Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyennek kell...

Szerintetek milyennek kell lennie egy átlagos, hétköznapi kutyatartónak?

Figyelt kérdés

Pusztán kíváncsiságból, mert sokszor olvasok itt mindenféle véleményt ezzel kapcsolatban. Pl., hogy nem sétálnak az egyszerű családi kedvencként tartott kutyákkal, az már rossz. Mert akkor ilyen elven, a 80 éves nagyimnak már ne legyen kutyája, mert ő már ki nem tudja vinni sétálni, de szeretni szereti.


Nekem nincs kutyám, de tervezek a jövőben, de csak hobbikutyát, úgymond egy társat. :)


2015. jan. 27. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha a nagymamád társként tekint rá, beengedi a házba, foglalkozik vele, de nem sétáltatja, attolmég nem rossz gazda. Ha a kutya ki van csapva a kertbe, netán megkötve és nem sétáltatják, az már baj. Egy átlagos kutyatartó optimális esetben ivartalaníttatja a kutyáját, felkészül a váratlan kiadásokra (gyomorcsavar, baleset, stb.)
2015. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A sétáltatás a kutyának létszükség és igen, a 80 éves néni, ha már nem képes naponta 3x 10 percet sétálni, akkor ne tartson kutyát, tartson macskát, aranyhalat, vagy papagájt!


Szerintem a kutya alapvető szellemi és fizikai igényeit is ki kell elégíteni, határozott útmutatást, ezzel lelki támaszt biztosítva a kutyának. A majomszeretet egy kutyának nem létszükség, a puszilgatás, ölelgetés és nyünnyögés nem helyettesíti a falkavezérséget. A kutya akkor érzi magát biztonságban és jól, ha van egy határozott "vezetője", akit nem csak szeretni fog, de tisztelni is.


A "hétköznapi kutyatartónak" a kutya szociális igényeire is figyelnie kell(ene), a kutyát kutyatásaságba hordani, alapvető engedelmességi feladatokra megtanítani, emellett az egészségre is odafigyelni, tudatosan! Ami azt jelenti, hogy figyel arra, hogy mit eszik a kutya és azt meggyőződéssel választja (legyen az táp, főzött kaja, barf, ki-miben hisz, de nem az első táp amit a tescoban talál, vagy mindig, mindenből a legolcsóbb). Emellett figyel a parazitamentesítésre, élősködőkre, a kutya külsejét is rendben tartja, szőrét, szemét, körmeit. Ha baja van azt hamar észre veszi és ha szükséges orvoshoz viszi.


A kutyát családtagként szereti, szükségleteit mindig ellátja hangulattól, egyéb teendőktől függetlenül, de egy jó kutyatartó azért nem hagyja, hogy az élete a kutyája függvényében folyjon!


És ez szerintem az alap, a minimum kéne, hogy legyen, nem a példás kutyatartó ilyen, hanem ilyennek kéne lennie mindenkinek!

2015. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. valóban, az ivartalanítást kifelejtettem, szerintem annak is alapnak kéne lennie (KAN KUTYÁK ESETÉBEN IS!)
2015. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy régi találkozás szembesített engem azzal, hogy mennyire sokféle lehet az ilyen. Akkor úgy gondoltam, hogy alap lenne, hogy mindenki megnevelje a kutyáját. De amikor egy kedves idős bácsi merő szeretettel a hangjában elmesélte nekem, hogy milyen csínyeket szokott elkövetni a kutyája, rájöttem, hogy voltaképpen teljesen mindegy, amíg a kutya is egészséges, biztonságban van, és boldog, ahogy a gazda is. Annak a bácsinak és kutyának nem kellett több, nekik így volt tökéletes. Nekem meg úgy, hogy reneteget dolgozom a kutyáimmal, és sokat várok tőlük. A lényeg azért ugyan az. :)
2015. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokak szerint kutya mindenkinek JAR. Felhaborodnak, ha azt halljak, hogy xy ne tartson kutyat, mert nem tudja ellatni normalisan. De miert is? A kutyatartas hobbi, nem letszukseglet. A 80 eves neni tenyleg ne tartson kutyat, ha mar nem tud gondoskodni rola. A szeretet keves. Esetleg menhelyrol fogadjon orokbe egy idos kutyat, aki mar nem annyira igenyli a setat, csak egy szereto otthont oreg napjaira. Da az is necces, mert naluk meg rengeteg penz mehet el allatorvosra.
2015. jan. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztosítsa a kutya egészségét,oltás,féregtelenítés,bolhairtás,chip,normális kaja.Emellett nevelje is azt a kutyát,ha beteg,vigye orvoshoz,és ivartalanítsa,felesleges almok termelése helyett.És időnként vigye sétálni.
2015. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a 80 éves nagymamád tartson macskát, tengerimalacot, hörcsögöt, papagájt, mert a kutyának a séta LÉTSZÜKSÉGLET. Nyilván a séta intenzitása, hossza, gyakorisága nagyon eltérő a különböző egyedeknél, de valamennyi sétára minden kutyának szüksége van. A kutyának elsősorban nem szeretet kell, hanem mozgás és elfoglaltság.
2015. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!