Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász, Rottweiler...

Kaukázusi juhász, Rottweiler vagy más fajta?

Figyelt kérdés
Egy kis üzem őrzésére (Persze kamera,riasztó mellé) szeretnék egy kutyát,mivel otthon sajnos nem tarthatnék nagytestüt így kettő legyet ütnék egy csapásra. A telek 2000 négyzetméter a kutya mindig szabadonlenne. kutyaovi,kutyaiskolav majd öv. volt már nagytestü kutya a családban nem lennénk tapasztalatlanok és csak is neves kennelből jo idegrendszerű kutyát szeretnénk. Ti milyen fajtákat ajánlanátok és adott kutyafajtárol vélemény es tapasztalat is érdekelne. A Káj és a Kau legfőképpen vagy a Rottweiler.(de ő nem bírja úgy a hideget)

2015. febr. 4. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a rotit nem javaslom, mivel nagy szükségük van arra, hogy mindig (amikor csak lehet) a gazda/család közelében legyenek. Nem tenném ki semmilyen telephelyre, még akkor sem, ha naponta járnál ki foglalkozni vele.


Akkor már inkább a kau, esetleg egy KÁJ, ezeknek elég annyi foglalkozás, amennyit leírsz, suliba velük is lehet járni, őv-re meg sok értelme nincs, mert egy normális helyről származó kutya magától is tudja a dolgát, megvannak a megfelelő ösztönei.

2015. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
komondor, kuvasz, talán a kuvasz még hatásosabb házörző , és tökéletesen erre az időjárási viszonyokra lettek kialakítva
2015. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Telepőrzésre pásztorkutya (kau, káj, komondor, kuvasz...), de lehetőleg legalább kettő kutya.


Viszont őv-re ne járj velük, mert csak elrontják őket.

2015. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A Rottweilernek miert kell folyton a gazdájával lennie? Elfelejtettem mondani,hogy Reggel 4tol 15ig lenne mindig ott ember 5 fő dolgozik ott.
2015. febr. 4. 17:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyről is nyugodtan örökbefogadhatnál. Vannak "problémásabb" kutyák akikkel - mivelhogy tapasztalt vagy - kialakíthatnál jó viszonyt, és remek kutya-gazda párost alkothatnátok, és egy "reménytelen" kutyusnak adhatnál új esélyt.
2015. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De egyébként a többi ember foglalkozna is vele, vagy csak ott lennének?
2015. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én,édesapám és a keresztapám foglalkoznánk is vele. menhelyi kutyával rosszak az emlékeim.
2015. febr. 4. 18:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a roti "olyan" kutya, aki nagyon igényli a gazda/család közelségét. Nem mondom, hogy lehetetlen így tartani, ahogy te akarod, de vannak arra alkalmasabb fajták is, ahogy azt többen le is írták/írtuk. A roti nem telepőrzésre való, hanem családba! Az enyém már sokszor akkor is "sír", ha kiteszem az udvarra :)
2015. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ödi2 ***** válasza:

Amit leírtál,h mit és mennyit tudnátok foglalkozni a kutyával,az remek lenne.

Én pásztorkutyát ajánlanék,őv képzés nélkül,ha jó a vérvonal,akkor felesleges. Mindenképp szerezz mellé,akár egy keverék kutyát,legjobb egy kistestű,foxi jellegű és habitusú lenne. Összeszoktatva nagyon hatékonyan eltudják látni a feladatot.

2015. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze inkább én foglalkoznék vele:)
2015. febr. 4. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!