Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Szökik a kutyánk?

Mit csináljak? Szökik a kutyánk?

Figyelt kérdés

Teljesen új jelenség. Eddig nem volt ilyen probléma. Reggel ki engedem, hogy elvégezze a dolgát, amíg jelen vagyok csak vakaródzik, úgy csinál, mint aki hű de nagyon keresi a helyet a dolga elvégzéséhez. Közben hallom, hogy a kisfiaim ébredeznek, gyorsan beszaladok, hogy megnézzem őket, ez kb 2 másodperc. És a kutya már nincs sehol. Nem használ, büntetés, a szidás, semmi. Újból és újból megcsinálja.

Azt is tudom, hogy két kutyához szökik, akiket a gazdái kizárnak az utcára egész napra.

Ma pl, itt hagytam bezárva gyerekeket, hogy elmenjek megkeresni. Meg is találtam a főúton, hívtam, rámnézett és elfutott tőlem.

Egy éves kutya. Rendesen foglalkozunk vele. Naponta több órát játszunk, sétálunk vele. Most már teljesen tanácstalan vagyok.


2015. febr. 6. 15:27
1 2
 1/12 bollocks ***** válasza:
Ivartalanítás? Szocializáció más kutyákkal?
2015. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

" itt hagytam bezárva gyerekeket"

Te nem vagy normális!!!

Mást nem írok, ekkora hülyét! :(


Majd biztos írnak neked okosakat is, de ezen marhára kiakadtam.

2015. febr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért ne hülyézz le légyszíves. Okos gyerekeim vannak és nem a világ végére mentem. Lakóparkban élünk, biztonsági szolgálattal. Idegen ide nem jöhet be.
2015. febr. 6. 15:52
 4/12 A kérdező kommentje:

És miért akadtál ki, valami magyarázat? Esetleg....



Le merem fogadni, ha azt írtam volna, hogy "szar...m le kutyát, ha elveszik, hát elveszik, vagy ha vemhesen tér haza, majd túladok a kutyákon.

Én lennék a legutolsó szemétláda, aki nem képes felelősen vigyázni a kutyára. Stb stb.

2015. febr. 6. 15:55
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, akkor is egy utolsó szemétláda lennél, ha szarnál a kutyára, mert minek az ilyennek kutya.

De az, hogy a gyerekeid bezárod...

Lehet, hogy okosak, de attól kigyulladhat a lakás, téged meg elüthet az autó.

Nem csak felelős állattartás, de felelős gyerekvállalás is létezik.

Illő lenne mindkettőről elgondolkodni, ha kutyád és gyereked is van.

2015. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Te azt gondolod, hogy milyen hosszú időre itt hagytam a gyerekeket hangsúlyozom.


LAKÓPARKBAN LAKUNK. NEM MAGYARORSZÁGI VISZONYLATBAN.

2015. febr. 6. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van?
2015. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint még sem foglalkozol a kutyával megfelelően. A kötődése sem jó, nem is mozoghat eleget, ha szökik, és nevelve sincs rendesen. Persze, az ivartalanítás sokat segít, de attól még kell a nevelés! Keress fel egy kutyasulit, mert ezek szerint egyedül nem tudod ezt a problémát megoldani.
2015. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen felesleges (mellékesen bunkóság) lehülyézni valakit, aki nem megfelelően tájékozott!


Kedves kérdező!

A kutya " mozgatása" mit foglal magában?

El tudom képzelni hogy gyerekek mellett sok a kutya, de hát ugye az is egy "gyerek"..

Ugyanannyi foglalkozást ( ha nem többet) igényel, mint egy gyermek. A szocializáció hiánya, a nem megfelelő mennyiségű mozgás illetve a fegyelem hiánya , mind-mind okozhatják ezt a gondot.

Kemény kézzel kell fogni és ami a legfontosabb: le kell foglalni a kutyát szellemileg is! A fizikai aktivitás csak egy dolog, viszont akár hiszik akár nem ( sokan nem is tudják) minden kutyának megvan a maga feladata.

Nem kell ahhoz kutyaiskola, hogy az általam vállalt kutyát megneveljem. Ahhoz akarat, óriási nagy türelem, és következetesség kell!

Sok sikert ! :)

2015. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszoló, te legalább normális választ adtál. De találtam egy nagyon szuper kutyás csoportot, akik nagyon sokat segítettek a tanácsaikkal :)

Az a válaszoló, aki pedig ismeretlenül lehülyézett, biztosan a világ legtökéletesebb kutyatartója, ha van neki egyáltalán, a gyerekről nem is beszélve. De ez az Ő szegénységi bizonyítványa, ha csak ilyen szavakkal tud illetni másokat.

2015. febr. 7. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!