Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki a napirendetek...

Hogy néz ki a napirendetek (lakásban tartott kutya szempontjából) hétköznap és hétvégén?

Figyelt kérdés

Ami érdekel: mennyit és hogyan foglalkoztok vele?

Kérlek írd le azt is hogy milyen kutya, mennyi idős.


2015. febr. 1. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éves skót juhász. Reggel 5-6-ig futás, játék, séta. Napközben alszik, ebéd után 2-3 körül egy gyors sétára viszi valamelyik gyerek, este 6-7 körül megint egy nagyobb séta, bandázás. Panel, 3. emelet, köszi jól megvan.

Hétvégén nagyjából ugyanez, bár akkor bevallom tovább alszom. Ha nem fagy be a hátsóm, kirándulás, még nagyobb séták.

2015. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
3 éves border, reggel 5:00 és 6:30 közt vagyok vele kint: ilyenkor évszaktól függően van a foglalkozás. Nyár-tavasz, kora ősz a bringázásé. Télen átlagban labdázunk, frizbizünk. Plusz kb. a másfél órából 20 perc a séta végén agyi fárasztás (tanulás, gyakorlás). 6:50kor lelépek otthonról és jó esetben 17:20-17:45 közt vagyok otthon. Gyorsan leviszem a kutyafuttatóba pisire-kakira és beszaladunk a boltba vásárolni. Hazamegyünk, én kajálok, kicsit szusszanok. Nyár-tavasz 19:00tól kint vagyunk szinte 21:00-ig. Ilyenkor élem a társasági életem is, viszem az ebet is. Télen ez minimálisabb, kb. fél óra intenzív agyi fárasztás és egy fél óra sétácska (illetve, heti 2 alkalommal hétköznap agility edzés). Aztán este 23:00kor leszaladok vele még az esti pisi-kakira.
2015. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hú, ti aztán nem alszotok sokat!
2015. febr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit lustább vagyok :D

Kutya fajtája: terrier keverék. Rövid lábak, hosszú test.


Reggeli séta: fél-1 óra. Sima mászkálós, pisilős séta, ha találkozunk ismerős kutyával akkor van egy kis játék is.


Délutáni séta: vagy a parkba megyünk , vagy (egy nagyon nagy)futtatóba. Mindkettő elég messze van, tempós sétával 20 perc, aztán ott kutyáktól függően elvagyunk fél-1 órát, de olykor tovább is. Ha a parkba megyünk akkor 1 órás mászkálás megvan biztosan, hosszú 6 méteres pórázon (nem flexi!), néha kérem tőle hogy jöjjön láb mellé, ennyi, de egyébként nagyon ki szokott fáradni a sok felderítő munkától :D A futtatóban néha labdázok vele, de többnyire lefoglalja magát a többi kutyával. Vagy birkózik az izompacsirtákkal vagy sprintel a fürge kutyákkal, minden esetben totál elfárad. (Persze végig rajta tartom a szemem nehogy rosszalkodjon.)


Esti séta: fél-1 óra. Pisilős séta.

Hétköznap és hétvégén ugyanígy.

Akármennyit képes sétálni, de úgy érzem ennyi séta az optimális neki.



Persze van olyan, hogy reggel meg este csak 20 percet megyek vele, meg nem minden nap megyünk parkba vagy futtatóra, de olyankor is igyekszem legalább egy 1 órás sétát tenni vele. De a futtatót igyekszem naponta megejteni, hadd szocializálódjon meg szaladgáljon póráz nélkül (nagyon kutyás, imád játszani, fajtársak között lenni). Nyáron van, hogy egész nap szinte kinn vagyok vele, vagy eleve a futtatóval kezdünk még reggeli előtt :D


Itthon 15-20 percet játszok vele egy nap általában, kötélhúzást főleg, hébe-hóba klikkerezünk.

Este együtt tévézünk, vagy felhívom az ágyra magam mellé vagy én ülök le mellé a földre, közben vakargatom.

2015. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, lemaradt, hogy 2 éves ivartalanított kan (terrier keverék).

Sok energiája van, de ennyi séta+kutyázás elég neki.

Nekem a szocializáció nagyon fontos, mert voltak vele gondok és rengeteget javított rajta a folyamatos kutyázás, szereti is, szóval még ha nincs kedvem akkor is viszem :)

2015. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a 2. válaszoló vagyok, igazából a barátaim szerint, nem is a kutyának van szüksége ennyi foglalkozásra és mozgásra hanem nekem. Mondjuk a 9 órás irodai munka, egy helyben ülve így is kikészít.
2015. febr. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 kutya: egy ki tudja milyen keverék, egy pit bull (jellegű), és egy husky (jellegű) kutya. A keverék 3 és fél, a husky 4, a pit 2 éves.


Reggel általában egy-másfél órás séta

Délután szintén egy-másfél órás séta

Este 15-20 perces pisi-kaki

Nagyrészt sétálunk a városban (mocskos szabálytalan módon 2 kutyámat szinte mindig póráz nélkül viszem:D), én beugrom boltba, ők megvárnak, kimegyünk a házak mögötti hosszú parkos részre, ahol labdázunk, gyakorlunk, ha vannak kutyák, és kedvem van, akkor odaengedem őket bandázni.

A huskyt 3 naponta viszem bringa mellett futtatni kb. 15 km-t, jó időben a másik két kutyámmal is beiktatunk bringás napokat, így télen ez ritkább.

2015. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. febr. 4. 20:56
 9/9 Balphnor válasza:

Nekem egy kan zsemle-fehér színű hosszúszőrű 3 éves csivavám van,Roger.

Na a mi napirendünk hétköznap:felkelünk 6 körül (velem alszik 1 ágyban :D)majd pisi-kaki etetés-itatás majd kimegyünk egy 20 percces sétára.Hazajövünk elmegyek dolgozni(6-7 órára de hagyok neki enni-inni)addig ő alszik rágcsálja a játékaiit stb... hazajövök üdvözlés stb :D gyorsan megfőzök összepakolok majd játszunk kb 2 órát majd pihi aztán megyünk vásárolni..... majd este lefekvés elött evés-ivás pisi-kaki (szerencsére szobatiszta)majd befekszünk az ágyba Animal Planet-et nézni XD furcsa módon ő is mindi a párnán aka feküdni és betakarva akar lenni :D majd alvás és kezdődik minden előről...


Hétvége:alvás kb 8-9-ig majd lusta felkelés... evés ivás pisi-kaki,egy 40 perces nagy séta.Reggelről összepakolok megfőzök stbbb... . Elmegyünk vásárolni.2 óra játék....este alvás .... Minden vasárnap megyünk látogatóba a famíliához :D hazajövünk vacsora pisi-kaki alvás.

Ennyi kb ami igy szokott történni de nem írom le annyira részletesen mert az egy regény lenne :)

2015. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!