Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég kaptam egy Shar Pei...

Gabooc20 kérdése:

Nemrég kaptam egy Shar Pei keverék kutyát. Az ''apuka'' ismeretlek. Nincs még két hónapos, de már nagyobb mint egy felnőtt Bichon?

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy bitangnagy kutya lesz? A másik dolog.. nagyon értelmes, tanulásra fogékony és rafinált kiskutya, de néha bekattan. Csak úgy dúrván rámugat meg morog, nagyon mérges, pedig jól bánunk vele és 24ből 24et velem van. Mi baja lehet?

2015. febr. 1. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálad sem lehetne, ha nem töltötte be a két hónapos (8 hetes kort), akkor sem, ha keverék!

Lehet, hogy a kiskutya ideggyenge, vagy valami baja van! Állatorvosnál jártatok már vele?

2015. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, jártunk már. Ő azt mondta, hogy ilyen hirtelen csak valami külső hatás miatt lehetnek ilyen agressziv kitörései. Volt neki bolha elleni nyakörve aminek dúrván erős volt az illata, azt levettünk mert gondoltuk az zavarhatta, két napig rendben volt, de most újra csinálja, általában akkor jeletkezik ha épp unatkozik de leginkább akkor ha valami rosszat csinál és rászolok, hogy nem szabad.
2015. febr. 1. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Pontosan úgy csinál a kiskutyád, mint amikor az alomban egy másikkal játszani akarna, vagy az éppen vegzálja. Kutya módra működik. Neked a dolgod megtanítani neki, hogy az emberekkel ez a fajta játék nem bejövő. És neked kell megmutatni, emberrel hogyan is tud játszani egy kutya.
2015. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos meg maradjon meg az állatok kezelésénél, és ne diagnosztizáljon viselkedési problémákat.
2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot, megfogadom. Rajta vagyok a tanitasan. Igaz mondták és olvastam valahol, hogy a kutyák kb 4. hónaptóol tanithatok, de szerintem soha nincs túl korán nevelni, illetve tanitani.
2015. febr. 1. 20:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra tudsz választ, hogy irtó nagy kutya lessz-e (a leirásom alapján), vagy ez a jövő titka?
2015. febr. 1. 20:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy olyan nagy kutya lesz,esetleg nézd meg a mancsát.A mancs méretéből lehet következtetni,hogy mekkora kutya lesz belőlle,de az se 100%-os.
2015. febr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

ha télleg azt csinálja amit mondtál az azért van mert az alomban ezt csinálják játékból,vagy a másik eset hoy mielött ezt csinálta azelőtt a nem te voltál a falkavezér.

a kutyák képesek a fejedre nőni akár pár hónapos ilyenkor a legnehezebb.

mutasd meg neki ki a falkavezér.

ez a szó nem azt jelenti hogy nagyon szigorúnak kell lenned!

mondjuk pl:a kutya rosszat csinál te meg nagyon erősen idegességből rászolsz hogy nem szabad,az nem helyes!

helyette lősszőr határozottan de kedvesen mond meg neki hogy nemszabad.

ha pár mondjuk4-5 másodpercen belülnem ragál szólj rá erélyesebben.próbáld ki valószínülegbevállik;)

a kutya nagyságárol meg csak később tudod meg a választ kb8-10 hónaposan.ha akkor még erőszerettettel nő akkor valószínüleg nagy kutya lesz.a szemére meg figyelj oda mert a shar pei-nél előfordulhat hogy szemműtétet kell csinálni.ne aggódj mert mivel a tied keverék nem sok esély van rá.remélem segítettem?)

2015. júl. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha a végleges súlya érdekel talasz a neten több programot ami kiszámítja a a felnőt súlyát 5 % differenciával.
2020. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!