Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezér vagy gazda?

Falkavezér vagy gazda?

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam a kutyanevelésről, úgy a Szincsák könyveket, mint a Fennel könyveket. De néztem Viktória Stitwell és Cesar Millan műsorait is. De még mindig nem tudom, falkavezére vagy gazdája van a kutyáknak?
2015. jan. 27. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Gazdája ami egyben falkavezére is.
2015. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Az attól függ, honnan nézed. Meg attól, hogy kit kérdezel :D

De igazából nem a szavakon kell lovagolni. Ha működik a kutya, jó a kapcsolat, akkor halál mindegy, minek nevezed magad.

2015. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Gazdája van, aki a vezetője a kutyának. Nem falkában élünk, hiszen nem vagyunk egy faj, így nem is lehetünk falkavezérek.
2015. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy minek hívjuk. Tisztelje a kutya a gazdáját, az utóbbi meg érdemelje ki, ennyi.

Most hogy családban él a kutya, vagy falkában (és hogy ő mit gondol ezekről a fogalmakról - amik az ő fejében kétlem, hogy ilyen formában élnének), mi minek nevezzük, milyen ideológiát gyártunk hozzá, lényegtelen.

2015. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
De fáj itt valakinek az igazság... :D
2015. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Mostanában sokat hallgattam interjúkat különböző etológusokkal Csányi Vilmossal pl. De sokat lehet erről mostanában olvasni, ha az embert érdekli egy kicsit is a dolog, hogy a kutya számára a gazda a családja, és nem a falkavezére. Ez az elmélet már teljesen elavultnak tekinthető, hogy falkavezér, meg alfa hím, omega, stb. A kutya már régen alkalmazkodott az emberi családhoz, és nem vágyik falkavezérre.


Magyarul (és kicsit nyersen) megfogalmazva a lényeg:


A kutyát nevelni kell, nem megtörni!!!



sajnos, ezt sokan még mindig képtelenek felfogni, és úgy foglalkoznak a kutyájukkal, ami eleve hibás megközelítés...


olvasnivaló: [link]

2015. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mondják ezt az etológusok, akik a saját kutyájukat nem tudják megnevelni xD (nem leszólás, nyaraltunk velük egy párszor).

Szerintem tök mindegy minek hívjuk a lényeg az, hogy az életet/az életét nem a kutya irányítja, hanem az embernek kell, mert ő van otthon a mi világunkban, neki kéne tudni mi a jó, neki kéne felelősnek lenni. És a kutyának igenis tisztelni kell, nem haverjának tekinteni.

2015. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha a falkavezérség szerinted megtörés, akkor vélhetően anélkül nyilatkozol a témáról, hogy csak egy picit is utánanéztél volna. Ez így nem egészen fair :)
2015. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ödi2 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Pár kérdéssel elôbb már szétoffoltunk egy kérdést,javaslom olvasd azt végig,lehet h segít eldönteni...:-)
2015. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a falkavezérségnek a megtöréshez? Hogyan lehet egy kutyát nevelni anélkül, hogy az vezetőjének elfogadna?
2015. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!