Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felnőtt kutyát fogadok...

Ha felnőtt kutyát fogadok örökbe, fog kötődni hozzám?

Figyelt kérdés

2015. jan. 30. 15:35
 1/9 anonim válasza:
13%
póráz kérdése az egész..
2015. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy fog, de rajtad is múlik, ill. egyénfüggő is, ahogy emberek közt is van, aki nehezebben alakít ki kapcsolatokat.

4 éves kutyát hoztunk ki menhelyről anyukámnak, aki most el sem mozdul anyu szoknyája mellől, lesi minden mozdulatát, az ágya mellett alszik, szóval teljes az összhang.

De persze belenyúlhatsz egy olyan példányba is, aki tojik rád magasról, mert ő tök jól érezte magát csavargó korában, és örömmel folytatná, ha tehetné.

2015. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ödi2 ***** válasza:
100%

Persze! Még előbb,mint egy kölyök,csak másként. Sok munka,foglalkozás,idő és szeretet kérdése az egész. De mindennel így van szerintem...:-) Egy veterán autókat felújító barátom azt mondtam,h mikor elhozott egy kuvaszt a fajtamentőktől,ugyanazt érezte,mint a kocsikkal. Rengeteg energiát,időt és makacs céltudatosságot igényelt,de öröm vele az élet,mióta elkészült...:-) Tudom sajátságos megközelítés,de nekem nagyon tetszik...

Kitartás és minden befektetett időt,energiát és szeretet,visszakapsz,ezt garantálom!

2015. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Az nagyban tőled függ. Ha jól csinálod, akkor ugyanúgy fog kötődni, mint egy jó helyről hozott, jó idegrendszerrel rendelkező kölyök.
2015. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze!!!!
2015. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Sok tapasztalatom nincs e téren, de mikor mi egy 3 év körüli német juhász keveréket elhoztunk a menhelyről, gyakorlatilag azonnal gazdiként kezelt minket és nagyon kötődött hozzánk. Szerintem az értelmes kutyák nagyon értik, miről szól ez a befogadás dolog.
2015. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyban függ az állat előéletétől is, amit nem tudhatsz biztosan. Ha sérült a lelke, akkor több időt vesz igénybe, míg elfogad és megbarátkozik veled.

Ők sem felejtenek...De előbb túllépnek rajta, mint az emberek hasonló helyzetben.

Ne aggódj, a kötődés ki fog alakulni, csak idő kérdése. Légy türelemmel! :-) Hagyd, hogy előbb ő közeledjen feléd. Adj neki időt a beilleszkedésre, keress neki egy nyugodt, csendes helyet, ahol nyugodtan aludhat, ne ricsaj közepén.

2015. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fog, hogy hogyan tudod elérni, az nagyon változó. Az egyik kutyám menhelyi esélytelenke, na ő olyan volt, hogy hozzánk került, és kb. be sem bírt telni vele, hogy neki most van gazdája, foglalkoznak vele, sétál, stb. Nála a kötődés is nagyon gyorsan kialakult, és nem kellett meggebedni érte. A másik kutyám igazi helyivagánycsávó, kódorgott sokáig. Na, nála igazi kihívás a kötődés-téma. Szerintem ha ez neked fontos, akkor említsd meg a kiszemelt menhely munkatársainak, biztosan tudnak segíteni, melyik kutyus lenne neked való.
2015. jan. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak nagyon kevés az a kutya,amelyik nem tud kötődni,de nem az életkora,hanem az előélete miatt.
2015. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!