Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy ivartalanittatni akarom a kan yorkimat?

Figyelt kérdés
Van nálam egy yorki testvérpár, törzskönyvük nincs, mert nem kértem, rokonnál születtek, mert egyszer akartak kiskutyákat (én elleneztem nekik a dolgot) és ingyen elajándékozták őket azzal a feltétellel, hogy jó helyre kerüljenek. A dolgok úgy hozták, hogy kettő került hozzám, 1 kan és egy szuka. Tegnap jött hozzánk vendégségbe 2 lány és az egyik beleszeretett a kan kutyusomba és azt mondta, hogy neki tőle kellenek kiskutyák. Én azt mondtam, hogy nem, mert így is rengeteg a kóbor kutya és már az ő születésüket is elleneztem. Ráadásul a méretük sincs a standardon belül,a lány kicsit nagyobb, a fiú meg kicsi. Egész egyszerűen nem szeretnék szaporító lenni. Mikor mondtam, hogy kiheréltetem, akkor megkérdezte tőlem a lány barátnője, hogy a páromat is kiheréltetném? Ez milyen kérdés már? Komolyan szemét vagyok? Mert én nem így érzem! Tudom, hogy milyen sok kutya végzi az utcán és menhelyeken és azt főleg nem akarom, hogy a kutyusom egyik kölyke is valami lelketlen szaporítóhoz kerüljön. Én meg főleg nem akarok az lenni. Mikor mondtam, hogy én a nagy kutyáimat és a macskáimat is ivartalaníttattam és a yorkikat is akarom, akkor úgy néztek rám, mintha én valami megszállott lennék, aki csak azt élvezi, hogy ivartalaníttathat.
2015. jan. 30. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szemét. Rám is mindig úgy néznek, mint egy őrültre, de én azt szoktam mondani, hogy inkább ez, mint hogy minden évben csajozni akarjon menni, én pedig nem engedném, mert kidobott vagy stb... kiskutya lenne belőle.

Szerintem aki ezt máshogy gondolja még nem látott menhelyet vagy csavargó, elütött kutyát.

Az a lényeg, hogy te tudd számotokra mi a helyes.

2015. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy szemét, ne foglalkozz velük.


Nagyon helyesen gondolkozol!


A hülyék, már bocsánat, mindig ezzel a szöveggel jönnek hogy "barátodat is kiheréltetnéd?" meg stb stb, de aztán az ilyen idióta humanitáriánusok sózzák rá a szaporulatot mindenkire ha kell ha nem. Persze végül sajnos a fele menhelyen vagy a kocsi alatt végzi.


Ja, meg azt bírom, hogy az ilyen trógerek azért ki tudják rakni az országúton a kutyákat és ott bírják nagy együttérzéssel hagyni, hogy beverődjenek falkába és szétkapjanak egy tehenet a környező tanyán.


Az ilyenek nem értenek a kutyákhoz. Felejtsd el amit mondott.

2015. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon helyesen teszed, ha az ivartalanítás mellett döntesz

a nemkívánatos szaporulat senkinek sem jó

aki meg emiatt szemétnek tart, azzal ne foglalkozz, egyszerűen csak nem ért hozzá; te pedig igen, úgyhogy bízz a saját ésszerű döntéseidben :)

2015. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szemét! Magyarázd el a barátnődnek, hogy a kutyák nem törzskönyvesek, nem lehet tudni, nem testvérek-e, ráadásul sok vizsgálatot el kéne végezni ahhoz, hogy tenyészteni lehessen őket!
2015. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem egy kicsit felhúztam magam. :D Szerintem abba a lány se gondol bele, hogy oké neki kell egy kiskutya, de a többivel mi lesz? Örökbefogadási szerződéssel se lehet biztosítani, hogy jó helyük lesz, hogy nem szabadúlnak meg tőlük a hátam mögött. A fiú kutyussal is ez volt! Kellett a lánynak nagy lelkesedéssel, de utána megszabadult tőle és ő abban a hitben élt, hogy jó helyen van, közben éheztették és ezért lett ő standarc alatti, növekedésben visszamaradott. Ki biztosít, hogy a többivel ez nem történik meg főleg, hogy a szuka gazdái döntenének a kicsik sorsáról!? Én már a lánykutyusom megszületése napján megmondtam, hogy ivartalanítva lesz. A cicáim is gyönyörűek és mindenki mondja,hogy milyen szép a kandúrom pedig ő is herélve van. A németjuhász keverék szukám 11 évesen is úgy rohangál, mint egy kölyök. Én idáig csak azt tapasztaltam, hogy nekik ez csak jót tesz és szeretném, ha minnél tovább élhetnének.
2015. jan. 30. 22:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Az előzőben említett lány nem ez a lány,hanem egy ismerősöm. Bocsánat! Nem foglmaztam helyesen. :D
2015. jan. 30. 22:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne kösd az orrukra, és akkor ők sem tudnak beléd kötni :)
2015. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
miért is kéne bárkinek elmagyarázni bármit??? A Te kutyád nem? Kijelentetted kategorikusan, hogy nem fedeztetsz vele, innentől nincs miről beszélni.
2015. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ivartalanìttasd, de a szukát sem ártana, mert esèlyes, h teljesen be lesz pörögve, ha tüzelni fog.
2015. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bollocks ***** válasza:
Men vagy hülye, csak egy felelős gazda. És ez egy trolltól hatalmas dicséret.
2015. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!