Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj az olyan emberekkel,...

Mi a baj az olyan emberekkel, akt nem szeretnek a kutyák?

Figyelt kérdés
56 évem alatt három olyan emberrel is találkoztam, akit zsigerből utálnak a kutyák. Nem cigányok, nem ápolatlanok, nem "rosszfajta" emberek, de minden kutya szét akarja szedni őket.

2015. febr. 1. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamitől másak, különlegesebbek.

Nem tudhatjuk. A kutyák viszont elképesztően finomra vannak hangolva a másság kiszúrásában. Muszáj nekik, így zárják ki a falkából a betegeket. Felfogható egy primitív karanténnak is. (Az embereknél is innen ered a másság megkülönböztetése, és leggyakrabban üldözése, csak idővel deformálódott az értékrend)


A másik ok, ha prédaként viselkedtek.

Ehhez se kell túl sokat tenni, mivel ragadozó állatok, ezt is sebészi precizitással szúrják ki.

Elég egy részeg ember, vagy egy gyerek, akinek még nem túl jó a mozgás koordinációja. Egy kutya sokkal jobban megugatja, mert érzi rajta a gyengeséget.


Úgyhogy a szóban forgó embereknek lehetett pl túl erős kisugárzása, testbeszédükben túl dominánsak, rámenősök , határozottan gesztikulálók voltak.

Egy kutya nem adja meg magát azonnal, főleg, ha otthon van. Ha pedig elkerülni se tudja a helyzetet, akkor támad.


De lehet, hogy pont túl gyengék, visszahúzódóak voltak, olyan ember társaságában, aki előtt alárendelt szerepben voltak. A kutyák így kommunikálnak, testbeszéddel, azonnal kiszúrja bármelyik kutya ezt a meghunyászkodó hanglejtést, gesztikulálást, testtartást... még szagokból is képesek kiszúrni.

Ez pedig a gyengeségre való ösztönös ugrás.


De más apró rejtett másság is lehetett.

Egyébként nem túl bonyolult illedelmesen bemutatkozni egy állatnak, egy kutyának sem. Az említett embereknek valószínűleg halvány fogalmuk sem volt erről, talán arról sem, hogy egyáltalán létezik illedelmes bemutatkozás egy állat irányába.

Akkor valószínűleg nem jártak volna így, mert ha rendben megy az első pár perces szertartás, onnantól kezdve jobban elfogadják az embert.

2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy videót. A pasi egy kutyaszakértő, de ebben a részben félig farkasokról van szó, és egy farkasszakértővel dolgozik.

A farkasokban erősebben él az ösztön, jobban látszik, miről is beszéltem.


15:25-nél kezd el játszani a farkassal. 15:50 körül direkt megbotlik, láthatod, azonnal reagál az állat, nem is gondolkozik. Csak nem ugat, mert farkas, hanem egyből rámegy, még ha nem is agresszívan.


25:45-től pedig egy szép bemutatkozást lehet látni. A kutyák többsége talán nem igényeli ezt, de sokuk igen.


Nincs frontális közelítés. Ahogy a férfi is elmondja más epizódokban aranyszabályként, nincs beszéd, nincs érintés, nincs szemkontaktus.

A nő több okból is leguggol. Így nem olyan fenyegető, és közelebb kerül minden "szagforrása" az állathoz.

(Mivel az szagok alapján ismerkedik)

Mindenhol hagyja magát megszagolni, ebből az állat jobb diagnózist fest, mint egy orvos. :)


https://www.youtube.com/watch?v=lpFkdxa0XK4

2015. febr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Kérdésemet egyébként egy kertszomszédom esete ihlette. Közel 40 éve kutyázok, de ez nekem a mai napig érthetetlen. Szóval képzelj el egy pasit, aki nagyon jó barátom és kertszomszédom. Évek óta ahol tudunk, segítünk egymásnak, és tényleg az egyik legjobb ember, akit valaha is volt szerencsém ismerni.

És képzeld el a kutyámat, 7 éves német juhász kan. Nevelve, iskolázva. Ha kint vagyunk a kertben, ott sem ugathat, csak mert valaki elmegy az úton, a ház mellett.

Amikor ők ketten először "találkoztak", a barátom az úton ment biciklivel, észre sem vettük egymást, amíg az én jól nevelt kutyám fel nem ugrott és szó szerint majd' szét nem szedte a kerítést.

Később mesélte a barátom, hogy akármerre jár, mindenhol hasonló dolog történik már gyerekkorától fogva.

2015. febr. 2. 14:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a prédaként viselkedést látom.

Ha a barátod észrevette a kutyát, akkor simán lehet, hogy akaratlanul is, akár tudat alatt is, visszajöttek az emlékek.

A tudatalatti egy nagyon erős viselkedés befolyásoló tényező. Úgy válhat tőle feszülté egy ember, hogy észre sem veszi.

Feszengve néz oda, gyorsabban teker, bármi ilyen.


Ez pont olyan, mint ha valaki úgy sétáltatna kutyát, hogy attól félne, hogy más kutyák rátámadhatnak.

A kutya egy atomóra pontosságával érzi meg az aggódást, a feszültséget, hogy valami baj készül.

Ezért fel is készül a bajra. Előremegy, pásztázni kezdi a környezetet, persze a gazdinak általában fogalma sincs róla, mit csinál éppen a kutya.

Aztán ha arra jön egy kutya, lát egy szorongó embert, és egy támadásra kész kutyát. Persze, hogy balhé a vége.


Ez klasszikus esete annak, amit mostanában úgy szokás mondani, hogy "bevonz" bizonyos dolgokat.

