Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért esik szét versenyen a...

Miért esik szét versenyen a kutyám? Idegenpályázásnál, edzéseken, otthon stabilan tartja a szintet.

Figyelt kérdés

Agilityzünk a kutyámmal, élvezzük mindketten. Gyors, pontos, figyelmes kutya. Edzéseken stabilan hozza a formát, nagyon ritkán akad olyan pálya, ami ne menne. Vagy ha akad, akkor kis rágyúrással, gyakorlással 10-15 perc alatt felfogja. Idegenpályázunk, otthon is vannak aksijaim, azokon is rendszeresen gyakorolunk.


Nem vagyok siker orientált, csak látom a kutyában a lehetőséget. 7 versenyen voltunk eddig, mindegyiken 2 vagy 3 futam volt. Mindegyik versenyen diszkvalifikáltak minket, a kutyám össze-vissza megy a pályán, a jelzéseimet nem veszi le jól. Fő a fejem, hogy égetem magunkat, mintha abszolút semmit nem edzenénk, és úgy megyünk versenyre. Az edzőm is értetlenül áll előtte, de nem tudja mi van. Azért is járunk idegenpályázni, tehát az idegenhely, sok kutya és ember nem lehet akadály. A kutyasulinkat rendszresen bemutatózunk, ahol kismillió ember és inger van, és mégis stabil marad. Én nem vagyok egy izgulós típus, abszolút nyugisan megyek fel a pályára, gondolva magamban: Na, most szórakozunk egy jót!!!


Nem értem, mi miatt eshet szét egy kutya, aki mindenhol máshol viszont alapvetően, tényleg érti, tudja, felfogja, mit hogyan kell csinálni.


2015. febr. 3. 20:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, így neten keresztül nehéz tanácsot adni, ha nem látjátok milyen. De felmerült bennem, hátha esetleg ötleteltek majd nekem, és "ráhúzom" a kutyára, kipróbálva, HÁÁTHA. Nem várom el tehát, hogy megoldjátok. Csak ötleteket :)
2015. febr. 3. 20:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vizsgán járok így rendszeresen. Ugyanolyan körülmények között mindig végigcsinálja a feladatokat, de vizsgán mindig megbukunk. A vizsgaelnök szerint én izgulok nagyon és a kutya próbál kioldani.
2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nálam az pont nem játszik, hogy izgulnék. Mert abszolút, csúnyán mondva, lesz@rom mi lesz a végeredmény, csak futni akarok, a kutyámmal. :)


A legutolsó verseny óta mondjuk van bennem kis frusztráció, kibe ne volna sorozatos kudarcok után. De ezt kitudom verni magamból.

2015. febr. 3. 20:25
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Én meg 99,9%-ra mondom, hogy téged másol le.

Lehet, hogy tudatosan nyugalmat erőltetsz magadra, és ezt is mondod magadban, amit leírtál.

De hogy a tudatalattidban egy ismételt égés és kudarc van, az is biztos.

És van egy rossz hírem. Az állatok úgy általában sokkal inkább reagálják le a tudatalatti irányította jelzéseket, (Mondjuk az izzadság szaga :)) mint a tudatos mozdulatokat, (mint pl egy parancs).


Egyébként meg nem kell hozzá egy sherlocki logika.

Neki, fogalma sincs róla, hogy épp pontozzák, vagy nem.

Csakis neked.

Ő minden más pályán jól teljesít.

Csakis akkor nem, mikor te tudod, hogy tétje van. Semmi más infóból nem tudhatja, már csak azért sem, mert leginkább rád figyel.

2015. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát látod a tudatalatti lehet, mert én abszolút nem érzek teljesítési vágyat, meg izgatottságot. Holott lehet, csak annyira magamra erőltetem a nyugalmat, hogy saját magamnak annak tűnök, míg legbent forrongok. Időzített bomba alapon.
2015. febr. 3. 20:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Fő a fejem, hogy égetem magunkat, mintha abszolút semmit nem edzenénk, "


Nem úgy tűnik, mint ha leszarnád, és nem érdekelne a végeredmény.

Ha így lenne, röhögnél az egészen.


Én most is úgy látom, az, hogy mit mondasz magadban, és az, hogy mi van valóban a mélyebb gondolataidban, az nem egyezik.

2015. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez egy adott futam után van így. Kudarc után minden embernek van némileg rossz szájízé, de a következő futamnál már nem gondolok rá, legalább is tudatosan.
2015. febr. 3. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"legbent forrongok"


Ezzel a te esetedben az a baj, hogy ez a "legbent" irányít olyan dolgokat, mint a kitágult pupilla, orrlyuk, erőltetett nyugalmat leleplező mozdulatok, verejtékezés, pulzus, lélegzés szám, milliméteres mozdulatok, amiket valóban nyugodtan nem csinálsz.


A kutyákat pedig pont azért a tulajdonságaikért alkalmazzák a gyógyászatban, mert ilyen jelek alapján pl hamarabb kiszúrnak egy kezdődő epilepsziás rohamot, mint maga a beteg, és figyelmezteti őt.

A vércukorszint leesését képesek biztonsággal megállapítani.


Na most képzeld magad a helyébe. Egy idegen világban vagy , ahol intelligensebb lények megtanítanak kommunikálni magukkal. Nehézkes, évekig tanulod, de mivel teljesen embertelen, mert az ő agyukra van tervezve, nem válik olyan szorosan a részeddé.

És egyszer csak valaki megszólalna magyarul.

Persze, hogy arra reagálnál jobban.

A kutyáknak ez az alapvető kommunikációjuk, a legapróbb jelekből kiolvassák a másik lelkiállapotát, egészségi állapotát, ilyesmi.

Persze, hogy ha a falkavezéren észrevesz valami változást, reagál rá, és felülírja az általad adott parancsokat, ami neki egy másodlagos kommunikáció.

2015. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát akkor valószínűleg ez lesz, erőltetett nyugalom. Na utána járok, hogy tudnék ezzel kezdeni valamit. Mert a kutyának sem jó így, nekem meg végképp nem.


Hááát nagyon hálás vagyok neked a segítségért! Tippelve a 78%-ból, az első választ kivéve, mindent te írtál! :)

2015. febr. 3. 20:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed,égeted magad,talán még is van benned némi drukk,meg teljesítmény vágy.lehet nem kellene elnyomnod magadban,hanem úgy odamenni,hogy te igen is győzni akarsz,hiszen egy verseny pontosan erről szól.
2015. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!