Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bichon...

Mi a véleményetek a Bichon Havanese, Husky és a Német juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Esetleg akinek van, az mondana róla pár szót? Utánanéztem a neten, de kíváncsi vagyok az itteniek véleményére is :) Szerintetek meglenne ez a 3 kutyafajta együtt? Az udvarban lenne mondjuk a Husky és a Német juhász, a Bichon Havanese meg házban :)

2015. febr. 4. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerre egy kutyával kezdj! A német juhász komoly szellemi munkát igényel, kutyasulit, stb. A huskynak pedig rengeteg mozgásra van szüksége. 3 kutya 3x annyi idő! Így ha csak nincs napi 5-6-7 szabad órád és jó sok pénzed a kutyasulira, ellátásukra, orvosi kezelésükre és persze a vételárakra, egyenlőre csak egy kutyában gondolkozz.
2015. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!:) Hat nem tudom, hogy meglennenek-e egyutt, mert ez kutyankent valtozo. Egyebkent a nemetjuhaszrol tudok velemenyt mondani. Nagyon aranyos, az enyem hazorzo tipus. Huseges, nagyon szereti a gyerekeket, es konnyen nevelhet/tanithato. Ez az egyik kedvenc kutyafajtam. A masik a labrador retriever.:)) Szep napot!
2015. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is a Németjuhász a kedvenc kutyafajtám! :) A felsoroltak közül csak Huskym nem volt még, és a Németjuhászon és a Bichon Havanesen azt tapasztaltam, hogy jól megvannak. Vagyis mikor nekem voltak, imádták egymást :) De mostanra mindkettő elment sajnos és nagy az üresség a házban.
2015. febr. 4. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is a kérdésed pontosan?

Elméleti csak a kérdésed, egyenként érdekelnek, vagy ezeket a fajtákat szeretnéd egyszerre tartani, esetleg a három közül van már valamelyik?


Egyébként – az én véleményem és tapasztalatom szerint – fajta független az, hogy egy kutya jól kijön e egy másikkal vagy sem, mindez szoktatás, szocializáció kérdése.

Az általad kiválasztott kutyák merőben eltérőek a tulajdonságaikat illetően, de ettől függetlenül, vagy pont ezért, ha jól szocializált kutyák akkor gond nélkül, sőt jól megvannak egymás mellett.

2015. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eloszor is, mind a harom kutya, szoval akadalya nincs annak, hogy kijojjenek, csak a te nevelesedtol fugg. Viszont egyszerre a harom nagyon nagy munka, ugyanis mindharom mas tipusu foglalkozast igenyel. Eloszor is, a nemetjuhaszt szellemileg erosen le kell farasztani, ez napi minimum 2 ora. Aztan ott a husky, akit az engedelmessegi feladatok meg a trukktanulas nem igazan kot le, neki futnia kell sok-sok kilometert, ez ujabb 2 ora. Aztan ott a bichon, aki lakaskutyakent napi 3-5 alkalommal igenyel minimum fel oras setat, plusz emellett is igenyli a tarsasagot. Tehat csak akkor vallald ve, ha van minimum 6napi orad a kutyakra es rengeteg tapasztalatod es tudasod. Roviden: tegyel le rola.
2015. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Havanese-m van. Ritka jó fej kutyák, nem lehet nem szeretni őket, de benti kutya lévén (és mivel a méretüktől függetlenül igenis kell nekik a mozgás) naponta legalább 3 eü. és 1-2 hosszabb (egy-másfél órás) séta kell nekik, ami nem csak pórázos körbe-körbe mászkálás, hanem elengedős, játszós, haverkodós séta.

Nagyon gyorsan és könnyen tanulnak (az enyém jelenleg kb. 40 különböző trükköt tud, aminek a nagy részét max egy nap alatt tanultuk meg).

A szőrük nagyon sok és rendszeres ápolást igényel, naponta legalább egyszer alaposan ki kell fésülni, kb. 2 havonta pedig kutyakozmetikus.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A husky nagyon enm való kertkutyának. Iszonyúan társas lény, nagyon igényli a gazdi közelségét, kínzás kertben tartani.
2015. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!