Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyolc hónapos német juhásznak...

Nyolc hónapos német juhásznak 40-45 perc séta nagyon megerőltető?

Figyelt kérdés
Régóta kutyázó ismerősöm szerint ez rengeteg, tönkre tesszük az ízületeit. Kicsi kora óta kifejezetten kíméljük, nem ugráltatjuk, nem futtatjuk, naponta egyszer 20-30 percet sétáltatjuk (séta tempóban,) most emeltem 40-45 percre, de szerinte ez egy ekkora kölyöknek sok. Ízületvédő zöldkagyló-kivonatot kap. Nem szeretném, ha emiatt baja lenne.
2015. febr. 2. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Többet is nyugodtan sétálhatna. Aki panelban él, naponta 3-4 alkalommal is sétáltatja a kutyáját! A lépcsőzés viszont nem tesz jót nekik.
2015. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40-45 perc épphogy nem kevés egy kamasznak (mert 8 hónaposan már annyira nem kölyök). A séta nem túlterhelés, meg nem bántja az ízületeket, csak a sport meg az ugrálás. Nem kell túlzásokba esni, éljen az a kutya nyugodtan :D
2015. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy panelben többször sétálnak, de erre mifelénk elég rosszallóan néznek a kutyát sétáltatókra, mert "ugatja " a többi kutya. Itt azt tartják, elég a kert, ott futkosson. Ezért aztán 3-ból két esetben el szoktam vinni kocsival másik városrészbe, és ott sétálunk. De ezt naponta csak egyszer.
2015. febr. 2. 11:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet többet is. A vizslámmal nem is tudom mit csináltam volna ilyen idősen, ha csak 20-30 perceket sétált volna.
2015. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mozgatás mellett a kutyádnak az izomzata egy plötty.

Szabad rohangászás, másik kutyákkal játszás, persze, nem hosszú órákig, ez kell. Még a kölyöknek is.

Az izületek a túlsúlytól, a túlzott terheléstől , a nem megfelelő táplálástól károsodhatnak.

2015. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

No várjunk, én itt csak a napi egy sétáról beszéltem. A kutyánkat hetente kétszer 1-1 órára kutyaiskolába hordjuk, naponta kétszer 20-20 percet tanítjuk, plusz labdázni szoktunk vele. Tehát mozog ő, csak sétánál nem tudom, egyben a 40-45 perc (tehát folyamatos mendegélésnél) nem sok-e.

Mert pl. az 1 órás iskola után nagyon lefárad, azt tapasztaltuk, bár ott inkább agyilag van fárasztva.

2015. febr. 2. 13:42
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha minden nap túráznál vele a hegyekben, az tényleg sok lenne. De ha kint vagytok napi két órát, meg elmentek vele hétvégén kirándulni, az teljesen normális egy ilyen idős kutyának, semmi baja nem lesz a sétálgatástól, kis futkosástól, tényleg. Neki az a természetes, hogy mozogjon, hiszen fiatal tettrekész kutya. Nyugodtan sétáltasd :)
2015. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű tenyésztőktől tanultam pl, hogy már a kölyök kutyát is el kell vinni pórázos sétára. Ahogy nő, egyre hosszabb távra. Ez az jelenti, egy kissé sietős tempót kell tartani végig. Az ilyen egyenletes terhelés izmot épít, de nem károsítja az ízületet.
2015. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam:) Mikor pici volt, 3,5 hónapos, egy rövid séta közben összecsuklott. Rettenetesen megrémültünk, azonnal vittük állatorvoshoz. Ez az ismerősöm már akkor riogatott, hogy furcsán megy, biztos displáziás. Az állatorvos megvizsgálta, és azt mondta, kölyökkori ízületi gyulladása van, de ne izguljak, német juhászoknál elég gyakori a gyors növekedés miatt. Akkor állítottuk át a tápját juniorra, fehérjében szegényebbre, plusz kezdtük adni a zöldkagylót. 6 hónaposan újra megnézte, azt mondta, semmi displáziára utaló jelet nem lát rajta, s bár 100 %-os diagnózist csak egyéves korában, röntgen után mondhat, nem tartja valószínűnek. A járása térölelő(?) és ügetése is térnyerő(?), kondiciója jó, kicsit sovány. Azóta picit hízott, most 35 kilós, gyönyörű nagy kutya, kb. 61 cm. A szülők ötödíziglen szűrve voltak, de én mégis mindig izgulok, nehogy valami baja legyen.

Tavasztól már szeretnénk rendszeresen vinni vízpartra, erdőbe. Jelenleg bolha-kullancs elleni nyakörv van rajta, Júniustól a szúnyog ellen is védő szert fog kapni.

Amúgy szerintem elég lusta, igazán vágtázni nem szokott, a labda után is inkább üget. Sétánál még mindig előfordul, hogy húz, (bár már egyre ritkábban), olyankor mindig megállok, ő pedig azonnal visszajön, és csak néz csodálkozva:) Még nem engedtük el utcán, mert szerintem nem stabilan behívható. Otthon, ha kijön velünk az utcára, vagy üdvözölni, már szinte mindig bejön hívásra, de egy forgalmas úton nem lehetne elengedni, (múltkor pl. macskát látott, és akkorát rántott a pórázon... szóval még kis kajla(:

2015. febr. 2. 14:44
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
8 hónaposan már egész napos túrákat is bírnia kell :D Persze nem napi szinten. De 2 órás aktív séta, játék, gyakorlás, más kutyákkal bandázás egy kamasz német juhásznál létszükséglet, hogy kiegyensúlyozott lehessen. Nyilván nem kell 10 km-eket bringa mellett futtatni meg reggeltől-estig akadályt ugratni, de mozognia kell!
2015. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!