Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól tanitható a kiskutya?

Gabooc20 kérdése:

Mikortól tanitható a kiskutya?

Figyelt kérdés

#kiskutya #tanitahó
2015. febr. 5. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kölyök magától is folyamatosan tanul, hiszen úgy ismerkedik meg a világgal, a veszélyekkel, a szabályokkal, úgyhogy érdemes ezt úgy irányítani, hogy azt tanulja meg, amit te szeretnél, ne pedig azt, amihez neki van kedve :)

Szóval ahogy hozzád kerül, el kell (nem lehet, hanem kell) kezdeni a tanítását, nevelését: behívás, szabályok felállítása, satöbbi. Nyilván türelmesen, játékosan, ahogy egy kölyöknek jó, de ha kihagyod ezt, mindkettőtöknek nehezebb lesz, amikor egyszercsak hirtelen felállítod a szabályokat, ő meg nem érti, vagy tanítani akarnád, de nem tud és nem is akar koncentrálni. 1-2 perces alapozó gyakorlások (=tanulgatós játék) pont elegek neki eleinte, aztán szép fokozatosan lehet növelni az időt. Túlterhelni nem érdemes, mindig akkor kell abbahagyni, amikor még élvezi (ez a "céltalan" játékra is vonatkozik).

2015. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Alap dolgokra már egész kicsi kortól tanítható, legalábbis én az enyémen ezt tapasztalom. :) 2 hónapos volt amikor hozzám került, szépen lassan megtanultuk hogy a falatokat kézből hogyan fogadjuk el, vagy például azt, hogy hová kell járnia pisilni, illetve a gyere ide vezényszót... ezeket 1 hét alatt megtanulta, de azóta már szépen fejlődünk, már vissza is hozza a labdát ha labdázunk, de azon még dolgozunk, hogy oda is kell adni.. :) Szóval szerintem pontosan úgy kell, és úgy lehet, ahogyan az 1 hozzászóló írta, fokozatosan, játszva.. Az enyém már csak korban kicsi, nagyságra már langaléta, de hiába "kamaszodik", a szabályokat akkor is napról napra fektetjük le, és tágítjuk lassacskán, hogy megszokja a dolgokat, megtanuljon egyre több és több dolgot. :)
2015. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, szükgségem van rá, mert alapból nagyon makacs a kutyám én meg türelmetlen és sokszor úgy gondolom ez a kutya tanithatatlan, és belefáradok. És lényegében kezdő vagyok, szeretnék egy jó, értelmes, okos kutyát, csak nem tudom, hogyan is csináljam.. nem akarom elszúrni.
2015. febr. 5. 11:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Kutyafajtától is függ, hogy mennyire kezes a kutya, mennyire gyorsan tanítható. Ha a kutya túl kicsi, akkor még túl játékos, még várni kell vele a komoly taníttatással.
2015. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szívesen, nincs mit! Nekem is az első olyan kutyám, akit pici kora óta nevelek. Az előző kutyusaim mind örökbe fogadott, vagy pedig befogadott kutyusok voltak.


Átérzem a helyzeted, az én kutyám is inkább illene öszvérnek, mint kutyának... :D Roppant makacs, önfejű és feszegeti a határokat. Szinte azt látom sokszor hogy olyan kb mint a dackorszakban lévő gyerek, hogy mondok neki valamit, és azt üzeni a szemével hogy :már csak azért sem lesz úgy... De anno pont itt az oldalon tanácsolták nekem hozzáértők, hogy ez egy türelemjáték, és sok időbe telik, de megéri. Igazuk lett, mert ez tényleg így működik. Kitartást kívánok hozzá! :)

2015. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kutya sharp és corso keverék. Elél ütős kis kutya, agressziv is. Utólsó, örvendek, hogy vannak még rajtam kivül ezzel az érzéssel. :) A kutyán látszik, hogy okos, tanul is hamar csak épp csinálni nem akarja amit mondok, ha neki épp nincs kedve hozzá. :p
2015. febr. 5. 11:25
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
A kutyát, ha nem teljes kiképzésre tanítjuk (ezt egyébként érdemes szakemberre bízni), akkor csak a legszükségesebb parancsszavakat kell megtanítani, felesleges kínozni különféle betanítással. A legfontosabb, hogy álljon meg egyhelyben (ülve vagy állva, mindegy). Állj, vagy maradsz, gyere ide, nem ugrálsz idegenekre, nem harapdálsz, és hasonlók.
2015. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A miénk 2-3 hónaposan tanulta meg a pacsit. Úgy gondoltam akkor, hogy korai még neki ilyeneket tanítani, de szerintem jó, hogy olyan korán megtanulta. Mindig jutalmaztuk, ha valamit jól csinál. Ha valamit szeretne pacsit szokott adni. :) Voltak dolgok, amiket sokára tanult meg - fél-egy éves korára, amikor már nem volt olyan kis csibész. Egyre kezesebb.

Volt olyan kutyánk, amelyiknek egyszer-kétszer elmondtuk a dolgot és onnantól kezdve úgy csinálta, a mostaninak sokszor kell elmondani (jóval önfejűbb), de nagyon értelmes, mindenre rá lehet szoktatni.

Ha úgy érzed nehezen boldogulsz vele, vidd el kutyaiskolába.

2015. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hm... így már nem csodálom hogy azt érzed nem bírsz el vele. Az enyém boxer, ráadásul kan.. Simulékony, de benne is megvan a harci kutya ösztön, sokszor próbálkozik felül kerekedni a gazdán.

Például sétálásnál, vagy játék közben érezni ezt, amikor elfeledkezik magáról, és ő akar lenni a főnök. De lassan és biztosan megtanuljuk szépen azt is. Például már azt nagyon szépen megtanulta, hogy ha megállunk az út szélén, vagy valahol, akkor egy helyben szépen meg kell állni. Egyedül a séta tempójával vannak még gondok, de úgy érzem 4,5 hónaposan már elég szép eredményt értünk el így is, hogy egyáltalán rángatás nélkül szépen lehet sétáltatni. :) Azt hiszem jellemüket tekintve a kutyusaink nagyon hasonlóak lehetnek... :D


5-ös voltam. :)

2015. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekünk most a harapdálás a legnagyobb gond, valószinű azért mert bújnak a fogai, meglehet ez az oka annak, hogy sokszor agressziv, mert fáj neki.
2015. febr. 5. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!