Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz felrakásakor és...

A póráz felrakásakor és levételekor ülni vagy állni kell a kutyának? (Olvassátok el kérlek)

Figyelt kérdés

Helyes az, ha a kutya magától leül a próáz feladásakor vagy levételekor anélkül, hogy erre megkértem volna? (Fél éves vizsla keverék kutyám van) Én tudom, hogy nyugodtnak kell lenni, laza pórázról kell elengedni, de jó az, ha magától leül? Nekem egy tréner azt mondta, hogy ez nem jó, mert csak akkor szabad leülnie, ha azt mondom, hogy “ül”. Tehát le kell szoktatnom arról, hogy automatikusan leül, úgyhogy most akkor veszem le, ha nyugodtan van, de nem ül. ajd aztán később kell bevezetnem, hogy le is ültetem hozzá. Szerinte erre azért van szükség, mert a kutya már mindenre leül, nem akarja maga megoldani a feladatokat, és mindent üléssel próbál elérni.


Na most nekem az a bajom, hogy mi lesz akkor, ha két hónap múlva kezdődik a (tükörmódszeres) kutyaiskola, és ott meg azt kell megtanítani, hogyha magamhoz hívom, le kell ülnie, mellettem van, le kell ülnie, vagy ha pórázra rakom, leveszem, le kell ülnie? Mert most éppen arról szoktatom le, hogy magától leüljön minden helyzetben. Tehát a kérdés az, hogy a leültetős pórázlevételnél az ülésnek automatikusnak kell lennie, vagy két részből átt? Nyugodtnak levés, leülés (utasításra)?


nem tudom, hogy érthető e a kérdés. Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki érti a valós problémát és ismeri a tükörmódszert. Bár mindig sok segítő választ kapok, jelen esetben nem tudok mit kezdeni azokkal a válaszokkal, hogy “az én kutyám mindig leül, és eddig semmi baj nem volt abból, hogy…” Most engem a kutyaiskolai szabályos metódusok és az összezavarás szempontjából érdekel, és nem más kutyások napi gyakorlata szempontjából. Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. febr. 2. 12:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
Jártunk anno tükörtanfolyamra, nem rémlik, hogy ebből bármi baj lett volna, hogy a kutyám leült pórázlevételkor, sőt, mindig le kellett előtte a kutyát ültetni. Az majd középfokon formáláskor lesz kevésbé előnyös, hogy mindenre leül, de az egy külön dolog, ez nevelés, az meg tanulás.
2015. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 A kérdező kommentje:
Na igen, pont ez a kérdésem, hogy "le kellett ültetni", vagy magától ül le, ha odamegyek, vagy odajön. A kettő közti különbség nem mindegy nekem. Ugyanis (állítólag) ha magától ül le, az nem jó, az a jó, ha én ültetem le pórázfelrakás előtt. De emiatt sajnos először le kell szoktatni arról, hogy magázól üljön le, és mikor már állva marad ott, akkor mondom, hogy ül, és akkor rakom rá a pórázat.
2015. febr. 2. 12:39
 3/87 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy. Istenem, micsoda problémák :D


Inkább az legyen a fontos, hogy nyugodt legyen és jól viselkedjen.

2015. febr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mindegy. Annak, aki szeretné a kutyáját a tükör módszer segítségével magas szinten tanítani, annak fontos, hogy az ülés és a póráz, és maga az ülés mint nyugalmi állapot, milyen szerepet tölt be a kutya életében. Aki a kutyát elviszi sétálni és igazán más nem is nagyon történk a közös életükben, annak nyilván ez a pont mindegy, mert csak az számít, hogy a kutya nyugton legyen, mikor ráadja a pórázt.
2015. febr. 2. 13:03
 5/87 sippara ***** válasza:
100%
Magas szinten tanítani ne tükörmóccerrel akard ;)
2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 A kérdező kommentje:

"Magas szinten tanítani ne tükörmóccerrel akard ;)"


Na most az ilyen válaszokkal mit kezdjek? De őszintén. Honnan tudjam, hogy aki mondja, annak van e fogalma arról, amit beszél?

A tükörmódszeres tanításnak is van egy vége nyilván, és onnan még vannak szintek. De nem cirkuszi kutyát akarok belőle képezni, aki kunsztol a youtube videókon.

2015. febr. 2. 13:13
 7/87 anonim ***** válasza:
Ami működik a kutyában,nem kell kinevelni,hogy aztán meg visszaneveld..Magát az ül parancsot hajtsa vėgre,amikor mondod,a többi pont olyan lényegtelen,mint mondjuk az,hogy vakarja e a fülét magától vagy sem,amikor nem adsz neki parancsot.De ha azt mondod neki,hogy vakarja,akkor vakarnia kell.
2015. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
Amúgy meg megtanulja a fekszik,ül,áll parancsot is a tükör suliban,így elég lesz majd más pozíciót választanod ahhoz,hogy kiváltsd vele ezt a dilemmát.
2015. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
100%
Ez tulaggodas, semmilyen jelentosege nincs annak, hogy milyen pozban van a kutya, mikor raadod a porazt, lenyeg, hogy nyugodt legyen. Akar fejen is allhat, ha ugy kenyelmes nektek.
2015. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 sippara ***** válasza:
Ajánlanám, hogy nézd meg a WDS-en előadott....... Koreográfiájukat, amiben a legjobb(!) tükrös trükkös kutyák szerepelnek (le), akiknek a gazdái már ott hagytak alsó hangon háromszázezer forintot.
2015. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!