Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ónémetjuhász kutyát szeretnék,...

PimpEsNeha kérdése:

Ónémetjuhász kutyát szeretnék, mekkora gondot jelent ha a 4. emeleten lakom, és nincs lift?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 23:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
12%

Minden németjuhásznak nagy mozgástérre van szüksége, így egyáltalán nem ajánlom.

Nem elég neki napi 2-3 séta.

2015. jan. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

lakásba alapból ne vegyél 10 kilósnál nagyobb kutyát.

nagytestű lakáskutya legfeljebb az agár,az egész nap alszik.

a német juhászoknak meg alapból sza-r a csípője,ezért nem igazán tenne jót neki a napi 6-8 fől le menet.

2015. jan. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a lakás témáról már írtam egy kérdést, és kielégítő válaszokat kaptam rá, a kérdésre kérem választ adni, köszönöm
2015. febr. 1. 00:02
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

A lépcsőzés nem egészséges neki,főleg ennek a fajtának.Egy ekkora testűt lakásban tartani szenvedés neki.Nagy a mozgásigénye nem érzi jól magát egy lakásban.Napi ötször-hatszor meg nem hiszem hogy le tudod vinni ha suliba jársz vagy dolgozol.És hamar csípőproblémája lesz a lépcsőzéstől és nagyon költséges helyrehozni.Teljesen felelőtlenség panelba ilyen kutyát tartani.Elhiszem hogy tetszik a kutya de el kell fogadni hogy nincsenek megfelelő körülmények a tartására.Ha felelős állattartónak érzed magad akkor kisebb méretű kutyát veszel amit ölben le tudsz vinni.


Egyik ismerősömnek dán dogja van panelba és borzasztó rendetlenséget csinál, lever mindent,szétszedi a bútorokat,amíg dolgoznak nem viszi le senki ezért sokszor bepisil.Erősen állatkínzásnak tartom amit csinálnak,látom hogy nem jó a kutyának bent.


Le lehet pontozni hogy nem a kérdésre válaszolok de attól még igazam van.Nem csak a te érdekedet kell nézned,nem magadat akarod bezárva tartani hanem egy tehetetlen állatot.Ha meg tényleg kiviszed napi ötször akkor tuti hogy baja lesz a gerincével vagy a csípőjével.

De ha nekem nem hiszel olvasd el ezt a cikket vagy kérdezz meg egy tenyésztőt,de ne azt amelyiktől akarod venni mert nem foga odaadni ha meghallja hogy mennyit akarod lépcsőn vinni.

[link]

2015. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A panel nem lenne problema, a lift hianya viszont igen. Tonkre fogja vagni az izuleteit a lepcsozes.
2015. febr. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég kockázatosnak tartom...a fajtája miatt is, meg amiatt is, hogy ha ne adj Isten előjön valamilyen izületi probléma, ami miatt nem lépcsőzhet többet a kutya, akkor mi lesz vele? Nem fogjátok tudni naponta többször kézben le-felvinni, ahhoz túl nehéz.


Én úgy gondolom, hogy szinte bármilyen fajtájú kutyát lehet lakásban tartani, ha sok ideje és kedve van a gazdájának a kutyájához, hogy az igényeit kielégítse, de én a fentiek miatt félnék bevállalni. Még ha egészséges is marad a kutya, de idős korában már mindenképpen nagyon megerőltető lesz neki 4 emelet fel-le naponta többször.

2015. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt a lépcső a nagyobb probléma.
2015. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
23%

Első vagyok. A válaszra válaszoltam, mégis lepontoztak.

Hát maguk normálisok?

NÉMETJUHÁSZ:

1. nagytestű kutya

2. nagy a mozgásigénye

3. lakásba nem való!!!


Aki meg lepontozott, az nem ért a németjuhászokhoz!


idióták

2015. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

A hely merete nem szamit a kutyanak, a foglalkozas mennyisege a donto. Sot, lakasban meg jobb is neki, mint kicsapva a kertbe, ahol amugy nem fog magatol fel-ala futkarozni, viszont ki lesz rekesztve a falkabol.

Udv,

Egy dolgozo munkavonalu nemetjuhasz tulajdonosa

2015. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
És egy másik németjuhászos. Egyetértek az utolsóval. Biztosan a tenyésztők sem értenek a fajtához és idióták, hogy odaadták lakásba! ;)
2015. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!