Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél ha kiviszem...

A kutyám fél ha kiviszem sétálni. Miért van ez? Nektek volt ilyen? Hogy tudnám kiszoktatni? Többi lent. :///

Figyelt kérdés
4 hónapos Westiem van (még nem szobatiszta). Nemrég kapta meg az ahhoz elegendő oltását hogy ki vihessem sétálni.Elindulunk kiérünk a kertünkből az utcára el kezdünk menni erre megáll megfordul a ház irányába és akkor mondom neki hogy "Gyere Brúnó!" elindul megy úgy egy két lépést és leül a ház irányába ismét, mikor visszaindulunk konkrétan fut vissza. Nem tudom mit tehetnék, eléggé kétségbe vagyok esve.

2015. jan. 31. 15:34
 1/8 piriiiii ***** válasza:

Igen, az én kutyám is ezt csinálja (ő most múlt el 3 hónapos). Egész egyszerűen nincsen hozzászokva az idegen környezethez, autókhoz, más kutyákhoz (ha végigmegyünk egy utcán, az összes kutya ugat). Mindamellett az is furcsa neki, hogy póráz van rajta, és nem teljesen szabad.

Türelemmel hozzá kell szoktatni a sétához. Eleinte ingerszegény környezetben sétáltatni, mondjuk erdőben (ami azért pont annyira ingergazdag, hogy élvezze a kutya), aztán fokozatosan zajosabb, eseménydúsabb helyeken. És kedvesen biztatni, dicsérni, ha szépen megy, és nem áll le, leguggolni az ő szintjére, hivogatni.

2015. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs a környéken, a többi háznál ugató kutya vagy bármi hasonló? Vegyél magadhoz jutalom falatot, csalogasd azzal, h pozitív élményhez kösse!
2015. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hát, várj még egy kicsit a sétáltatással. Én nekem is 4 hónapos kutyám van és fél.
2015. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek várjon vele? Most van a szivacs korszak, a szocializáció ideje!
2015. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel, próbáld meg kivinni minél többször. Ha most nem tanulja meg, hogy nem kell félnie a különböző zajoktól, akkor később már nagyon problémás lesz. Jól mondja ez előző, most olyan az agya mint a szivacs.


Én a három hónapos vizslámat már a kezdetektől lehordtam az utcára pisilni, kakálni. Kerültük az olyan helyeket, ahol mások is vannak meg ahol kutyákkal találkozhat. Hihetetlenül gyorsan hozzászokott a különböző zajokhoz, legyen az kocsi, motor, gurulós bőrönd, harang.


+ a legfontosabb: te se stresszelj rá, mert a kutya megérzi.

2015. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fél, ez természetes! Vidd csak bátran sétálni, ne ijedj meg attól, hogy fél, ez a szocializáció része. Kiviszed öt percre, majd tízre, és így tovább, észre fogod venni, hogy napról napra bátrabb lesz. Neked annyi a dolgot, hogy mindig nyugodtnak kell maradnod, főleg ha látod, hogy a kutya valamitől megijed, ilyen esetben a te reakciódat fogja figyelni, ha azt látja, hogy te nyugodt és közömbös vagy akkor tudni fogja, hogy nincs mitől félnie. Egy dologra felhívnám a figyelmed, soha ne simogasd, nyugtatgasd a kutyát ha megijed valamitől, mert ezt ő úgy fogja értelmezni (mivel a simogatás egyenlő a dicsérettel), hogy megdicsérted azért amiért félelemmel reagált arra a dologra, és ha ezt tanulja meg (ami már pár alkalom után bekövetkezhet) akkor azután mindig úgy fog reagálni arra a dologra!
2015. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Anyta1992 válasza:
Nekem egy 1 éves pitbullom van hasonlóan jártam én is de mióta megvan kötve azóta szalad a pórázon! Azért nem sétál még pórázon mert még nagyon kicsi és fél idegen hwlytől de ha megpróbálod akk biztos sikerrel jársz de tw tudod
2015. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg amit az előző emberek mondtak, de ha az nem sikerülne szerintem vidd el kutyaoviba. Ott szocializálódik mindenhez és még te is kapsz sok jó tanácsot vele kapcsolatban. Az én kutyusom is ilyen volt, aztán elvittem párszor kutyasuliba és mintha kicserélték volna. Hidd el, megéri. Brúnónak is jobb lesz. ;)
2015. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!