Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az extra mini yorkie lehet,...

Az extra mini yorkie lehet, hogy igazából csivava keverék?

Figyelt kérdés
Az előbb vittem le a kutyám, beszállt hozzám egy pali egy nagyon nagyon pici remegős yorkival. Az jutott eszembe róla, hogy olyan csivavás beállása meg alkata van, értitek az a begörbülős, homorítós. Aztán a fejébe is beleláttam a csivavát, most csak én képzelem be, vagy lehet hogy ami ennyire mini yorki, azt csivavával keverik, hogy ekkora legyen? Na de akkor az alakja, meg hát a kutya is csivavás lesz, nem csak a mérete! Ez miért jó? És elképzelhető, hogy így van ahogy mondom?

2015. febr. 6. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Mini meg extra mini yorkie NEM létezik! Ezt a megnevezést a szaporítók használják, hogy még kelendőbb legyen a kutya. És igen, simán keresztezhették is.
2015. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
A mini azt jelenti, hogy nem megfelelően fejlett, hibás egyed, a beltenyésztés vagy a gyengébb, betegesebb egyedek szaporításának eredménye. Pont emiatt a kölyköknek nincs is hosszú, egészséges élete! Az extra minit pedig kitalálhatod, hogy ezek után milyen is lehet...
2015. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, az a kutya valóban keverék volt.

A "mini" yorki úgy lesz, hogy a legkisebb kutyát pároztatják egy másik legkisebb kutyával. ha ezt sokáig folytatják, egyre kisebb egyedek születnek sajnos.

2015. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Yorkshire terrier csak egy méretben van, ez pedig a 3 kilós méret. Ami ennél nagyobb vagy kisebb az "hibás" egyednek számít. A szaporítók, kereskedők hirdetik csak ezt a mini meg extra mini hülyeséget, hogy könnyebben el tudják adni a kutyákat. És igen, simán keresztezhetik csivavákkal a kutyákat, csak azért hogy kisebbek legyenek, "a leendő gazdit úgyis csak az érdekli hogy kicsi legyen, nem számít ha keveréket vesz 50 ezer forintért meg tiszta fertő lesz a kutya a betegségektől" alapon. És sajnos sokan tényleg így vesznek kutyát... :(
2015. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, akkor már értem, miért élnek ezek az "extra mini yorkik" kb. 2 évet...
2015. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szomorú, mert minden kutya akivel együtt liftezünk összeszagol az enyémmel, ez meg gubbasztott és remegett a sarokban, és mondom, olyan pici volt hogy asszem nem is láttam még ilyen pici yorkit, hát nem tudom mi örömet lel ez a kutya az életben, meg a gazdik is benne, hogy csak remeg és néz maga elé, nem tűnt túl vidámnak...
2015. febr. 6. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Őket nem érdekli, hogy vidám-e a kutya vagy sem, egészséges-e vagy már kezdenek kijönni rajta az epilepsziás rohamok és remeg mint a kocsonya, csak az hogy kicsi legyen... Divatkellék.
2015. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek van egy 1.2 kg-os yorkija, és nagyon formás, vagány ebezet. Tenyésztőnél született, egészségesek a szülők, de ő valamiért pici maradt. A tenyésztő az állatorvossal úgy döntött, amikor 10 hónapos volt a kutya, hogy ivartalanítják (szuka kutyus) Bár a súlya miatt eléggé tartottak a műtéttől, hála Istennek azóta is jól van, most lesz 8 éves.

A tenyésztő nem merte ivarosan odaadni senkinek, nem akarta megkockáztatni, hogy valami eszement kezébe kerül, aki bepároztatja.


Sajnos sok yorki van, aki nagyon kicsi, de ez az emberek ostobasága, mert egyre kisebbre, és kisebbre akarják tenyészteni, hogy aztán "extra miniként" eladhassák. Ehhez nem kell, hogy csivavával keveredjen.

2015. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kutyakozmetikába úgy jelentettek be egy kutyát mini yorki,megjött, a szőre színe,hosszúsága tiszta yorki,de csivava méret és a feje is olyan alma formájú volt,mint a csiviké.Oktatóm szerint ezt tuti yorki és csivava keverék csak mini yorkinak adták el,hogy megvegyék.
2015. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem Yorki és csivava keverékem van pont, 3 kiló a kutyus de nekem nem tűnik nagyon picinek! Ezt a kutyust szerintem nem tenyésztették hanem így sikerült :)
2016. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!