Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya fiú vagy lány legyen?

Első kutya fiú vagy lány legyen?

Figyelt kérdés
Panelba szeretnék majd egy kutyust,mert nemsokára panelba költözünk.Igazából már volt pár kutyánk (Bullmasztiff,Basset Hound,Drótos Magyar Vizslák),de majd most lesz az első saját kutyám.A lánytól a tüzelése miatt félek.Meg tudnám nevelni,mert a tesóm is ilyesmivel foglalkozik.A válaszokat előre is köszönöm!

2015. jan. 27. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

A kutya tüzelését meg lehet szüntetni ivartalanítással. :)

A neme igazából mindegy, de a szukák nyugodtabbak szoktak lenni. Miért ezeket a fajtákat nézted ki? :D :D

2015. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én Labradort néztem,ezek a fajták voltak nekünk kertes háznál
2015. jan. 27. 19:14
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja amúgy mikor kell egy Labradort ivartalanítani és kb.mennyibe kerülne?
2015. jan. 27. 19:15
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi, félreolvastam :D Szóval labrador... hát van olyan orvos, aki tüzelés előtt, van, aki az első tüzelés után ivartalaníttatja. Szerintem jobb az első tüzelés után.

Fogalmam nincs, mennyibe kerülne, de érdemes az ivartalanítási akciókat nézni, sokszor vannak akciók, ha szerencséd van, kifogsz egyet :)

2015. jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Hát, igazából majdnem mindegy, hogy kan, vagy szuka... Viszont, bár megfelelő mozgatás mellet tényleg szinte bármilyen kutya tartható lakásban, a labradornak nagyon nem tesz jót a lépcsőzés, ha emellett a fajta mellet döntesz, akkor nagyon figyelj oda a mozgatására és esetleg valami vitamint is adhatnál neki. Amúgy a labi tényleg ideális első kutyának, nála aztán tényleg mindegy, hogy fiú vagy lány. Ha esetleg roti mellett döntenél (amit nem ajánlok, tekintve, hogy 1. kutyesz), akkor viszont elsőre csakis csajszit.
2015. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kösz a választ,eddig kanon gondolkodtam,de mostmár lehet hogy szukát veszek :D
2015. jan. 27. 19:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha szukát veszel, akkor viszont megérheti ivartalaníttatni, ne kelljen szegénynek folyamatosan azt a kutya bugyogót vagy mit hordania :)
2015. jan. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én jobb szeretem a kan kutyákat, de igazából azt a kutyát válaszd majd az alomból, amelyik a legszimpatikusabb, amelyik jellemben a leginkább megtetszik. A neme szerintem legyen másodlagos.
2015. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a hasznos információkat és a normális válaszokat!
2015. jan. 27. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is szuka kutyáim voltak,és lesznek is vmiért én hozzájuk ragaszkodok. Szóval kutyák terén eléggé szuka párti vagyok. Meg elvileg sokkal simulékonyabbak,könnyebben kezelhetőek. Én ezt nem tudom megcáfolni mivel egy kanom sem volt még.Így nincs viszonyítási alapom.


Viszont könnyen kezelhető fajták közül szerintem mindegy milyen nemű. Dominánsabb fajtáknál roti,német juhász, stafford, kau ott inkább a szukát javasolják,hogy velük egyszerűbb.


De ez függ milyen a kutya jelleme.Lehet domináns szukát is kifogni. De egy jó,lelkiismeretes tenyésztő mindent elmond és ő látja melyik az alomból a kevésbé domináns stb

2015. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!