Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kakil be folyton a 8...

Miért kakil be folyton a 8 hetes beagle kölyökkutyám? Már egy hete tanítom a szobatisztaságra.

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 08:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
rossz alomból választottál, ebben a korban már önállóan kellene boltba járnia is:)
2015. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem is lehetett volna nálad 8 hetes kora előtt. Egy hét alatt nem fogja megtanulni. A leírásodból az sem derül ki, hogy tanítod... ha kutyapelenkára szoktatod, dobd ki. Semmit nem ér. Egy kölyökkutyát KÉT ÓRÁNKÉNT kell levinni, és ha lent elvégzi a dolgát, akkor megdicsérni. Ez viszont hetekbe is bele fog telleni!
2015. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Honapokba is tellhet, mire negtanulja. 8 hetes kolyok meg fizikailag keptelen visszatartani.
2015. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Túl k8rán hoztad el, es túl nagy csodát vársz egy babától. Mert ő még baba. Vagy te fél évesen már önállóan használtad a wct?
2015. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Így jár, aki nem tenyésztőtől vesz kutyát, és senki nem mondja el neki, hogy még hetekig-hónapokig nem lesz szobatiszta a kutya, merthogy kölyök.
2015. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hetesen hoztuk el a kutyánkat a tenyésztőtől, két hétig társasházban volt, mert utána költöztünk kertesbe. A két hét alatt hajnali 4-kor vittem le először, majd mikor szaglászni kezdett, rögtön rohantam vele. Éjfél tájban utoljára. Megfigyeltem, hogy evés után kb. 10 perccel ürít, így csak első alkalommal kakált be a folyosóra(mikor ezt még nem tapasztaltam ki). 2 hét alatt lett szobatiszta, bárhova vihetem, mindig jelez, ha ki kell mennie. Pedig azóta kerti kutya.
2015. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

8. hét előtt el sem hozhattad volna, törvény tiltja..

A kutya szobatisztaságra nevelése nem egy hét! Olvass el egy kutyákról szóló könyvet, ha nincs senki, aki tapasztalt nálatok, de jó lenne, ha informáltabb lennél.

Egy ilyen pici kölyök ezt még nem tudja szabályozni. Két-három óránként le kell vinni, vagy mindig, ha jelez. És lenn nagyon megdicsérni. Így jó esetben fél éves korára megtanulja. Addig türelem, és semmi kutyapelenka. Pláne semmi szidás!

Ha fiú, egy éves kora körül, amikor ivarérett lesz, akkor megint lehet, hogy le fogja pisilni az asztallábakat, stb. (megjelöli őket), akkor megint meg kell majd tanítanod.

Ne haragudj a keményebb hangvételért, csak rengeteg olyan kérdés van itt, ami azt mutatja, hogy olyanoknak lesz kutyája, akik még inkompetensek hozzá és nincsenek információik, nem jártak előtte utána semminek. Azért remélem, be van oltva..

De legalább kérdeztél. Sok sikert!

2015. jan. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen bevan oltva. Megkapta az elso oltast a parvivirust es a feregtelenitest is. De amiert meg aggodom az az hogy ver van a szekleteben es nem tudom miert de egyeb mas baja nincs.
2015. jan. 27. 10:26
 9/18 anonim ***** válasza:
Mit kap enni?
2015. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szárattápot és néha tejet.
2015. jan. 27. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!