Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afrikai oroszlánkutya, vagy...

Afrikai oroszlánkutya, vagy Dobermann? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem első kutya lenne, de ilyen fajtákból egy sem. Azt illik tudni, hogy házban lenne tartva, persze van nagy kert is, de ilyen "házi" kutyát szeretnék, aki itt van velem a szobába. Tudnék vele foglalkozni, suliba járni. Melyik kutya az amelyiknek kisebb a mozgásigénye, ill. tényleg őrző-védő fajta? Mindkettőről olvastam, hogy jó, de tapasztalatok alapján?! Köszi előre is !



2015. febr. 4. 12:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%
Egyik se az éhes cigány a legjobb választás XD.(De viccet félretéve az afrikai oroszlánkutya sokkal "háziasabb" mint a dobberman).
2015. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobermanjaim voltak. Ez a fajta érzékeny idegrendszerű, intelligens, mozgékony, tanulékony és gazdájához erősen kötődő kutya. Csak lakásban tartható, nem csak rövid szőre, hanem a gazdájához, családhoz való erős kötődése miatt is!

Nagyon fontos nála kicsi korától a következetes nevelés, valamint a szocializáció, azaz, hogy már 2-3 hónapos korától (ahogy az oltásai miatt már lehet) rendszeresen legyen hordva emberek és kutyák közé. Mindenképpen javasolt kutyaiskolába járni vele, először persze csak ún. "kutyaoviba", aztán kezdődhet az alap engedelmesség és öv. Jó őrzővédő fajta, képzéssel természetesen.

Olyan iskolát keress, ahol értenek a munkakutyákhoz, mivel a dobi az.

Nagy hangsúlyt kell fektetni a megbízható behívás megtanítására, szintén fiatal kortól.

Sok időt tölts vele, lehetőleg vidd magaddal, ahova csak lehet, következetesen, de higgadtan neveld.

Fontos az is, hogy olyan kennelből válassz kutyát, ahol a szülők tenyészszemlések, jó idegrendszerűek, és a kölykök is születésüktől fogva jól szocializálódnak!

Az afrikai oroszlánkutyáról nem tudok nyilatkozni.

2015. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Mind a kettő kissé morcos fajta. A rodi vadászkutya, a doberman vérbeli őrző-védő személyvédő. Nekem egyikkel sincsenek jó tapasztalataim, ingerlékenyek más kutyákkal szemben.
2015. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

'ingerlékenyek más kutyákkal szemben'


Szerintem nem más kutyának, hanem magának akarja venni a kérdező...:D

Mindkettő nagy mozgásigényű, talán a rodéziai mozgásigénye még nagyobb, mint a dobié. Sajátként egyiket sem tartottam, de azt tudom, hogy egyik sem könnyű eset, sokat szenvednek vele a kevésbé határozott gazdák.

2015. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Igen, magának, de pl. lehet hogy van kutyás ismerőse, ismerősei, akivel együtt akar menni vagy ő maga akar 2 kutyát és ez a két fajta nem éppen barátkozós. Ezért írtam.
2015. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És az miért baj, hogy nem barátkozós? Szerintem bőven elég egy kutyától, hogy ok nélkül ne legyen agresszív más kutyákkal, legyen az falkatag vagy idegen kutya, magasabb szinten már az is elvárás lehet, hogy ha őt támadják, ne támadjon vissza, hanem várja meg, hogy a gazda intézkedjen. Ha meg barátkozós kutyát akar, vegyen golden retrievert, de a kérdezőnek a kérdés alapján nem a fajták barátkozóssága az elsődleges szempont.
2015. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám dobival is, ridgebackkal is játszott már hatalmasakat, így ezt nem mondanám, hogy nem jönnek ki jól a kutyákkal.

A rhodinak nagyobb a mozgásigénye, és komoly öv kutyának őszintén szólva én el se tudom képzelni. Persze alap szinten gyakorlatilag bármilyen kutyával lehet öv-zni, de őket nem erre találták ki, nem is használták erre igazából.

2015. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Kispalika. Na pont ez az, hogy ennél a két fajtánál ezt láttam eddig, hogy ingerlékenyek és nem nagyon tűrnek meg más kutyát maguk mellett. Persze ebben a gazdáknak is nagy szerepük volt. Ez az én tapasztalatom ezen fajtákkal.
2015. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem tűr meg más kutyát maga mellett, kivéve a saját otthoni falkáját, ha van neki. nincs ezzel semmi probléma. vannak olyan fajták, amelyek nem a ligeti bandázásra lettek kitenyésztve. mondjuk ha a felnőtt dobermann kanom boldogan játszana más felnőtt kanokkal, akkor nem is kéne!!!! A Dobermann imád a gazda fenekében lenni, A Ridgeback-et nem ismerem, de akinek van, azok mind áradoznak róla.
2015. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

E kettő kutya között szeretnék dönteni, és igen első szempont az ÖV. lenne, mint személy, mint terület. Egyik válaszoló írta, hogy az Oroszlán nagyobb mozgásigényű, ez lehet, elvileg ezt a fajta kutyát is használták ÖV.-re, azt olvastam valahol. Nem a barátkozós kutya kell nekem, aki mindenkit szeret, bár igen, a gazdi nagy szerepet játszik, hogy milyen lesz a kutya, ezzel tisztában vagyok. Én benti kutyának szeretném, legalábbis este mindenképpen. Várok még tapasztalatokat a fajtákról. Köszönöm!

2015. febr. 5. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!