Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a kutya fajta akinek a...

Az a kutya fajta akinek a neve angolul Puggle, azt magyarul hogy nevezik?

Figyelt kérdés

Gondolom többek között a Pug (Mopsz) és a Beagle kutyákból lett kitenyésztve...


Aki ismeri e fajtát az írhatna róla kicsit. Milyen a természete, első kutyának ideális lehet e, mennyibe kerül (gondolom relatíve sokba)? Minden információ érdekel!


Minden hasznos választ előre is köszönök! 11/f



2015. jan. 27. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Tudtommal ez nem egy elismert fajta. Nyugat-Európában és Amerikában nagy divat hibridkutyákat gyártani (labrador + uszkár, mopsz + uszkár stb.) de még ha ezeket hasonló kutyákkal pároztatják is, akkor sem elismert fajták. Tehát Magyarországon nem is kapható.


Én a magam részéről semmiféle beagle-származékot nem ajánlanék első kutyásnak. Nem egyszerű esetek, és egy életre elveheti a kedvedet a kutyázástól, ha kifogsz egy nehezebben kezelhető példányt. Nem hiszem, hogy a mopsszal való keresztezés sokat finomítana rajta, legalábbis nincs rá garancia.

2015. jan. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem egy fajta, hanem Amerikában divatos keverék. Itthon hálisten senki nem foglalkozik keverékek "tenyésztésével", úgyhogy ha ilyet akarsz, jó messzire kell menned érte, és milliókban gondolkodj, ami az árat illeti szállítátostul az USA-ból.

Persze nem értem, miért akar valaki egy bármilyen kutyát, amikor még azt se tudja, hogy milyen a természete, csak annyi az indok, hogy cuki a pofija...

2015. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Ha az ember szeretne egy jóképű keveréket, bemegy a legközelebbi menhelyre...


A Puggle nincs kitenyésztve, egyszerűen két kutyafajta van egymással pároztatva.

2015. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akumi! Én nem mondtam, hogy ilyen kutyát szeretnék, csak nem értek jól angolul, magyarul meg nem sok infó van róla... Éppen azért írtam, hogy "Aki ismeri e fajtát az írhatna róla kicsit. Milyen a természete, első kutyának ideális lehet e, mennyibe kerül (gondolom relatíve sokba)? Minden információ érdekel!"

Másfelől miért ne dönthetne valaki úgy, hogy "Ennek a kutyusnak cuki a pofija, utána nézek és ha az általánosított belső tulajdonságai (amik nem biztos, hogy igazak lesznek az adott példányra) is illenek hozzám, és az ára is ideális Őt választom" ?! Akkor mégis mi alapján kellene kutyát választani? :)


Egyébként köszönöm a válaszokat, mert tényleg hasznosak voltak! Csak nem értem, hogy miért kell rögtön ilyesmi stílusban írni egy egyszerű kérdés miatt.

2015. jan. 27. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert a többség így csinálja, bocsánat az előítéletért, de sajnos van alapja.
2015. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
A Puggle magyar megfelelője: keverék
2015. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én meg 11 évesen semmilyen kutyát nem javasolok. Egy jól tartott eb elélhet 20évig is. Az elkövetkező 20 évben tehát MINDEN NAP 4-5 óra aktív foglalkozás vele. Séta, esőben-hóban-fagyban, ha beteg vagy, akkor is. Ha gipszben a van a lábad, akkor is. Ha közben középiskolába, aztán egyetemre mész, akkor is. Ha közben megismerkedsz álmaid nőjével, és minden idődet vele akarod tölteni, akkor is. Ha a kisfiadat tüszős mandulagyulladással viszed a kórházba, akkor is.

Tele van a menhely a gyerekek megunt kutyáival...

(Meg a tököm is.)

2015. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves mindenki!

Igen.M.o.-on nincs kenelszáma.Ez tèny.De nem csak amerikában, de ha utánna nèztek más országokban is elismerik.Pl Nèmetország ,Ausztria stb.Sőt kifejezetten egy kedvelt faj.

Viselkedèse:

- makacs,de imád tanulni.

Türelmes,rengeteg szeretet van benne s ezt ki is mutatja.

A beaggelhez hasonlóan okos,imádja ha keresgèlhet,minden èrdekli ami mozog ,repül ,vagy csak meg kapja az illata.

Azaz.Játèkos,èrtelmes,jó a memóriája.Èpp tegnap egy 18 hónapos amerikai kislány "nevelte"vezette pórázon.Büszke voltam a kutyámra.

De ha szeretne valamit,azèrt kitartóan jelez....nállunk fokozatos hangerővel.:)

Kicsinek elèg mozgèkony...3 èvesen már nyugis,inkább az orra viszi.

Termete 6 kg ....kb.12 15kg ig nőhet.Az enyèm 6 kg os.Lány.

Külföldön van f1 vagy f2 kategoriás, ami azt jelzi hogy a szülők tiszta pugglek vagy csak az egyik szülő puggle.

Itt is utánna nèzhetsz:

Puggle deuchland..facebook oldal.

Ha jól emlèkszem,Hannoverben minden èvben van találkozó.

2015. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha meg erdekes a valasz:

Az animal planet egy musoraban volt roluk szo, hogy milyen felkapott lett ez a keverek amerikaban. A musorban ugy forditottak,hogy .'mopszli'

2017. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!