Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyalopás milyen büntetésse...

A kutyalopás milyen büntetéssel jár?

Figyelt kérdés
Elszeretném lopni az ismerősünk kutyáját. Nagyon rossz körülmények között tartják ,sovány és kennelben van. Néha mi adunk neki kaját. Alig foglalkoznak vele, így elszeretném lopni őt hogy megfelelő körülmények között élhesse le az utolsó éveit( nagyon öreg) . Gondoltam hogy hívom az állatmentőket és majd örökbefogadják de nagyon kicsi az esély mert öreg és nem szép. Ha ellopnám kb. 1 hét múlva vennék észre. Ha ellopom és megtudják hogy én voltam az milyen következményekkel járhat? Kérlek ne bántsatok én csak a legjobbat szeretném neki. Itthon jó körülmények között lehetne nem a saját ürülékében aludna.

2015. febr. 1. 17:50
1 2
 1/15 Miniatűr bullterrier válasza:
Szerintem hívd ki az Állatvédőket. Inkább az az ember kerüljön börtönbe ,aki ilyet tesz egy kutyával. A kutyát bizonyos karanténi idő után te is örökbe fogadhatnád. A kutya ellopását nem támogatom, mert a gazdája feljelenthet és súlyos következményekkel járhat a dolog.
2015. febr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha hívom őket akkor menhelyre kerül és csak még egy kutyával több lenne :/ és nem hiszem hogy valaki örökbefogadná.
2015. febr. 1. 17:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Menhelyre kerül, de pár hét után örökbefogadható lesz, és te is örökbefogadhatod. Ugyanúgy nálad lehet ezután, mintha elloptad volna, de legális lesz a dolog. Ha ellopod, bizony visszakövetelhetik.
2015. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) mentek a zöld kezek. Amúgy már így sincs hely a menhelyeken és el fognak altatni egy állatot hogy ő bekerülhessen?
2015. febr. 1. 18:06
 5/15 anonim válasza:
Szia! Nem fognak, biztosan meg tudtok állapodni valahogyan. Le merném fogadni, hogy szívesen veszik, ha felajánlod, hogy mondjuk ideiglenesen nálad lesz a végső befogadásig. Ők is csak jót akarnak a kutyusnak. :)
2015. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint bármi másnak az ellopása. Btk. 370. lopás. 50000 forint érték alatt szabálysértés, mivel egy öreg és "nem szép" kutyáról van szó, kétlem, hogy ezt meghaladná. Ilyenkor pénzbüntetés vagy elzárás, valószínűleg az előbbi.


Viszont ha a szabálysértési értékhatár alatti lopást

-dolog elleni erőszakkal - ideértve azt is, ha a dolog eltulajdonításának megakadályozására szolgáló eszközt állagsérelem okozása nélkül eltávolítják, vagy a dolog eltulajdonításának megakadályozására alkalmatlanná teszik -, vagy

-helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel, vagy a jogosult, illetve a használó tudta és beleegyezése nélkül bemenve, vagy

-hamis vagy lopott kulcs használatával

követik el, amelyek valamelyike nekem aránylag elkerülhetetlennek tűnik egy kutya ellopásához, akkor már vétség és max két évig terjedő szabadságvesztés, mondjuk 90+ százalék, hogy megúsznád egy felfüggesztettel, de azért ez se szerencsés.


Aztán még ott van az a probléma, hogy papíron nehézkesen lehet a tied, pedig az kell az állatorvoshoz. Különösen, ha már chipelve van.

2015. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi utolsó :) hát biztos nincs chip benne. Állatorvost még csak hallásból se ismeri. próbáltam hogy mondom nekik hogy én jobban tudnám gondozni de ők mondták hogy a kutya náluk szeret lenni.. hát nem tudom .. :/
2015. febr. 1. 18:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kerül menhelyre, lehetsz az ideiglenes befogadója, majd a végleges örökbefogadója. Eleve így kell megbeszélned az állatvédőkkel, hidd el, örülni fognak neki. Nekik is az a céljuk, hogy ne menhelyre kerüljön.
2015. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor holnap hívom az állatmentőket :)
2015. febr. 1. 18:35
 10/15 anonim ***** válasza:
Én elhitetném velük, hogy nekem mennyire megtetszett a kutyájuk és milyen okos, szép, nekem pont ilyen kutyára lenne szükségem... stb. Akár még egy kisebb összeget is felajánlhatsz ha van rá kereted vagy akár cserélhettek is valamit és egyszerűbb megoldás lenne, mint az ellopása vagy a menhelyre küldése. :)
2015. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!