Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pomeraniai torpespitz aljszorz...

H.kira kérdése:

Pomeraniai torpespitz aljszorzet Gubanc?

Figyelt kérdés
Nekem is pomeraniaim van (torzskonyvezett!!megbizhato forrasbol) Tisztaban vagyok vele h nem szabad megnyirni..ezert nem merem kozmetikaba vinni EZ ÜGYBEN felek h belevagnanak a szorebe mivel nem igazan ismerik ezt a ritka fajt..sajnos a fule mogott ahogy vakarozik nagyon becsomosodott az aljszore..probaltam nercolajos sprayvel bonfofesuvel de nem sikerul kigobozni de olloval nem merek bele vagni..valakinek valami otlet esetleg??elore is koszonom
2015. febr. 7. 05:35
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

A "nem szabad nyírni a szőrét", meg a "levágom az elrasztásodott részeket, hogy ne rohadjon be" tökre megfér ám egymás mellett :) Nem fog meghalni a kutya, ha belevágnak a szőrébe egy fél négyzetcentiméteres helyen, nem rohad le a szőre a többi részéről, és amúgy oda is vissza fog nőni, ahonnan levágod.

Az egészet meg elkerülhetted volna azzal, ha rendszeresen és alaposan átfésülöd, ahogy az ilyen szőrű fajtákat kell. És/vagy keresel egy megbízható kozmetikust, aki csak azt csinálja, amiért fizetsz neki (szerintem annyira nem bonyolult feladat), és hozzá hordod rendszeresen.

2015. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Miért ne lenne szabad megnyírni? Szerinted hogy érzik magukat nyáron abban a dús szőrzetben? A legtöbb kozmetikus érti a dolgát, érdeklődj másoktól, kit ajánlanak.
2015. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Attól,mert ritka fajta ismerik a kozmetikusok,mivel a fajtákat is meg kell tanulni!!


Amúgy mivel tisztában vagy azzal,hogy a kutyádat fésülni kell,rá kéne állnod.

Ha annyira össze állt azt bizony le kell vágni.Viszont ezek szerint nem sokat van fésülve,mert ha már olyan csomó keletkezett amit sehogy nem tudsz kibontani az nem az egyik napról a másikra lett olyan :D


Amúgy ollóval megszokták igazítani a pomi szőrét is. Tanuló vagyok egy kozmiba és van egy pomi vendég is:)

2015. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget jarunk kozmetikabs csak furdeni meg korom vagas ilyesmikre..fesulni is szoktam heti 1szer de ugylatszik tobbszor kell..nyiratni nem szabad mert tonkre tesszuk vele a huto/futo rendszerèt..ezert nem akartam belevagni feltem h nem no vissza..
2015. febr. 9. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!