Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyakorlati kérdés: Kizárást...

Gyakorlati kérdés: Kizárást ilyen esetben hogyan?

Figyelt kérdés

A kutyámnak múlt héten műtötték a lábát, így egy hétig kispályás volt, főleg bent, kevés mozgás, sok gyógyszer, ma viszont vendégeim voltak és az egyik gyerek mire észrevettem leszedte a kötést és kiengedte a kutyát az udvarra( "a kutyának az udvaron a helye"), az meg feltúrta a sziklakertet.

Tudja, hogy nem szabad, azt is, hogy rosszat csinált, ráadásul hót sár lett az egész seb. Annyira felidegesítettem magam, hogy leordítottam a fejét és azóta tudomást sem veszek róla, most viszont jön a vacsora, amikor pedig az a szokás, hogy gyakorlatozok vele és csak parancsra ehet.

Ha nem adom ki neki a parancsot, egész éjszaka ottfogja nézni a kaját, ha kiadom, vége a haragnak?



2015. febr. 1. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Színtelen hangon engedd enni és kész, attól nem fog semmi felborulni.

Bár egy ilyenért nem tudom, miért kéne a kutyát kizárni, amikor a gyerek volt a hülye. Felejtsd el az egészet, nem evett meg senkit a kutya, nem hugyozta le a fejedet, csak ásott egyet azok után, hogy napok óta nem mozoghatott. A kizárás remek dolog, de ne essünk túlzásokba :)

2015. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Volt mozgatva, csak nyilván nem eleget, meg nem szabadban, hanem ilyen fél-1órás labdázgatások voltak engedelmes gyakoraltokkal,hogy ne pörgesse túl magát.

Egy viszonylag kemény kutyáról beszélünk, akit ha nem fogok elég keményen, azonnal jön az, hogy bepróbálkozik, ez a túrás meg megöli az idegeimet. kölyökkorában volt ez mániája, de valami gusztustalan rombolást csinál és persze a legnagyobb dzsuvába mászik bele és olyan krátereket ás, hogy én beleférek... a gyeptégla közepébe a parkosított udvaron. Idegtépő. Tehát kapja a büntetést, mert tudja, hogy nem szabad, de mégis megcsinálja, mert milyen dolog az, hogy őkegyelmét kizárják a hidegbe.

Egyébként egy dobiról beszélünk, és tényleg semmi joga nem volt a kis görcs kölyöknek kitenni, mert szerinte a kutya büdös és koszos és semmi helye a lakásban, de akkor is. A kutya ismeri a szabályokat és akármilyen helyzetben elvárom, hogy tartsa is be őket.

Nyilván ezért nem fog 1 óránál többet bűnhődni, de ezt meg megérdemli a kertészkedésért.

2015. febr. 1. 18:01
 3/12 ödi2 ***** válasza:
50%

Bôven elég volt a lekiabálás,kajánál legyen szent a béke. A kizárás lényege,h megvonod tőle a közösségi biztonságot és ha visszaengeded,onnét kezdve újra tiszta lap.

Akumi jól írta,nem minden esetben kell kizárást alkalmazni,mivel a kizárás a hovatartozást kell,h erősítse,érezteted,h mit veszít egy rossz magatartással.

Legyen elég ennyi,álljatok vissza a napi rutinra mielőbb.

2015. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ödi2 ***** válasza:
25%

A következő ásásnál alkalmazd a kizárást,de csak ha az egész család tisztában van a folyamattal!

Egy óra NEM kizárás. Ha lekiabálod és látod,h érti miért kap büntetést,akkor minimum 2! nap a mennyiség.

Csak akkor használd ezt a módszert,ha teljesen biztos vagy benne,h jól alkalmazod.

2015. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 ödi2 ***** válasza:
50%

Még egy mondat...:-)

A büntetés mértéke legyen arányos a tettel,de azonnali lehet csak a büntetés!! Ha reggel ás és este fedezed fel,akkor maximum felemeled a hangod és ennyi.

