Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő, aki ivartalanítás...

Tenyésztő, aki ivartalanítás ellen van? Miért?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyat hallottam, hogy ivartalanítási kötelezettséggel adja oda a kölyköt, ha csak hobbi célra van, illetve a másik, aki nem foglalkozik ezzel. De most meglepődtem nagyon, hogy egy tenyésztő ivartalanítás ellen van. Erről mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok? Ez most rossz vagy jó? Az én szempontomból nem lényeges, mert amúgy sem akartam szaporítani, de meglepődtem. Illetve idővel valszleg én is ivartalaníttatnám a kutyát (kant).
2015. jan. 31. 16:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Lehet azért nem akarja, mert ígéretesnek tartja a kutyáit. Persze az más kérdés, ha törzskönyves szaporító.
2015. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tenyésztőről beszélek, 20 éve tenyésztő és elismert.
2015. jan. 31. 17:37
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem azért, mert megváltozik a kutya teste tőle (értsd: nagyobb lesz, nyúlánkabb, gyengébbek lesznek a csontjai, hormonzavarai lesznek stb stb.) és nem akarja, hogy a tenyészetéből kikerült kiskutya ilyenné nőjön fel. Rontaná az imázsát. Én erre tudok gondolni.


Ezzel nem azt mondom, hogy ez helyes!! Csak valószínűleg ez az ok.

2015. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez a kölyökként ivartalanított egyedekkel fordulhat csak elő. Saját tapasztalat. Olyat többé biztos nem teszek. De ha felnőttként ivartalaníttatom, azzal nem értem, mi baja.
2015. jan. 31. 18:08
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát, azt én sem. Akkor már a te tulajdonod a kutya, azt teszel vele, amit akarsz, kifizetted. (persze jó értelemben). Nem szólhat bele. Ha kell neki a kutya, például kiállításra akarja vinni, vagy továbbtenyésztésre, akkor meg ne adja el. Ennyi.
2015. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk olyat nem mondott, hogy csak akkor adja el stb, hanem elmondta a véleményét, én meg meglepődtem.
2015. jan. 31. 18:55
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Véleményére meg akkor lennék kíváncsi, ha megkérdezek tőle valamit.
2015. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy szívesen látná azt a kutyát később egy-két kiállításon. Egy ivartalanított kutya tuti, hogy soha semmiféle hasznára nem lesz a fajta továbbfejlődésének, és ha megbízható a gazdi, akkor úgyse fog szaporítani akkor se, ha ivaros. A lehetőség viszont megmarad, hátha egy valódi ékkő került a kezébe.
2015. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De én direkt mondtam, hogy nem fogom kiállításra vinni.Több értelmét látom a kutyaiskolának.
2015. jan. 31. 20:11
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
de lehet, hogy olyan kutya fejlődik belőle, amire érdemes lehet a későbbiekben visszanyulni. főleg ha semmiféle tenyésztésből kizáró hibája nincsen. Egy jó genetika adottságu kutya veszhet igy el.
2015. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!