Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxeresek, milyen őrzővédő,...

Boxeresek, milyen őrzővédő, személyvédő, területvédő a kutyátok?

Figyelt kérdés
Boxeres tapasztalatokat várok, boxert szeretnék, minden tulajdonságát szeretem, de mivel elméletileg őrzővédő is, kíváncsi lennék, hogy gyakorlatilag milyen tapasztalatotok van ezekben, esetleg el is mesélnétek konkrét történeteket?
2015. jan. 29. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek van boxere, de konkrétan alig bír ráfogni a karra, nyáron meg levegőt is alig kap, nemhogy őv-zen :/ Sajnos ahogy hallottam, a mostani boxerek már nem az igaziak, nem igazán valók már személyvédelemre.
2015. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi én konkrét életeseményre vagyok kíváncsi, nem kutyaiskolai kiképzésre, és boxer gazdától, első kézből.
2015. jan. 29. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem boxosom van, saját (: Mi egy szerencsétlen, véletlen becsúszott házi szaporulatból hoztunk, de vittünk a gazdáknak tejport és tápot, szóval egészségesre sikerült neveltetni a puppert (:

Az enyém nagyon ösztönerős. Még csak 1,5 éves, éppen hogy ismerkedik az ŐV-vel, de imádja. Ő egy szálkásabb, hosszabb lábú és orrú típus. Nagyon mozgékony, fog, mint az ördög :"DD Egy hurkát már szétkapott, pedig nem hagytam, hogy rágcsálja.

A területvédés éppúgy megvan benne, mint bármilyen más munkakutyában. Csak akkor ugat, ha valaki piszkálja a kerítést, de amúgy is benti kutya.

Teljesen megbízható, ha nincs munka, akkor tökéletesen eltud játszani bármilyen kutyával, nagyon barátságos, hízeleg mindenkinek. Imádják az emberek, meg ő is őket (:

Emellett Agilityzik, ami szintén bizonyítja, hogy nem fáradékony, nagyon gyors és figyelmes kutya.

Sokat kell keresgélni ahhoz, hogy megtaláld az újféle, alkalmatlan, felefej kutyák között a sportos boxikat, de biztosan léteznek tenyésztőnél is.

2015. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És utcán pl kötekedőkkel milyen?
2015. jan. 29. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb volt őrző-védő, ma már inkább házikedvenc csak. Kutyaiskolában, karra fogni szinte bármilyen kutya tudhat, ahhoz elég zsákmányszerző ösztön. Ha komoly őrző-védőt szeretnél, akkor máa fajtát válassz. Ahogy az első írta, a testfelépítése sem a legidálisabb manapság erre a feladatra.
2015. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már írtam, hogy nem a kutyaiskolás őv érdekel. Konkrét estetek és szituációk érdekelnek.
2015. jan. 29. 21:07
 7/10 A kérdező kommentje:
És nem választok más fajtát, mert ez tetszik. Sajnálom, aki nem érti, olvassa el mégegyszer.
2015. jan. 29. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Megvédi a gazdáját, ha megfelelő az idegrendszere és nem gyáva. Nem kell ahhoz őrző-védő képzés. Az inkább ahhoz kell, hogy ne marcangoljon és eresszen, ha a gazda azt akarja.


Területvédelemre alkalmatlan, mivel rendkívül fázós és eleve játékos, barátságos fajta. Jó időben azért tud őrizni, ha olyan.

2015. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Terület lehet egy lakás is! Én lakásban fogom tartani.
2015. jan. 30. 16:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Még nem igazán kötöttek belém. Kevesen kötnek bele az emberbe, ha egy kutya van az oldalán(attól függetlenül, hogy milyen fajta), de szerintem lenne egy kis hörr-morr, ha pedig eldurvulna a helyzet közbelépne. Kinézem belőle, de ha lehet, inkább megakadályoznám. Ha megharap valakit, nagyon megszívnánk, ŐV tanítás ide, vagy oda, nagyon csúnyán meg kéne harcolnom azért, hogy ne altassák.

Mindenesetre ha sötétedéskor megyek valahova és valaki nagyon gyanús lenne maximum felugattatom.

2015. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!