Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti, ha feladjuk...

Miért nem szereti, ha feladjuk rá a hámot?

Figyelt kérdés
Másfél éves keverék kutyusom menekül, ha meglátja a hámot. Egy ideje (hónapok !! óta) már direkt úgy adom rá mindig, hogy nem próbálom elkapni, hanem leguggolok, odahívom, simogatom, dicsérem, hogy itt van, és közben adom rá, ennek ellenére mindig remeg közben, és ha mondom, hogy séta, akkor rohan, de amint meglátja, elkezd menekülni. Kistermetű kutyus, sokkal jobban szeret hámmal sétálni, mint nyakörvnél fogva, tehát séta közben jobb a hám neki, mégis utálja felvenni. Mit csinálhatnék még? Vagy a türelem meghozza majd a gyümölcsét? Nem akarom terrorizálni, úgy néz rám mindig közben, mintha bántottam volna. :(
2015. jan. 28. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jol csinalod, csak igy tovabb, kitartoan.

Enyem is furcsan veszi fel a hamot, de meg a nyakorvet is, ugyanis O allandoan jatszik, ugral, elszalad, visszafut. Szoval szorakozik velem:) Pedig 2 eves kutya es ket eve minden nap ketszer hebrencskedik seta elott.

Leultetem, elotte raszolok, akkor osszeszedi magat es raadom, de ez mas jellegu viselkedes, mint ami nalatok van.

Kenyelmes a hamja?

Nem kell rendellenesen emelgetni a labait, mikozben raadod?

Simitsd vegig belul, hogy nincs valami kiallo varras, vagy rucsok, ami irritalhatja?

A csat amivel osszekapcsolod, meg soha nem csipte ossze a boret?

2015. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csíptük be tudtommal. Ez már a negyedik hámja, mindegyikkel ezt csinálta, ez most hónapok óta megvan már. :/ Szerintem nem is szorítja, néha pont lazának láttam, akkor állítgattam, de most szerintem jó egy ideje. De séta közben nincs is baja vele, sőt, jobban szót fogad, ha hámmal megyünk, játékos is, szóval nem tudom... :/
2015. jan. 28. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor marad a turelem...

elobb-utobb meg fogja erteni, hogy nem bant a ham.

2015. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!