Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak engem mindig...

Miért akarnak engem mindig megtámadni a kutyák?

Figyelt kérdés

Kicsi, nagy egyaránt. Ma pl egy kis fehér pudli rontott ugatva morogva rám. Ha párszor fordulna elő még megérteném, de szinte minden kutya ezt csinálja ha elmegyek mellette, vagy meglát. 10 kutyából 8. A kis yorkitól kezdve a nagy állat rottweilerig aki a tömbünkben lakik. A múltkor is legelteti a gazdája a rotit megyek vhova, rájuk köszönök, a kutya meg mint aki megőrült tépi a pórázt, jönne felém, ugat, vicsorog. A csaj alig tudta visszatartani azt a nagy kutyát. Látszott rajta, hogy nem a barátkozás a célja.

Nincs semmilyen állatom, nem lehet h vmit éreznek rajtam. Sokszor rájuk se nézek, észre sem veszem, h ott vannak mellettem. Pedig amúgy nagyon szeretem a kutyákat, nem tudom miért akarják letépni az arcomat. :( Ja és mindig az a reakció a gazditól, hogy ráförmed a kutyára, hogy "mi bajod van, megőrültél" és bocsánatot kér tőlem, hogy nem tudja mi baja, máskor nem csinál ilyet. Szóval tényleg csak engem gyűlölnek.


2015. febr. 7. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy félsz tőlük? Mert azt megérzik. A roti meg személyvédő, ha hozzájuk szólsz és mondjuk feléjük mész, akkor bekapcsol a gazda védő funkció-ha a gazda nem tartja kordában.
2015. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval!

A kutyák megérzik,hogyha félsz. Engem sosem támadnak meg, mert nem félek. Régen felém is jöttek, de még kiskoromban apukám megtanította a "stratégiát". Ha jön egy kutya, akkor szívd fel magad, gondolj valami olyanra, ami nagyon felidegesít, és arra, hogy ez a rohadt kutya nem fog téged szívatni!!! Itt TE vagy a főnök!! Nehogy már egy kutya neked jöjjön!!!!! Érezd úgy magad, mintha ezt a kutyát mindjárt a földbe taposnád, és akkor a kutya behúzott farokkal menekül (ha jól csinálod). De bizonyos természetű kutyáknál elég egy pillanatnyi bizonytalanság, és máris föléd akar kerekedni. A roti ellen viszont nem igen tudsz bármit csinálni. Az úgy van, mint ahogy az előző válaszoló mondta.

2015. febr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A rotikra egyébként nagyon jellemző a gazdáik védelme, pláne, ha a gazdi nem áll kimondottan a helyzet magaslatán.


Ettől eltekintve, nemrég volt erről egy kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6547002-mi-a-..


Elhangzik pár lehetséges ok, hátha segít valamelyik.

2015. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Félelmet bizonytalanságot egyből megérzik a kutyát.


Jó példa van egy 4 éves Havanese-m aki nagyon ember centrikus,sosem volt egy agresszív megnyilvánulásra sem gyerekkel,sem vadidegennel,sem más származású emberekkel.Aki megállít minket bújik,mint egy cica. Na viszont egyik nap (hát igazából tavaly) Legjobb barátnőm öcsével találkoztam az utcán,ő nagyon fél a kutyáktól pár méterre megállt és hol megindult,hol vissza hátrált a Hava egyből morgott.Mondtam neki gyere közelebb,ne félj nem bántanak(van egy B.Frisem is,na ő pl még a Havánál is jobban kiszúrja a bizonytalanságot). Közelebb jött,de ahogy morogtak(persze fegyelmeztem őket) egyből meghátrált. Egyszerűen olyan szinten befeszült a Hava a gyerekre,hogy az előtt sose láttam emberrel szemben ilyennek.Mivel átlagban a kistestűektől nem félnek.Szóval a félelemmel,bizonytalansággal bármilyen kutyából ki lehet hozni a dolgokat.


A másik,hogy nem lehet hirtelen köszöntél,jelentél meg?


Vmelyik nap történt,hogy a sarkon hirtelen egy kisgyerek sikít,hogy " kiskutyaaaaa" De olyan hirtelen volt,hogy én is megijedtem.A két kutya is össze rezzent. Frise morgott egyet(fegyelmeztem) a Hava meg ment volna ismerkedni,bár ő is nézett rám,most ez meg mi? :D


Engem sem támadott meg még kutya,sosem féltem tőlük pedig egyszer vissza gondolva jó hülyeséget csináltam,benyúltam a kerítésen,hogy megakarom simogatni a kutyákat, szerencsére két labrador volt a háznál akik a kezemet nyalogatták. Utána viszont kaptam szidást,hogy ha más fajtájú kutyák lettek volna azok valószínűleg meg haraptak volna.

2015. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehogy félek, szeretem a kutyákat. Meg mondom, van h amíg nem ugat rám észre sem veszem h ott van, szóval időm se lenne félni.
2015. febr. 7. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!