Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyusom megtámadott...

Amstaff kutyusom megtámadott valakit. Feljelenthetnek ezért?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves kifejlett amstaffról van szó.Tegnap délután a kapu be volt zárva,van rajta kapucsengő és harapós kutya feliratú figyelmeztető tábla is.Egy hülye srác bemászott a kapun(az udvaron szerszámok voltak,gondolom azt akarta ellopni)és a kutya nekiugrott.Mire kiszaladtam majdnem letépte a fél karját a srácnak.Bevitték a sürgősségire de még nem jött ki.

Fel tud jelenteni az illető?



2015. febr. 7. 15:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha illetéktelen behatolás - magyarul betörés történt, plusz még táblával is jelezve volt, hogy van kutya, akkor szerintem ez az ő hibája volt egyértelműen.
2015. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Neked több jogod lenne őt feljelenteni...
2015. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi keresnivalója nem volt a TE magánterületeden, és ki volt írva a figyelmeztetés. Innentől kezdve nem szólhat egy szót se. Sőt, ha nagyon pattogna, én még őt jelenteném fel lopásért és rágalmazásért.
2015. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem büntethetnek, én viszont a helyedben mielőbb megtenném a feljelentést birtokháborítás miatt.
2015. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntethetnek meg, de te nyugodtan tehetsz feljelentést. Ő ment be a te telkedre, jogos volt a kutya támadása.
2015. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mivel ez a kutya dolga :)


Ha ki van írva hogy a kutya nem csak a farkát csóválja akkor törvényes a dolog!

2015. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogyan írják a többiek! Te tehetsz feljelentést, de ő nem!
2015. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a helyedbe mielőbb megtenném a feljelentést ellene ha valóban így van...mert ügye ő ott a sürgősségin mondhatja azt is hogy nyitva volt a kapu és kiment a kutya. Innentől viszont az eü. dolgozónak hivatalból kell feljelentést tennie. Kutyát 2 hét megfigyelés alá vonni gazdát büntetőeljárás 8 napon túl gyógyuló sérülés miatt... blablabla hadd ne folytassam. Menj a dolog elébe és ha tuti hogy a srác mászott be jelentsd fel..mert utólag bizonyítani nem fogod tudni az igazad hacsak nincs kamerafelvétel. Ki fog menni az ANTSZ egy álltaorvossal. Remélem a kutya végtelenül engedelmes, és sokat segít a helyzeten ha a kapuszabály arany szent és sérthetetlen.
2015. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Akkor feljelentést fogok tenni.Amugy a kutya nem agresszív,mindig járunk sétálni és a gyerekek is gyakran simogatják közben,állatorvoshoz is rendszeresen járunk.
2015. febr. 7. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek, tedd meg a feljelentést! Még az előtt, hogy ő bármit is tehetne. Nem azért, mert joga van, hanem azért, mert ha Te most nem teszel semmit, akkor legközelebb máshoz megy be az a nyomorult.

Megérdemelte, amit a kutyád csinált, de ha jogi útra tereled, akkor egy életre elmegy a kedve a lopástól. Mármint remélhetőleg...

2015. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!