Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv mindenkinek! Egy labradort...

Üdv mindenkinek! Egy labradort Ózd környezetében hol lehet szerezni?

Figyelt kérdés
Ózdon, Miskolcon vagy valahol a környéken (mondjuk Heves megyében) van-e ilyen kölyök(!) kutyus mondjuk a menhelyeken. Vagy itt az északi részben vannak-e tenyésztők illetve tenyésztőnél nagyjából mennyi az ára egy ilyen kutyusnak? Köszi!

2015. febr. 5. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Labrador az álomfajtád szerintem nem akadály ha az ország másik felében is van a kennel! :) Nem biztos, hogy pont Heves megyében van, de sok jó Labi kennel van, akár még találhatsz is. Nagyjából 100-300 ezer forint között mozog az ára, attól függ, hogy milyen célra vennéd és milyen híres kennelből. 100-120 ezerért már egy tökéletes, egészséges, szűrt felmenőkkel rendelkező, oltott, chippelt, 8 hetes kor után elvihető, prémium táppal etetett, törzskönyves, jó körülmények között tartott kutyust kapsz egy tisztességes tenyésztőtől.

Ha nincs ennyi pénzed egy kutyára, vagy nem akarsz fajtatisztát elég a keverék is akkor fajtamentés, vagy menhely. Labrador keverékből van - sajnos - a legtöbb kölyök is a menhelyen, rengeteg Labi jellegű kutya akad. Semmiképpen ne vegyél az OLX-ről, mert azok selejtek, ideggyenge keverékek. Ne támogasd a szaporítókat! Nagyon fontos, ha a fajtatiszta mellett döntesz, hogy kennelből vedd! Beteges fajta, így nagyon pórul járhatsz, ha nem tk-s a kutya.

Jó tenyésztők: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És még ezen kívül is vannak, de ha beírod a Googlebe, hogy "Labrador Retriever kennel" neked is kidob még.

2015. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Azt hiszem akkor eddig gondolkodtam egy labradoron... Nem is a pénzről van szó mert nyár végéig össze tudok szerencsére annyit szedni de, hogy én súlyos pénzeket adjak ki egy kutyáért? Hát nem... Az meg, hogy az ország másik végéből hozzak az ment nem pálya mert nincs jogsim mást (mondjuk apámat) meg naná, hogy nem fogom megkérni, hogy mondjuk vigyen el... Esetleg még a menhelyen gondolkodtam de korcs nekem nem kell... A szaporítók meg kíméljenek!
2015. febr. 5. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kutya 100 ezertől kezdődik, a Labrador egy "olcsó" fajta amúgy is, mert sajnos nagyon divatos, már-már "tucat". Valóban inkább ne vegyél minthogy szaporítókat támogass, ez a helyes hozzáállás. :) De azt ne feledd, hogy egy egészséges kutya ennél csak drágább lesz! És minden fajta 150 + kb, ha tisztességes helyről veszed!
2015. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a fajtamentésnél vannak néha fajtatiszta kutyák is (amiket tk-val együtt adtak le), de igen ritka. Inkább fajtajellegűek, és idősebbek, kölyköt ritkán találsz...
2015. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

"Nem is a pénzről van szó mert nyár végéig össze tudok szerencsére annyit szedni de, hogy én súlyos pénzeket adjak ki egy kutyáért? Hát nem"

Ez már annyira végtelenül unalmas...

Ne vegyél kutyát b+, mert ha belefutsz egy betegesbe, akkor te kivágod az utcára, mert nem költesz rá "súlyos pénzeket"? Idióta.

2015. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy labrador évente megeszik legalább százezret, ha normális táppal etetik és ez még csak a kaja, elkölt még az ember minimum néhány tízezret állatorvosra meg erre-arra. És a jószág él tizenvalahány évig jó esetben. Kb kétmilliónál járunk. Akkor most komolyan ennyire számít, mennyibe kerül maga az állat?
2015. febr. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!