De ha rajtakapod,akkor már tudod alkalmazni ezt a büntetési formát. Utólag NEM büntetünk.

2015. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát bűn nagyságától függ a kizárás nagysága nálunk, de ezt mg az oktatónk mondta. Az meg, hogy mi mekkora bűn, azt elvileg nekem kell eldönteni. Mondjuk egy behívás megtagadásért tuti nem csak agyoncsapnám, hanem hagynám vagy 3 napig főni a levében és még vacsorát se kapna, nem hogy letojnám. Vagy mondjuk a kutyázás... imád kekeckedni más kutyákkal, én meg azt annyira nem tolerálom...vagy mondjuk ha versenyre készülünk és elmegy pillangókra vadászni, mert megunja... szóval ezek fő bűnök, a túrkálás az kevésbé fő bűn, de nehogymár megússza egy ejnye-bejnyével.
2015. febr. 1. 18:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Ó hát az ásását nem lehet nemrögtön észrevenni... egyébként ezzel én is tisztában vagyok, minden tettére vagy azonnal van válasz (pozi vagy negatív) vagy egyáltalán nincs, csak így tudok vele eredményesen dogozni. Nagyon érzékeny kutyák amúgy is, ez meg még kényes is, úgyhogy ha a jó munkára nincs azonnal dícséret, benyomja a durcit és még a vezényszavakat is összekeveri zavarában...érdekes lelke van :)
2015. febr. 1. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Na és akkor engem néznek h*lyének, hogy én elzárom a kutyáimat ha jön valaki... Vagy ha mégis velem van, akkor is szigorúan szem előtt... Én az ilyen k*csög kölyköt vertem volna el de nagyon egy ilyen után és dobtam volna ki az egész családjával... Hogy lehet a kutyát annyi ideig egyedül hagyni egy idegennel, hogy leszedje az egész kötését és kitegye észrevétlenül?

A evésnél szerintem felesleges keménykedni, már rég fogalma sincs, hogy miért nem beszélsz hozzá.

2015. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kizárásnak akkor van igazán értelme, ha a kutya általános viselkedését akarod megváltoztatni, merthogy azt az üzenetet hordozza, hogy az az állapot, amiben vagy, nem kell nekünk, szóval vagy visszaveszel, vagy viszlát. Egy-egy apróságért ez elég durva reakció, a kutya szemében túlzás, nem érti, felesleges. Akkor már inkább keverj le neki két fülest, jobban megérti :)

És persze, valamilyen szinten te döntöd el, hogy mi mekkora bűn, de a kutyának is van egy értékrendje, pontosan tudja, hogy ő mikor mennyira pofátlan, és ezt az értékrendet te nem tudod felborítani. Az ásás nem a személyed ellen szólt, nem volt sem veled, sem mással szemben pofátlan, tehát (számára) logikusan nem lehet olyan nagy dolog.

Na meg ha egy ásásért kizárást kap, akkor valami tényleg nagy dologért mit kapna? Hova lehet ezt még fokozni? Tartogass a komoly dolgokra is valami rendes büntetést, nem lehet minden szarért kizárogatni, mert a büntetés elveszíti a súlyát.

2015. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5 perc volt, a kötést nem szoktam túlzásba vinni itthon mert felesleges. A kutya nem piszkálja le, semmit nem piszkál magán. Hozzá van szokva a ruhákhoz, cipőkhöz, mert ha nagy hóban tréningezem és pl 20 percet fekszik a fagyos földön, sajnálnám ha nem lenne beöltöztetve. Ha épületben van ÖV, akkor meg kapja a cipőt, vagy ha nagy hóban viszem ki futni, mert nem hiányzik, hogy beszakadjon a körme, összeszedjen egy üvegszilánkot vagy akármi.

Egyébként most is csak egy gézlap meg egy cipő volt rajta, azt nem nagy cucc leszedni. Az más kérdés, hogy igen, én is megagyaltam volna a kis nyomorultat, de a szüleim barátai, anyámékkal lakok, úgyhogy alkalmazkodni kell.

2015. febr. 1. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!