Az elméje képzelőerejével előrevetít bizonyos történéseket, és pont ezzel idézi azt elő.


A barátodban valószínűleg már feltétlen reflex szerűen működnek ezek a dolgok, nem tud más találkozást igazán komolyan előrevetíteni, csak azt, hogy támadás lesz a vége.

Ezért az is lesz.


Egyébként ebben a jobb lovasok is profik. 1-2 dolog másképp működik a lovaknál, mert nem ragadozók, hanem zsákmányállatok, de ilyen téren rendkívül kifinomultak.

Ugyanúgy nem szabad negatív gondolatokkal, feszülten, aggódva, bármilyen rosszat feltételezve, előrevetítve megközelíteni egy lovat.

Mivel a gondolat irányítja a testet.

A tudatos gondolkodás a tudatos mozdulatokat, a tudatalatti az ösztönös rezdüléseket, pillantásokat, testbeszédet, kisugárzást.

Ennek az ember csak a legritkábban van tudatában, irányítani pedig akarattal nem lehet. Mivel a tudatalattit nem lehet átverni.

Csak a megfelelő lelkiállapottal lehet befolyásolni, ezért kell mindig nyugodtnak, és magabiztosnak lenni.

Mivel az állatok sokkal inkább nézik ezt a fajta "kisugárzást" (lelkiállapot kivetítését) mint a tudatos mozdulatokat.

2015. febr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Olyan okos dolgokat írsz! Hadd kérdezzem meg, mi a helyzet a cigányokkal, vagy a postással? Őket miért utálják a kutyák?
2015. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bár nem engem kérdeztél, de azért remélem, nem baj, ha válaszolok:


A postás nem utálják a kutyák, mint pusztán megerősítést kaptak, hogy ha őrült módon ugatnak, akkor elmegy a postás. Persze amúgy is elmenne, de ezt a kutyák nem tudják, azzal kötik össze, hogy ők ugattak, ezzel elérték, hogy elmenjen a 'betolakodó'.


A cigányokat nem minden kutya utálja, az enyémeknek pl semmi bajuk velük függetlenül az én nézeteimtől/ érzelmeimtől, de azok a kutyák, akik utálják észlelik, hogy más a szaguk, mint amihez szoktak, hangosabban beszélnek, és nagyon gesztikulálnak. Nem a nyugodt, határozott viselkedés megtestesítői.

2015. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Postásokat akkor is ugatják a kutyák, ha meg sem áll a kapu előtt...

A másik "megugatott" mesterség, hivatás az állatorvos, az a kutya is felismeri, amelyik még soha nem volt nála, vérmérsékletüktől függően megpróbálnak agresszíven fellépni, vagy látványosan félnek tőle.


Ismeretlen emberekkel furcsán viselkedő kutyák kifinomult szaglásukkal rengeteg információt megtudnak egy ismeretlenről is, és arra reagálnak a viselkedésükkel.

2015. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de én is ismerek ilyen embert, bár ő mondjuk pont rohadtul visszataszító egy alak. Taxisofőr, asszem többet nem is kell mondanom :D A legbékésebb, legjófejebb emberimádó kutya is amint meglátja, vadul beleordít az arcába meg kapkod felé, hogy takarodjon már a fenébe, aztán végig nézik minden mozdulatát, amíg bent van a lakásban, hogy miért lehetne jogosan letépni a lábát. 30 éve anyós tacskója pontosan ugyanezt nyomta vele, mint mostanában a mi kutyáink (emlegeti is anyós nővére, akinek a férje ez a faszi, hogy hallgatni kellett volna a kutyára anno :D).

Viszont az is igaz, hogy vannak még ilyen takony emberek bőven, és azokat nem utálják a kutyák, úgyhogy nem hiszem, hogy ez a kulcsa a dolognak. Szerintem sose fogunk erre választ találni, valamit érezhetnek rajtuk, ami nem oké, de az ő érzékeikhez mi nem nagyon érhetünk fel. Szóval hogy ez egy irritáló szag, vagy valami nagyon durván eltorzult lelkivilág, vagy mi a fene, azt nem merném még csak megtippelni se. Érdemes lenne megvizsgálni valahogy, mert amúgy baromira érdekel :)

2015. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm. Szerettem volna közelebb kerülni a megoldáshoz, de - és előre is elnézést - nekem ez valahogy nem kerek. Úgy értem, az apró jelek, a testbeszéd miatti utálat. A kutyáknak remekül működő testbeszédrendszerük van. Nem látom értelmét annak, hogy Evolúció bácsi megtanít egy jelrendszert, aminek a világon semmi hasznát nem veszik. A félelm megint csak almás. His
2015. febr. 5. 21:15
 10/14 A kérdező kommentje:

Hopp, valami eszembe jutott. A farkasok át szokták fésülni a rénszarvascsordákat, próbavadászatokat tartanak, megfuttatják a prédaállatokat, hogy kiszűrjék van-e köztük beteg, sérült példány.

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy beteg rénszarvas tudja magáról, hogy lassúbb, mint a többiek? Tudja magáról, hogy könnyű préda? És emiatt fél a farkasoktól, és ez félelem meglátszik rajta, apró jelek formájában elárulja őt a predátoroknak, hogy hopp, itt van mit keresnünk? Mert ha ez a fajta félelmbeszéd az emberen is meglátszik, az esetleg magyarázhatná a dolgot. Itt csak az a buktató, hogy egy rénszarvas képes-e ilyenfajta logikus következtetést levonni. Szerintetek?

2015. febr. 5. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!