Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legnagyobb farkaskuty...

Melyik a legnagyobb farkaskutyafajta?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy 65 cm körül vannak, de nem értem miért. Elvégre egy nagyobb szürkefarkas lehet akár 80 cm is.

Ezeket a fajtákat mire tenyésztették ki? Mennyire maradtak meg bennük a farkasok képességei?

Tudtok mondani olyan fajtákat, aminek felálló füle van (mindegy, hogy farkas kutya-e) és viszonylag nagy (70 cm felett)?



2015. febr. 1. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nincs ilyen kutyatípus, hogy farkaskutya. Pár fajta nevében szerepel ez a szó (saarloosi farkaskutya, csehszlovák farkaskutya). A németjuhászokra mondják még a köznyelvben. A mai nap pedig olyan értelmezésben hallottam, hogy a pásztorkutyák a farkaskutyák, akik a nyájat védik. Amint látod, nem egészen egyértelmű, hogy mire gondolsz.


A csehszlovák és a saarloosi farkaskutyáknak felálló fülük van, és a kanok elérhetik a 70 centiméteres marmagasságot.

2015. febr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Az ír farkaskutya a legmagasabb. 80-90 cm marmagasság.
2015. febr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Shiloh Shepherd Dog

Nálunk még nem hiszem, hogy tenyésztenék.

2015. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Mit ertesz farkaskutyan?
2015. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!