Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok tanácsolni erős...

Mit tudtok tanácsolni erős szeparációs szorongás esetére?

Figyelt kérdés

3 éves keverék kutyám van. 20 kg-os, ivartalanított szuka.

Még nagyon kicsi volt, amikor hozzánk került, akkor a nevelésben sok mindent elrontottunk sajnos.

A lényeg, hogy mióta hozzánk került, azóta ún. szeparációs szorongással küzdünk. Kutyaiskola segítségével 2 év! alatt azt sikerült elérni, hogy nem ugat egyfolytában, amikor egyedül hagyjuk. De viszont a sírást és nyüszítést profi szinten műveli, mióta nem ugat.

Most viszont munkaköröm változott. Ez azt jelenti, hogy nemsokára egy időben fogok dolgozni a férjemmel, és az éjszakákat egyedül fogja tölteni a kutya. Már előre félek a dologtól, mert a társasházi szomszédaink amúgy sem állatbarátok és azt hiszem teljesen jogos lenne a felháborodás az átvonyított éjszakák miatt.

Minden hétvégén járunk kutyaiskolába.

A reggeleim nagyon korán kezdődnek, hogy kellően lefárasszam. Órát-másfél órát sétálunk, gyakorlunk, edzünk. Miután hazaértem, megkajáltam, megyünk eü sétára, majd este bandázás a többi kutyával.

Túlságosan ragaszkodik hozzám, "hiába veszem kutyaszámba". Már kipróbáltuk az alternatív dolgokat: párologtató, interaktív játékok...tv/rádió bekapcsolva...saját hangomat vettem fel diktafonra...

Egyszerűen nem maradt más, mint a gyógyszerezés.


2015. febr. 2. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen suliba jártok, illetve ott mekkora figyelmet fordítanak a falkavezérségre?
2015. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hagyni kell mellette a gazda testszagával átitatott ruhaneműt (akár használt zoknit), aminek a szaga megnyugtatja.
2015. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lehetne iskolát váltani.Illetve,ha hozzád kötődik jobban,a sulit,meg a reggeli lefuttatásokat átadni a párodnak /ha eddig nem tettétek/ ,hogy ne egygazdás legyen ez a kapcsolat.
2015. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na most akkor tanácsot akarsz kérni, vagy eldöntötted, hogy csak a gyógyszerezés maradt? Nem mindegy, mert nem tépem a számat, ha te is csak önigazolást keresel a nyugtatózásra :D
2015. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krill válasza:

Akumi: Pedig téphetnéd, mert engem is érdekelne. Ugyan ez a gondom. 1 éves kan magyar vizsla. Igaz 3 napja van csak nálunk, de 3 napja nem alszok, mert csak akkor nyugodt, és akkor alszik ha 5méteren belül vagyok 1 légtérben vele.

Ez meg nem fog megtörténni, mert a hálószobába nem jöhet be...sőt a lakásba sem mert nem tud viselkedni még.

A többit már próbáltuk. Megvan a régi kedvenc póráza, kapott pólót tőlem, amikor már nagyon nem bírom az ajtó kaparást és vonyítást, kimegyek egy másik kijáraton hogy ne vegyen észre és "véletlenül" arra sétálok, természetesen úgy mintha ott sem lenne, nem foglalkozok vele, csak megjelenek, ha próbálkozik elfordulok. Amúgy már ettől is megnyugszik és elalszik nagyon gyorsan, de amint felriad a legkisebb neszre kezdi elölről.


Igaz hogy még csak 3 napja van nálunk, de a kötődés pillanatok alatt kialakult. Azóta sem tudom levakarni magamról, persze egy vizslától ezt vártam, de ez már kicsit túl erős kötődés. Ja és persze büntettem is az ajtóra ugrálásért és kaparászásért. (ezt már kevésbé csinálja) Ez leszámítva gyorsan tanul, és pár alapvető engedelmességre is sikerült ránevelnem, de néha azért bepróbálkozik. Egyedül ezt a szorongását nem sikerül csökkentenem sehogy....szóval ha van ötleted kérlek oszd meg. Vagy legalább a gyógyszer nevét :)))

2016. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt most nem kezdem el kifejteni, elég hosszú lenne, pláne úgy, hogy nem láttalak titeket. De mondjuk egy vizsinél viszonylag természetes, hogy nem akar új helyen egyedül a kertben aludni, amikor ő hozzád akar tartozni. Te meg ugye egész nap erősíted vele a kötődést, majd éjszakára egyedül hagyod, holott amúgy az együtt (egy légtérben) alvás sokkal fontosabb a kutyáknak, mint azt mi általában gondoljuk. Az ő szempontjából teljesen logikus a hisztizés. Főleg, ha mindig megjelensz a hisztire, és örülhet neked :) Naná, hogy nem hagyja abba.

Egyébként ha sosem engeded be a lakásba, nem is fog megtanulni viselkedni a odabent :) Ez csak úgy működik, ha csinálod. Nehéz, de megéri. Odakint nem tudod benti viselkedésre tanítani, ha fejreállsz, akkor sem. Általában ebből a hozzáállásból lesz az, hogy a kutya egész életére kint marad. Aki meg végigszenvedi vele bent az első időszakot, annak utána van egy jól viselkedő benti kutyája. Nem erőszak, csak mondom, hogy ez sajnos így működik :) Pórázt rá, és irány a lakás, ha azt akarod, hogy bent legyen (és egy vizslánál akard, ha egy mód van rá :)).

Mindenesetre összetettebb dolog ez, és nem vállalkozom rá, hogy majd neten rendberakom, mert nem. De én felkeresnék a helyedben valakit, aki ért ehhez.

2016. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!