomásom szerint, hogy mennyit lehet tartani egy háznál. A többit be kell fogatni és elvitetni. A kutyátokat ne engedjétek a kerítéshez ha lehetséges.

Vannak még macskákat megkeserítő szagok, hangok, nézz utána neten.

2015. jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gond miatt kerestem meg nemrég az illetékes jegyzőt.

Ezt a választ kaptam, a lényeget bemásolom, hátha tudsz vele mit kezdeni:


"Kérem, engedje meg, hogy a társasház panaszának orvoslására két intézkedési lehetőséget javasoljak Önnek.


1.) Állatvédelmi eljárás kezdeményezése hatóságunknál:

Az Állatvédelmi törvény kimondja, hogy az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról. A kötelezettség megszegése esetén az állattartó állatvédelmi bírsággal sújtható.

Amennyiben megfelelő bizonyítékokkal alátámasztva megállapítható a jogsértés, úgy hatóságunk az ügyben eljár és állatvédelmi bírság kiszabásával intézkedik, melynek összege állatonként 90.000.-Ft.


2.) Birtokvédelmi eljárás kezdeményezése:

Amennyiben a zavaró állapot nem több, mint egy éve tart birtokvédelem iránti kérelmet nyújthatnak be hatóságunkhoz. A kérelemhez megfelelő bizonyítékokat szükséges csatolni a birtokháborítás tényéről, illetve, hogy mióta áll fenn az állapot. (pl. fényképfelvételek, tanúnyilatkozatok)

Amennyiben a zavaró állattartás több, mint egy éve tart, úgy az ügyben a birtokvédelmi eljárásra a bíróság rendelkezik hatáskörrel."


Nálunk társasházról (sorház) van szó, de magánházra is ugyanezek érvényesek.

Én ugyanilyen szituációt írtam le neki, rengeteg macska, gazda tojik rájuk, kint grasszálnak egész nap és hozzánk is beszöknek, mit javasol.

2015. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek, sok jó ötletet olvastam most.

Egyelőre marad az extra tolerancia, próbálok beszélni velük, ha sikerül, hogy volt már ilyen probléma itt macskával.

Többnyire bent van a házban a kutyánk, de amikor nem vagyunk itthon, akkor kint kell hagyni, rendszerint akkor történik mindig valami.

2015. jan. 27. 08:24
 6/16 Sebok ***** válasza:

én is úgy gondolom hogy 15 macskát meg még kutyát nem lehet tartani,de inkább azt nem értem miért ennek oda a macskák a kutyához? nekünk 1 macskánk van. Körbe az udvarokban hol kutya,hol macska.De még senkinek se fogyott meg az állatállománya. tehát a macskák itt gondolom okosabbak mert igaz húzzák néha a kutyák agyát,de tudják hol a határ.nem mennek oda,a kutyák se szöknek ki.Gondolom itt értelmesebb állattartók vannak és keretek között tartják az állataikat.


A te kedves szomszédaidnak meg ha nem tetszik valami,valóban fel kell jelenteni őket, esetleg hívj fel egy helyi állatvédőket hogy ilyenkor mi a teendő,tudnak-e vmit javasolni kihez fordulhatsz még..

Sok sikert kívánok

2015. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ügyet Lenke ***** válasza:
most már kiváncsi lettem, hogy milyen náció ez a civilizált szomszéd...:)
2015. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

A macskák meg fogják tanulni, hogy a ti udvarotok veszélyes játszótér. Mi is nemrég költöztünk, tucatjával grasszáltak a macskák a telkünkön (amolyan fél-utca-eteti-őket macskák), de miután a kutyám egyet-kettőt megkergetett (igaz, kistestű, nem életveszélyes macskaszempontból) bámulatos hamar elszoktak innen.


Ha látod, hogy macska sétál a kertben, szépen fogd pórázra a kutyát, menj ki vele, és mutasd meg neki, hogy hol a macska. Ne uszítsd rá, csak hívd fel rá a figyelmét. Minél nagyobb őrjöngést csap, annál jobb. A macska nem hülye, ha rájön, hogy itt kutya van, jobban fog vigyázni magára.


Ami a fenyegetéseket illeti... lehet, hogy durva, de a mai világban egyáltalán nem hülyeség diktafonnal a zsebben mászkálni....

Esetleg egy kamerát is felszereltethettek.

2015. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy teljesen békés a kutyánk, még a járókelőket se ugatja, de a macskákra, meg a rókákra, egerekre, patkányokra, sündisznóra valamiért haragszik.

Tegnap se bántotta a macskát, de nagyon izgatott volt, de egyet már megölt anno, meg még egyet, azt szerencsére nem láttam. Utána le is lett teremtve rendesen, bár nem tudom megértette-e.

Ha viszem sétálni, és molesztálná az egereket(a lukak mellett vár rájuk) akkor rászólok.

Inkább bent van most a kutya, jobb a békesség.

2015. jan. 27. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajna nálunk is volt ilyen, többször figyelmeztettük a szomszédot, hogy ha nem vigyáz a cicákra, akkor baj lesz belőle. 1 macsekot kinyírt a kutyám. Azóta nem jön át a többi sem. Ha a szomszéd nem vesz tudomást a problémáról, akkor sajnos az ő lelkén szárad a macska élete.
2015. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!