Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet illedelmesen...

Hogyan lehet illedelmesen megmondani sétáltatás közben más szembejövő (a kutyádat megsimogatni akaró) ember (ek) nek, hogy nem szeretnéd, hogy megsimogassák őt? Ti mit szoktatok mondani?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad hogy kérlek ne simogasd meg?
2015. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"Légy szíves/legyen szíves, ne simogasd/ne simogassa a kutyámat. Köszönöm"
2015. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Csak mondd h: Kerlek ne simogatsd meg.

v egyszeruen hazudd h nem szereti az idegeneket...

2015. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 igen, de aztán elég gyorsan ki is ment a fejemből, mert itt jönnek mindig a kötekedő kérdések, vagy le vagyok bunkózva.

2015. febr. 1. 19:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérem, ne simogassa, fél az idegenektől/ harapós/ nem szereti az idegeneket/ férges/ beteg/ most lett emberre veszélyes szerrel kezelve/ teliholdkor farkasemberré változik stb. A lehetőségek tárháza végtelen:)
2015. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a bunkókkal és kötekedő kérdésekkel. Azért ne simogassa, mert a te kutyád és te így látod jónak. Pont. Hadd bunkózzanak, kit érdekelnek.
2015. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a farkasemberes lesz a nyerő. :D
2015. febr. 1. 19:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani, hogy nem szereti, vagy hogy fél. Ideiglenesnél ez általában igaz is. A sajátomat nyugodtan simogathatják, de ha te nem szeretnéd, szerintem ez egy udvarias módja a lekoptatásnak.
2015. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha szabadon van és nem szimpatikus az embertársam akkor behívom a kutyát és elsétálunk mellette. Ha pórázon van amúgy is láb mellett jön. Probléma megoldva. Ha várunk és volt precedens hogy egy illuminált állapotú vagy épp nem megfelelően hygénikus ipse nyomult a kutyára először szólok hogy nem kéne. Csak ennyit. Mosolyogva. Ha nem hallgat magyarul mondom neki hogy morog..parancsszó teljesítése nem agresszió de ezt ügye a barátunk itt külföldön nem tudja. Elég szokott lenni. Mondjuk tanítás időszakába a jutifalaton elkerekedett a szemük 😄😄
2015. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem ez akkor idegesített, ha kérdés nélkül már nyúlkálatak is felé. Ilyenkor általában elmagyaráztam, hogy én sem simogatom kérdés nélkül az idegen gyerek buksiját vagy nem állok le nyávogni, hogy "jaj, de cuki vagy" finoman szólva sem néznék jó szemmel a szülők. Akkor legyen kedves más is tartózkodni ettől, mert nem csak a kutyám hátán, de az enyémen is feláll a szőr a gügyögős/nyúlkálós/simogatás fixált idiótáktól.

Mondjuk ez volt aki felfogta, volt aki nem. aztán egyszerűsítettem. Kapott egy kendőt:"A kutya nem, de a gazdi agresszív" felirattal. Kb. 1500 Ft-ba fájt, de nagyon megérte megcsináltatni.

Aztán már többet nem kérdezték meg.

2015. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!