Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky vagy nagyobb méretű...

Husky vagy nagyobb méretű kutyust tudnék házban tartani?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát és dolgozom is rajta hogy a szüleim megengedjék.Menhelyről szeretnék befogadni kutyát,mert már volt egy kutya amit örokbe akartam fogadni, de hamarabb elvitték mint én.Nagy lakásunk van es

tobb szintes.Mivel tanulo (13 eves) vagyok napi 1-2 setat csinalnek...

szoval nagyobb testu kutya az szoba johetne?

Es hogy lehetne a szuleimet ravenni?

meg sosem volt kutyam, azt is megirnatok h milyen kutyust javasonlatok?



2015. febr. 7. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban tartva egy-két séta még a pisi-kaki dolgora sem elég, arról nem beszélve, hogy lemozgatásra édeskevés. Egy husky hyperaktív, munkamániás. 2 séta mellett szétszedi a házat.

Ne haragudj, de jelen körülmények között neked nem való kutya.

2015. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
kétlem,hogy nagyobb korában sétáltatni tudnád és a napi 2 sétáról egy idő után elfeledkeznél vagy nem lenne rá időd.
2015. febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lakásban tartott kutyát napi 3x kell sétáltatni! Nem elég nekik kettő, egy meg pláne! Ebből kell két nagyobb séta, ami 1-2 órás, meg egy 15-30 perces. Huskyt semmiképp nem ajánlom, mert nagyon nagy a mozgásigénye. Menhelyen biztos tudnának segíteni.
2015. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy Husky-nak nem elég napi 1-2 séta mert nagyon szeret a szabadban lenni futkozni. Szerintem inkább egy kicsit kisebb kutyád legyen meg olyan ami nem igényel sok sétáltatást.
2015. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor milyen fajta lenne a megfelelő?😦😩😭
2015. febr. 7. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Amíg egy-két sétát akarsz neki biztosítani, addig semmilyen. Fajtatiszta kutya kell, vagy menhelyről akarsz örökbe fogadni? Mert nem egyértelmű.

Ja, ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor készülj rá, hogy csak a vételára 100 ezer forintnál fog kezdődni.

2015. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor megfelelő bármilyen kutya, ha napi 3 sétát tudsz neki biztosítani: reggel egy rövidebbet (fél óra-húsz perc), délután egy hosszabbat (2-3 óra, amiben szabad mozgás, tanítás, más kutyákkal bandázás is benne van) és este későn még egy rövidebbet. Ha ezeket nem tudod biztosítani, akkor semmilyen kutya nem jó sajnos.

Ha a fentieket mégis meg tudod/tudjátok oldani, 10-15 évig minden áldott napon (télen, esőben, nyári szünetben, ha beteg vagy stb.), akkor egy közepes testű, nem túl mozgékony, felnőtt kutyust javaslok menhelyről. Kölyök azért nem jó, mert azt az első hetekben-hónapokban nagyon gyakran le kell vinni, míg tanulja a szobatisztaságot (kb. 2 óránként).

2015. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban akármilyen fajta,méretű,korú kutyát napi 3x minimum le kell vinni sétáltatni!!

Kapaszkodj meg amíg kölyök addig 2-3 óránként!!!


Te egy nagytestűvel nem bírnál el.Amíg kölyök igen,de ahogy nő,kamaszodik tuti nem.Egy példát látva,egy vizslát sétáltatott két lány 13-15 év körüliek lehettek. A két lány fogta a pórázt,de a zebránál majdnem kirántotta őket az útra,mert a másik oldalt ment egy kutya.Egy mellettük álló férfi fogta meg a pórázt,mivel szerintem észre vette,hogy mire a zebráig is elértek a gyerekeket össze vissza rángatta az eb. Szerencse,hogy nem lett baj! Mondjuk az a szülő is nagyon felelős lehet aki 2 kicsi lányt elenged egy 30-40 kg körüli(nem tudom mennyi a vizsla súlya) kutyával.


Szóval semmiképpen nem javaslok neked nagytestűt,husky-t pláne nem. Nem kezdőknek és végképp nem gyerekeknek való kutya!


Válasz egy kistestűt,akit a saját erőddel is elbírsz és ha úgy van nem rántana el!


De napi 1-2 sétával plüss kutyát javaslok!!!

2015. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hat ezek nen jo hirek...pedig mennyit foglalkoztam ezzel😕😢
2015. febr. 7. 17:35
 10/12 A kérdező kommentje:

Nektek van kutyatok?

Ha van akkor milyen fajta?☺

2015. febr. 7. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!