Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes elhozni? Dobermann!

Érdemes elhozni? Dobermann!

Figyelt kérdés

Az utcámban meghalt egy néni, akinek a fia hozott nemrég egy 6-8 hónapos kan dobermannt. A kutya jelenleg láncon van, én etetem. Ha holnap nem hozom el, "eltűntetik". Annyit észrevettem eddig rajta, hogy ha közelítenek hozzá, akkor őrjöng, de a lánc hatótávolságán belül menekül a kutyaólba.

Előtte 15évig volt egy malinois-om, tehát nem vagyok kezdő kutyás.Mire számítsak?



2015. febr. 1. 18:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szegény kutya :( Nem szabadna láncon tartani! Tönkreteszik teljesen! Ha meg tudod oldani, természetesen érdemes elhozni szerencsétlent. Aztán sok szeretet, és egy jó kutyaiskola, ahol foglalkoznak rehabilitációval is, még helyrehozhatja a lelkét. Ha malid volt, tudod, mivel jár egy munkakutya, ráadásul a dobi érzékeny idegrendszerű, a rossz bánásmód (ami itt megvalósul) tönkreteszi. De mivel még fiatal, szerintem nincs veszve semmi. Ha egy mód van rá, igen, hozd el. Vidd haza, szeresd és neveld. Kívánom, hogy szerencséje legyen Veled :)
2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Pici kora óta láncon vagy kennelben volt, ennyi biztos. Lehetséges így úgy tönkretenni egy dobit, hogy ha kielégítem a munka meg a szeretet és mozgásigényét, akkor is látható maradjon?

Milyen várható igényei lesznek azon túl, hogy rehab foglakozás? Az megoldható tükör módszer nélkül?

2015. febr. 1. 19:11
 3/18 anonim ***** válasza:
ha elnyered a bizalmát, meg fogja hálálni. És ha Malid volt 15 évig, akkor fogsz tudni bánni egy dobival is!!!!
2015. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szegény kutya, a fene vigye az ilyen embert. Fiatal még a kutya, valószínűsíthetően nem lesz vele annyira nehéz dolgod, mintha már felnőtt lenne, mindenképpen hozd el. Rehabbal nagyon szépen helyrehozható, a kutyus meg valószínűleg félelemből támad minden idegenre, hiszen eddig nem sok pozitív tapasztalat érhette emberekkel.

Rehab megoldható tükörmódszer nélkül is, sok iskola foglalkozik ilyesmivel, én a Cerberosról jókat hallottam, de személyesen nem ismerem őket.

Nem tudom, neked kell-e a láncról leszedni, vagy 'kézhez kapod', de ha neked kell fontos, hogy nagyon lassan közelíts hozzá, lehetőleg ne a teljes testeddel felé nézz, hanem guggolva, oldalazva, így nem jelentesz számára akkora fenyegetést. Írd meg majd, hogy mi volt.

2015. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mivel nem tök egyformák a kutyák, csak azért, mert dobermannok, így azt nem lehet tudni, milyen alaptermészettel született a kutya. Viszont szocializálni lehet. Azon kívül az "igényei" kb, mint egy malinak.
2015. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. 10órára megyek érte, most 2hétig szabin vagyok. Mindent igyekszem úgycsinálni, mintha még kölyök lenne. Annyi lesz, hogy beengednek a telekre míg elviszi a srác a cuccokat, azt mondta, negyed órát kapok, hogy eltűntessem, tehát gondolom minden az én saram, aláncról leszedéstől a házig eljuttatás, mindezt úgy, hogy pakolászni meg zajolni fognak.

Párom állatorvos, adott nyugtatót, de azt csak végső esetben szretném beadni neki. Tegnap vettem egy csomó finomságot neki, remélem le tudom kenyerezni, ha tömöm kajával, akkor a saját láncán csak elsétál velem 2 háznyit, ha meg beérünk a lakásba, békén is hagyom, hadd szokja az új helyzetet.

A lakásos szabályokkal: szobakennel este, bútorokra nem megyünk és egyéb dolgok, mikor kezdhetek?

2015. febr. 2. 08:01
 7/18 anonim ***** válasza:
a szabályokat azonnal, és határozottan menj oda levenni a láncról, nem kell cuncizni, nem fog megharapni. majd ird meg nekem légyszi mi van a kutyával. Köszi!!!
2015. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sok sikert, majd írd meg, mi volt!
2015. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor csak simán adjam rá a fojtót vagy vettem neki otthonra félfojtót meg a pórázt és próba szerencse? Ne is szenvedjek azzal, hogy kaja meg a saját lánca meg ilyeneke? Most úgy van, hogy a lánc van egmásba akasztva a nyakán, azt elég macerás lesz leszedni. Már tőlem nem fél, de azt, hogy hozzáérjek, sosem hagyta, azt tudom, hogy gereblyével etette a néni, mert félt tőle, meg a srác néha hozz szokott vágni egy-egy követ, ha nagyon ugat. Emeltkézre azonnal dobja magát hanyatt és enni is csak akkor eszik, ha egyedül van. Most tervezem, hogy ha senki nem figyel, csinálok pár telefonos fotót, hátha a fajtamentők tudnak vamit tenni, mert azt nem gondolnám, hogy állatorvos mostanában látta, abban se vagyok biztos, hogy rendben vannak az oltásai.
2015. febr. 2. 09:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért szerintem annyira nem biztos, hogy nem harapja meg, jó, hát kölyök, de félelemből vagy ha úgy érzi, hogy sarokba van szorítva, elég sok kutya képes harapni vagy odakapni. Nyilván figyelni kell a kutya jelzéseit, ha nagyon fél, akkor lassan, nem fenyegetően közelíteni, a kaja szintén jó ötlet lehet, főleg, hogy írtad, hogy te eteted.

A szabályokat a legelső pillanattól fogva célszerű betartatni vele, lehet, hogy már nem olvasod, mielőtt elhozod, de én már a házamba úgy vinném be, hogy várakoztatnám a küszöbnél, értse az első pillanattól fogva a viszonyokat, hogy az a te területed, ahova őt beengeded. Sőt, már a láncon/ pórázon sem engedném, hogy húzzon, és mielőtt hazavinném, tennék vele egy nagy sétát (már itt is fontos a laza póráz), ez szépen beállítja az erőviszonyokat.

Amit a legnehezebb, de nem szabad, az a sajnálgatás, babusgatás. A legjobbat azzal teszel vele, ha a legelső naptól kezdve kielégíted a mozgásigényét nagy sétákkal, esetleg bringa mellett futtatással, a szabályokat következetesen betartatod vele, nem tukmálod rá magad, hagyod, hogy ő fedezzen fel téged, ha pedig kicsit felengedett, elkezdheted tanítani, ez a legjobb módja eleinte a szeretet kifejezésének.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, írj majd mindenképpen.

2015. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!