Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről szeretnék...

Ha menhelyről szeretnék örökbefogadni egy Staffi fajtájú "harci, , kutyát, akkor mit ellenőriznek?

Figyelt kérdés

azért tettem idézőjelbe mert az én szememben ők nem harci kutyák. Gondolom kijönnek hozzánk és ellenőrzik a körülményeket. De pontosan mit?

gondolom ha azt mondom lakásban szeretném tartani azt nem fogják engedni. De mivel nincs nálunk kerítés ezért nemtudom. Viszont minden nap járok edzeni futni... és meglenne a testmozgás a kutyusnak is :) minden álmom egy Staffi de nem akarok tenyésztőtől venni mert van aki csak úgy odaadja ellenőrzés nélkül. de akkor is inkább adok a menhelynek 80-e ft ot. mert inkább megmentek egy gyönyörű kutyát



2015. febr. 5. 04:07
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Fatatiszta staffot nem nfogsz menhelyen találni, egyrészt mert divatkuty-tehát elviszik- másészt mert pénzben komol értéke van és inkább eladják az emberek, mint kidobják.

Másrészt kétféle menhely van, azegyik a megélhetési, ahol az állat ugyanúgy pénzforrás (adománygűjtés, támogatások stb. ) ott pont ugyanúgy nem törődnek vala, hogy azáltalad említet tenyésztő. a másik lehetőség, hogy tényleg ellenőrzik a gazdát, ne ott megjól eltalltad, hogynemfogják neked odaadni, mert bemondod, hogy "minden nap futok". Az nekik nem elég.

Szóval eddig a terved bukott ügy ebben a formában.

2015. febr. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogsz kapni. Szokott menhelyen lenni ilyen típusú keverék. Általában oltások, chip, ivartalanítás árát kérik el. Nem hiszem hogy gond lenne a házban tartás, elvégre rövid szőrű fajta, nem érzi magát olyan jól télen a kertben. Az is jó, ha tudod vinni futni.

Ellenőrzésképp max azt nézik, hogy nem putriban élsz, meg egyszer-kétszer kijönnek megnézni, hogy normálisan van-e tartva a kutya (eszik, tiszta, nincs láncon).

2015. febr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem is kapni fogsz, a lakásban tartás nem ördögtől való dolog a menhelyen sem, mindenhol azt olvasom, hogy kinti-benti tartásra adják a kutyát. és ezer stafi keverék van minden menhelyen. :)

az ellenőrzés nem durva, és igen, bemondásos alapon működik. kimenni ellenőrizni max azt fogják, hogy milyen helyen élsz, boldog-e a kutya, jól van-e tartva, ha volt ivartalanítási kötelezettség, akkor ivartalanítottad-e, ilyenek.

2015. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt fajtatisztát nem fogsz találni, max. keveréket.

Másrészt egyik menhelynek sincs kapacitása minden örökbefogadóhoz kimászkálni, szóval maximum megkérdezik, hogy mik a körülmények.

Harmadrészt nagyon szeretik, ha lakásban van a kutya, mert főleg egy rövidszőrű embercentrikus kutya, nincs ezzel semmi gond.

Plusz a legtöbb menhelyen sajnos leszarják, hogy passzol-e hozzád az adott kutya, kiadják, aztán lesz ami lesz.


Érdemesebb talán fajtamentőknél próbálkozni, ők erre jobban odafigyelnek, és kisebb eséllyel fognak neked olyan kutyát adni, amire nem vagy felkészülve. Meg náluk eleve családban vannak a kutyák, jobban ismerik őket, mint a menhelyeken.

2015. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Neten keresgélj, vannak kifejezetten olyan menhelyek ahol staffik vannak.
2015. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentésnél érdeklődj.

Egyébkent van olyan menhely, ahol nagyon alaposan utánad néznek, teszteket kell írni, motivációs levelet....komolyabb vizsgálatok vannak, mint gyerek örökbefogadásnál.

Szomszédék pont kifogtak egy ilyen helyet, meg is lett a kutyájuk, jártak ki ismerkedni, stb.

2015. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az adott menhelynek ki van tėve a honlapjára az örökbefogadás feltétele.lakásba is adnak ilyen kutyát,ha biztosítani tudod az igėnyit.Amúgy rengeteg ilyen fajtajellegű kutya van már menhelyeken gyepiken és nem kapkodnak értük / különösen ha van ivartalanítási kötelezettség /szóval egy lelkes,sportos gazdijelöltnek mindig örülnek,de ha szigorúbbak lehet számítani környezet tanulmányra,ivartalanítási kötelezettsėgre,na meg mindezek szerződésben rögzítésėre.
2015. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
54%
Az amerikai staffordshire terrier ne zavarjon de nem harci kutya ...
2015. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem a menhelyel és azt mondták tarthatom lakásban. Szombaton kell menjek ismerkedni a kutyussal. Kijönnek megnézni hogy élek. Ezzel nem lesz probléma. Viszont figyelmeztettek hogy Emír akit kinéztem magamnak hiperaktív ezért az a beceneve hogy zsivány :) és szeret rendezkedni de nálam ez sem probléma szeretem ha van kihívás :) 19 éves vagyok kedves utolsó válaszoló.. köszönöm szépen hogy ilyen degradáló módon tudtál választ adni... a többieknek köszönöm
2015. febr. 6. 00:05
 10/10 anonim válasza:
Menhelyről van staffi keverékem. Szerintem a menhelyek kifejezetten örülnek ha lakásba viszel kutyát (legalábbis nálunk). De azzal hogy elviszed magaddal futni a kutya mozgása nincs megoldva. Mi naponta 2 órát vagyunk más kutyusokkal akikkel játszani tud. Fontos hogy találkozzon más kutyákkal, mert különben könnyen megbolondul. Azt hogy mit ellenőriznek nem tudom, nálunk annyit kérdeztek csak hogy kinti vagy benti lesz. De nem jöttek ki a házhoz. Sok sikert az örökbefogadáshoz! :)
2015. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!