Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehetnénk agilityra?

Mehetnénk agilityra?

Figyelt kérdés
Most kaptunk egy kiskuytát, aki keverék, agyis whippet biztos van benne valami jagdterrier esetleg tacskó lehet benne. Mindegy, nem ez a lényeg, hanem észrevettem milyen nagyokat ugrik kb 1.5 métert, átugrik az asztalon, a kanapén, és nagyon ügyes, ki-be kúszik mindenen. Igaz mégcsak 6 hónapos, nem figyel nagyon ha valamit tqanítani akarok neki, de ha lefárasztom, nagyon könnyen tanul. De eég fáraszthatatlan. Szerintetek vihetem majd agility versenyekre? Azt mndták keverék, törzskönyv nélküli is mehet!Hogyan tanítsam őt be jól?

2015. febr. 6. 11:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Mikor kezdjem el kiképezni? Slit tudtok ajánlani pest/dunakeszi közelében (göd vác)
2015. febr. 6. 11:16
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és mennyi időt igényel? én nem akarom annyira verseny szerűen, csak hobbi szintetn, mert nagyin prörög ez a kicsi. 2 másik kutyánk van, és RENGETEG állatunk! Nem is lenne sok időnk.
2015. febr. 6. 11:35
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Vácon (Kutyaduma) és Dunakeszin (DogFit) is van agility, valamint Pomázon (AgiliyZz). Hogy miket csinálhatsz vele már most azt az oktató elmondja. Annyi biztos h kezdj el rágyúrni a kézbentarthatóságra és a koncentrációra, mert egy túlpörgött kutyával nem lehet agilityzni. Kezdjetek el klikkerezni.
2015. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :). Igen, klikkerezünk. Még nem tudok sok mindent az agilityről, azt igen hogy a kutyim valszeg a maxi-ba tartozik majd, meg a pályát de a szabályokat, tanulási módszereket nem.

Tudom hogy alkalmazkodni a kell a kutyákhoz és fegyelezettnek kell lennie, de a pályán mennie kell mint az atom.:)

2015. febr. 6. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Én erősen ajánlom, hogy ha el akarsz kezdeni agilityzni, akkor hamar szűresd le a kutyádat dp-re! Pláne, hogy keverék kutyád van. Ha beteg, hihetetlenül gyorsan leromlik az állapota az agilitytől!

Majd az oktató elmondja, hogy mit csináljatok, de nem ugrasd othon a kutyádat, főleg ne ekkorákat!

Versenyezni bármilyen egészséges kutyával lehet, igen, még világbajnokság is van, ahol keverékek is részt vehetnek. Egyébként ha whippet-jadg keverék kutya, akkor valószínűleg midi lesz, de az csak jó, a borderek mellett egy kutya sem rúghat labdába.

2015. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nem én ugratom, ő ugrik önszántából 1.5 méterek :/ Ezért is akarom megmozgatni, nem akarm hogy megsérüljön, és ez a sport nekem is tetszik.
2015. febr. 6. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!